Aktualności

Aktualności

Filtry

 • Zielone pochylone drzewo rosnąca przy alejce parkowej Przyjęto standard pielęgnacji stołecznych drzew
  W stolicy zaczął obowiązywać czwarty standard zarządzania zielenią. Tym razem miejskie jednostki będą stosować się do wytycznych związanych z pielęgnacją i cięciem drzew.
 • Skrzypce Jaka jest dziś muzyka żydowska?
  Cztery koncertowe wieczory, światowe i polskie premiery, pieśni, muzyka symfoniczna, tancerze uliczni, opera – tak będzie na tegorocznym POLIN Music Festival. Wydarzenia poświęcone muzyce żydowskiej odbędą się od 22 do 25 lutego w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
 • Na tle białej ściany po prawej stronie na szarym fotelu siedzi mężczyzna z krótkimi ciemnymi włosami w ciemnym garniturze i dżinsach a po lewej stronie na szarej sofie siedzi kobieta z blond włosami w zielonej marynarce i dżinsach i trzyma małego chłopczyka ze smoczkiem w buzi na kolanach Warszawski szpital ratuje zdrowie i życie dzieci zanim przyjdą na świat
  Prezydent Rafał Trzaskowski spotkał się z mamą, której synek był operowany na rozszczep kręgosłupa, kiedy kobieta była w ciąży. Dziś chłopiec ma już roczek. Operację wykonał zespół specjalistów Szpitala Bielańskiego – to miejska placówka, która jest liderem w zabiegach wewnątrzmacicznych w Polsce.
 • Kobieca ręka wrzuca do urny wyborczej kartę do głosowania Poradnik wyborczy
  Za 47 dni odbędą się wybory samorządowe. W odróżnieniu od wyborów parlamentarnych głosowanie odbędzie się tylko w miejscu stałego zameldowania. Nie będzie można pobrać zaświadczenia o prawie do głosowania oraz złożyć wniosku o zmianę miejsca głosowania.
 • Co słychać na Barskiej?
  Przestrzeń Muzyki Współczesnej Hashtag Lab przy ul. Barskiej 29 jest pierwszą i jedyną w Polsce stałą sceną dla muzyki nowej. Odbywają się tam m.in. warsztaty i zajęcia muzyczne dla dzieci i młodzieży oraz koncerty zespołu Hashtag Ensemble, który niebawem będzie świętował swoje 10-lecie.
 • Czoło nowoczesnego warszawskiego tramwaju z napisem 'Warszawa Zachodnia Tramwajem na Dworzec Zachodni już za dwa lata
  Już w połowie 2026 r. gotowa będzie pierwsza podziemna trasa tramwajowa w stolicy. Pasażerowie dojadą nią przez Ochotę na Dworzec Zachodni. Właśnie została podpisana umowa na jej budowę. Prace ruszą za dwa miesiące. Według szacunków z trasy będzie korzystać ponad 1 mln 200 tys. pasażerów rocznie.
 • Pozdrowienia z Warszawy Marii Skłodowskiej
  Sto lat temu, 21 lutego 1924 roku, Maria Skłodowska-Curie została Honorową Obywatelką Warszawy. Z tej okazji stołeczne muzeum jej imienia zaprasza do wspólnej akcji pod hasłem „Pozdrowienia z Warszawy Marii Skłodowskiej”.
 • jednopiętrowy, długi z jasną elewacją budynek. Ma dwuspadowy, czerwony, ceramiczny dach Przybyszewskiego 63/67 – kolejny dom po remoncie
  Zakończył się remont przedwojennego domu spółdzielczego na Bielanach. Jednopiętrowy, dość długi budynek przy ul. Przybyszewskiego ma jasną elewację i dwuspadowy, czerwony, ceramiczny dach. To już drugi obiekt przy tej ulicy wyremontowany dzięki miejskiej dotacji.
 • Wójt Gminy Izabelin Dorota Zmarzlak, prezydent m st. Warszawy Rafał Trzaskowski, wójt Gminy Stare Babice Sławomir Sumka stoją za stołem i trzymają w rękach teczki_po prawej banner z napisem WARSZAWA Nowa droga z Bielan do Izabelina i Starych Babic
  Gminy Warszawa, Izabelin i Stare Babice podpisały dziś porozumienie w sprawie budowy ciągu dróg od planowanego węzła na trasie S7. Realizacja inwestycji zapewni sprawniejszy wjazd do Warszawy od strony zachodniej i lepszy dojazd do Puszczy Kampinoskiej. Planowany odcinek trasy ma 4,6 km.
 • Jezioro Wilanowskie, spacerująca para po alejce nad jeziorem, zieleń, drzewa, dzień, lato. Jaki będzie warszawski Program ochrony środowiska na kolejne lata?
  Poprawa jakości powietrza, wzmocnienie różnorodności biologicznej czy rozwój błękitno-zielonej infrastruktury – to część tematów, które zostaną ujęte w Programie ochrony środowiska na lata 2025-2030. Swoje zdanie będą mogli wyrazić także mieszkańcy. Dzisiaj ruszyły konsultacje społeczne.
 • Wiadukt mostu Poniatowskiego na Solcu w remoncie_widoczne rusztowania Wiadukt mostu Poniatowskiego jak nowy
  Ładniejszy i bezpieczniejszy. Taki będzie wiadukt mostu Poniatowskiego po zakończeniu remontu. Ponad stuletni obiekt przechodzi obecnie konieczną konserwację. Niedawno skomplikowane prace renowacyjne konstrukcji przeniosły się dalej – z ul. Kruczkowskiego w stronę brzegu Wisły. Pomimo prac cała przeprawa jest cały czas czynna dla ruchu drogowego.
 • Scena ze spektaklu Ogłaszamy konkurs w Teatrze Lalka
  Miasto ogłosiło konkurs na stanowisko dyrektora Teatru Lalka na pięć kolejnych sezonów artystycznych. Kandydaci powinni mieć doświadczenie w realizacji przedstawień dla dzieci oraz w zarządzaniu zespołem.
 • Nowa hala sportowa ucieszy uczniów z Ochoty
  Koszykówka, siatkówka, piłka ręczna , a może badminton? To tylko część atrakcji, z których podczas lekcji wychowania fizycznego w nowej hali sportowej, będą mogli korzystać uczniowie Szkoły Podstawowej nr 264.
 • prezydent Rafał Trzaskowski rozmawia z parą starszych osób Złote pary z medalami
  Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski wręczył dzisiaj medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Ponad 90 par z co najmniej 50-letnim stażem otrzymało to prestiżowe odznaczenie państwowe na pierwszej uroczystości w tym roku.
 • Pracownicy budowlani kładą tory tramwajowe Aktywna połowa lutego w stolicy
  Przetarg na przebudowę ulic w rejonie Złotej i Zgoda, otwarcie nowej przychodni w Wilanowie, ogłoszenie wyników plebiscytu na najlepszego sportowca Warszawy – to najważniejsze wydarzenia mijających dni w stolicy. W tym tygodniu odbyła się również wizyta prezydenta Rafała Trzaskowskiego w ostatniej z warszawskich dzielnic.
 • Matka ubrana w bluzkę w kolorze różowym trzyma na rękach dziecko Szpital św. Zofii z certyfikatem opieki nad dziećmi
  Warszawski szpital ginekologiczno-położniczy przy ul. Żelaznej po raz kolejny otrzymał certyfikat „Szpitala Przyjaznego Dziecku”. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) powołały tę inicjatywę, aby placówki medyczne zapewniały najwyższe standardy opieki medycznej nad kobietą i noworodkiem, w tym prawo do karmienia dziecka piersią.
 • Kilkoro dzieci widocznych od tyłu w drodze do szkoły, prowadzą rowery Pół tysiąca szkół i przedszkoli w Rowerowym Maju!
  Rekordowa liczba 501 szkół i przedszkoli zgłosiła się do siódmej edycji warszawskiego Rowerowego Maja. Akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem. To o 60 więcej placówek niż w zeszłym roku.
 • Sto lat historii i emocji
  Już 29 lutego w Muzeum Warszawy zostanie otwarta wystawa „Śliczna jest młodość naszego wieku. Fotoalbumy 1850–1950” – w całości poświęcona albumom fotograficznym. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć ponad sto niezwykle rzadko pokazywanych obiektów pochodzących z jednej z największych kolekcji warszawskiej fotografii. Albumom fotograficznym z XIX i XX wieku towarzyszyć będą prace współczesnych artystów i artystek.
 • Betonowanie wiaduktu Trasy Łazienkowskiej na Saskiej Kępie_robotnicy stoją przy metalowym zbrojeniu na wiadukcie Nowy beton na wiadukcie Trasy Łazienkowskiej na Saskiej Kępie
  Budowa północnego, czyli pierwszego z dwóch nowych wiaduktów Trasy Łazienkowskiej na Saskiej Kępie wchodzi w kolejny etap. Obecnie trwa tu betonowanie płyty, na której znajdzie się m.in. jezdnia. Ten wiadukt będzie gotowy już latem. Jego „bliźniak” – w przyszłym roku.
 • Wnętrze Europa Experience. W środku odwiedzający placówkę ludzie Spotkaj się z Europą w nowym centrum multimedialnym!
  Kino 360°, stanowiska multimedialne, strefa gier fabularnych – te i inne atrakcje czekają na odwiedzających warszawskie Biuro Parlamentu Europejskiego. Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola wraz z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim otworzyli tam nowe Centrum Multimedialne Europa Experience – Spotkania z Europą.