• Artykuł

  1 grudnia to początek kolejnej, 15. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Od dziś każdy może zgłosić ulubioną, ostatnio wydaną książkę. Od tego roku również w nowej kategorii – Komiks i powieść graficzna.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Krystyna Paszko i Kacper Sienicki – to główni laureaci tegorocznej Nagrody im. Tadeusza Mazowieckiego, przyznawanej aktywnym społecznie i obywatelsko młodym ludziom w wieku 15-26 lat.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Nowy stadion z trybunami, hala sportowa, Centrum Wsparcia Sportu, plac miejski z fontanną i kawiarniami – tak będzie wyglądał Ośrodek Polonia przy Konwiktorskiej 6. Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał umowę na projekt kompleksu sportowego Polonia.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  W całej Warszawie są ich setki, a nawet tysiące. Można ich spotkać m.in. w fundacjach, domach kultury, domach pomocy społecznej czy po prostu w przestrzeni online. Pomagali także przy organizacji akcji szczepień. Mowa oczywiście o wolontariuszach, którzy już 5 grudnia będą obchodzili swoje święto – Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji m.st. Warszawa już dziś składa im wyrazy wdzięczności za zaangażowanie w życie społeczne stolicy.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Wieczorem poznamy laureatki lub laureata Nagrody POLIN 2021. Ogłoszenie nastąpi podczas ceremonii, która będzie transmitowana online. Pula nagród w konkursie wynosi 60 tysięcy złotych.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Są już Akwaria, Swingi, Jazzy, Delfiny, Parówki, a nawet Berlinki. Każdy tramwaj w Warszawie ma swoją zwyczajową nazwę. O nazwie nowych tramwajów Hyundai zdecydują warszawiacy – właśnie rusza głosowanie.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Warszawa wprowadza nowe zasady korzystania z elektrycznych hulajnóg. Pięciu operatorów wypożyczających pojazdy podpisało z miastem porozumienie regulujące zasady poruszania się i parkowania w przestrzeni publicznej. Pozwoli to uporządkować chaos i poprawić bezpieczeństwo.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Sześć nowych ładowarek pantografowych dla autobusów elektrycznych uruchomiono na pętli Wilanów. To największa w stolicy stacja ładowania tego typu o łącznej mocy 2,4 MW.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Rowery publiczne w Warszawie cieszą się niesłabnącą popularnością. W 10. roku działania jednoślady wypożyczano ponad 3 miliony razy. Sezon Veturilo potrwa do końca listopada, a rowery powrócą wraz z początkiem marca 2022 roku.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  SeGregiusz i SIUP – te dwa projekty zwyciężyły w pierwszym miejskim hackathonie, czyli konkursie programistycznym, który odbył się w weekend w Warszawie. Innowacje z Warsaw Hacks mają szansę uprościć życie mieszkańców stolicy już w przyszłym roku.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Komisja Europejska ogłosiła międzynarodowy konkurs architektoniczny „Nowy europejski Bauhaus”. Warszawa zgłosi do niego projekt dotyczący Osiedla Jazdów, by w przyszłości mogło ono być nie tylko zieloną przestrzenią służącą warszawiankom i warszawiakom, ale też unikalnym laboratorium innowacji.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Miasto stołeczne Warszawa wraz z Muzeum Powstania Warszawskiego zainaugurowały akcję sadzenia drzew upamiętniających Powstańców Warszawskich. Jest to kolejna odsłona projektu „Korzenie pamięci”. Przy każdym drzewie stanie tabliczka z nazwiskiem Powstańca, którego historia została opowiedziana i nagrana w ramach akcji „Korzenie pamięci”.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski powołał Korpus analityków Urzędu m.st. Warszawy – interdyscyplinarny zespół, złożony z pracowników specjalizujących się w analizie danych, działający ponad podziałami komórek organizacyjnych urzędu. To innowacyjne przedsięwzięcie w administracji samorządowej, nie tylko w Polsce, ale i Europie Środkowo-Wschodniej.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Ogłaszamy otwarte konkursy dla organizacji pozarządowych z nowymi priorytetami . Na realizację zadań publicznych z dziedziny kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w 2022 roku przeznaczymy cztery i pół miliona złotych.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Nowa, III linia metra coraz bliżej. W piątek, 26 listopada podpisano umowę z firmą ILF Consulting Engineers Polska na wykonanie „Prac przedprojektowych – ETAP I – PRAGA – III linii metra wraz ze Stacją Techniczno-Postojową (STP) Kozia Górka w Warszawie”.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Tej jesieni, przy stołecznych ulicach, w parkach i na skwerach pojawi się ponad 4 tys. drzew. Na ponad 20 tys. mkw. powstaną urozmaicone kompozycje utworzone z 372 tys. bylin i roślin cebulowych. Warszawiacy dostrzegą także 118 tys. krzewów, które ozdobią ponad 37 tys. mkw. warszawskich terenów zieleni.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Sytuacja polityczna na Białorusi, a także kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej i sytuacja ludzi w skrajnie trudnych okolicznościach, wywołują żywe zainteresowanie ludzi kultury. Warszawa i stołeczne instytucje kultury solidaryzują się z Białorusinami, wspierając ich dążenia wolnościowe i promując białoruską kulturę.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta podpisał umowę na modernizację części warszawskiego Schroniska na Paluchu. Prace obejmą zaprojektowanie i budowę nowego oddziału geriatrycznego dla psów oraz zaprojektowanie nowego budynku administracyjnego. Inwestycja zostanie zrealizowana w ciągu 18 miesięcy.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Co ciekawego można zobaczyć na Starym Mieście w Warszawie i jakie tajemnice kryją się za jego murami? Czym jest Szlak Kulturalnych Piwnic Starego Miasta? Takimi historiami dzielą się lokalni przewodnicy w projekcie realizowanym przez Stołeczne Biuro Turystyki. Każdy, kto chce je poznać, może to zrobić wirtualnie, bez wychodzenia z domu.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Warszawa to jeden z trzech największych ośrodków usług biznesowych w Europie Środkowo-Wschodniej. W stolicy działa obecnie 321 centrów usług, które zatrudniają 70,8 tys. osób. Tak wynika z najnowszego raportu ABSL „Sektor nowoczesnych usług biznesowych w Warszawie”.

  źródło: um.warszawa.pl