Aktualności

Aktualności

Filtry

 • Plansze z informacjami stojące przy ścieżce w parku Pozytywny wpływ startupów – wystawa plenerowa na Powiślu
  „Zmieniamy świat na lepsze. Startupy pozytywnego wpływu” to tytuł wystawy plenerowej, którą można oglądać przy Centrum Przedsiębiorczości Smolna na Powiślu. Na 15 planszach w przedstawiono zasady ekonomii impaktowej i wybrane warszawskie firmy.
 • Dwóch chłopców w profesjonalnych piłkarskich strojach walczy o piłkę na murawie Boiska otwarte dla warszawskich rodzin
  W sezonie wiosenno-letnim Warszawa otwiera swoje szkolne boiska, siłownie plenerowe, korty, bieżnie dla aktywnych mieszkanek i mieszkańców. Listę można znaleźć na miejskiej stronie internetowej.
 • na ciemnoniebieskim tle napisy zachęcające do rozliczenia podatku w warszawie, przestrzeń miastaa Dodatkowe 17 mln zł dla Warszawy z PIT
  Ile pieniędzy może wpłynąć do miejskiego budżetu dzięki podatkowi PIT? Częściową odpowiedź na to pytanie przyniosła tegoroczna loteria PIT w Warszawie. Miasto otrzymało niemal 36,5 tys. zgłoszeń.
 • Studium rozwoju Warszawy - grafika rysunkowa. Nowe Studium Warszawy – spotkania i konsultacje
  Warszawa opracowała projekt nowego Studium rozwoju miasta. To wizja dla całej stolicy. Dokument określi, gdzie budować mieszkania, jak łączyć je z miejsca-mi pracy i rekreacji, gdzie powinny powstawać tereny zielone i jak rozwijać komunikację. Obecnie trwają spotkania informacyjne i dyskusje na temat studium w kolejnych dzielnicach – dzisiaj na Białołęce i Pradze-Północ.
 • półki z książkami, rzeźby stojące na stoliku, rysunek na sztaludze Pracownia rzeźbiarska przy Bugaj – miasto promuje kolejne artystyczne atelier
  Zbiory kilku warszawskich pracowni artystycznych zostaną zinwentaryzowane dzięki konkursom, jakie dla organizacji pozarządowych rozpisało m.st. Warszawa. Dorobek tworzących w nich artystów będzie rozpropagowany, a warszawiacy będą mogli obejrzeć zgromadzone w nich dzieła sztuki.
 • Prezydent Rafał Trzaskowski oraz Karolina Zdrodowska i Dorota Łoboda podcza marszu w paradzie równości na ulicy Marszałkowskiej Trwa Warszawski Miesiąc Równości
  Warszawski Miesiąc Równości to cykl czerwcowych wydarzeń, którymi miasto promuje różnorodność społeczną, równe traktowanie i prawa człowieka. Kulminacją będzie Parada Równości – w najbliższą sobotę.
 • Mnóstwo zieleni na rodzinnym ogródku działkowym, w tle drewniana altanka Ogródki działkowe z dorocznym dofinansowaniem
  1 milion złotych – to kwota, jaką na inwestycje otrzymają w tym roku rodzinne ogródki działkowe w stolicy. Połowę tego dofinansowania zapewnia m.st. Warszawa. Dziś podpisano umowy z beneficjentami.
 • Zielone torowisko i tramwaj na al. Jana Pawła II - wizualizacja Zielona aleja Jana Pawła II, zielony plac Grunwaldzki
  Zielone tory, wygodne przystanki i więcej zieleni. Tramwaje Warszawskie ogłosiły przetarg na przygotowanie projektu przebudowy głównej arterii łączącej Muranów, Nowolipki i Żoliborz. Prace obejmą także Stawki i rondo Zgrupowania AK „Radosław”.
 • Kilkadziesiąt rowerów na stojakach przed szkołą Rowerowy maj z nieziemskim wynikiem
  Tegoroczna edycja kampanii Rowerowy Maj w Warszawie przekroczyła wszelkie wyobrażenia. Uczestniczyło w niej 100 tys. dzieci z 441 warszawskich szkół podstawowych i przedszkoli. Zwyciężyło przedszkole nr 65 z Białołęki, w którym aż 92 proc. proc. wszystkich dojazdów do szkoły w maju odbywało się na rowerach lub hulajnogach.
 • Wizualizacja wind z Trasy Łazienkwoskiej na plac Na Rozdrożu - do windy wchodzi kobieta z wózkiem dziecięcym. Jak pokonać schody na rozdrożu?
  Trwa modernizacja placu Na Rozdrożu, połączona z budową wind i przebudową przystanków na poziomie Trasy Łazienkowskiej. W kolejnym etapie prac wykonawca wyburzy stare schody, a piesi zostaną skierowani do tymczasowych przejść. Zmiany będą obowiązywać od najbliższego wtorku.
 • trzy plamy koloru czerwonego, żółtego i zielonego i Papcio Chmiel ryzujący postać Tytusa 100. rocznica urodzin Papcia Chmiela
  Henryk Jerzy Chmielewski, twórca najsłynniejszego polskiego komiksu, został uhonorowany jako uczestnik powstania warszawskiego. W ramach projektu „Korzenie Pamięci”, w Parku Powstańców na Woli została odsłonięta tabliczka przy drzewie z jego nazwiskiem. Jutro zaś szykuje się w Warszawie prawdziwe święto komiksu.
 • Duży trawnik, przed którym stoją stojaki na rowery Coraz mniej betonu w mieście
  Zieleń zamiast betonu – to jedno z haseł opisujących działania Warszawy na rzecz zazieleniania przestrzeni w mieście. Od kilku lat betonowe i asfaltowe powierzchnie sukcesywnie zastępowane są roślinnością. Tylko w ubiegłym roku w stolicy rozbetonowano niemal 39 tys. metrów kwadratowych.
 • Kolarski peleton w trakcie wyścigu Rowerowe ściganie dla całych rodzin
  XIV Memoriał Stanisława Królaka – zawody rowerowe dla dorosłych i dla dzieci – odbędzie się w czwartek 8 czerwca na terenie Toru Wyścigów Konnych Służewiec. Zapisać można się w dniu wydarzenia na miejscu.
 • SKM_Impuls2_tandem_na stacji warszawa stadion_w_tle stadion narodowy Wakacyjny rozkład jazdy SKM
  Od niedzieli, 11 czerwca, wejdzie w życie druga, wakacyjna korekta rocznego rozkładu jazdy pociągów wszystkich przewoźników. Będzie ona dotyczyła również pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej wszystkich linii oraz Kolei Mazowieckich.
 • Dyrektorka Karolina Zdrodowska z dyrektorem Grzegorzem Kaczorowskim pochyleni nad kartką w rozmowie Centrum Przedsiębiorczości Smolna – nowe szkolenia na 10. urodziny
  Założone przez stołeczny ratusz miejskie centrum biznesu obchodzi 10 urodziny. Z pomocy Centrum Przedsiębiorczości Smolna skorzystały dotąd dziesiątki tysięcy warszawskich przedsiębiorców. W terminarzu kolejne bezpłatne szkolenia, na które już można się zapisywać.
 • Tramwaj linii 23 na przystanku, wsiadający ludzie, a w tle budynki Komunikacja miejska w weekend
  Zbliża się czerwcowy długi weekend. W czwartek, 8 czerwca, komunikacja będzie działała według rozkładu świątecznego, a w piątek według sobotniego – z dodatkowymi kursami na wybranych liniach. Zmiany w kursowaniu pojazdów WTP spowodują również procesje w święto Bożego Ciała oraz remont na ul. Kawęczyńskiej.
 • Prezydent Rafał Trzaskowski przemawia na tle wizualizacji placu Centralnego. Serce Warszawy na nowo – początek budowy placu Centralnego
  Rozpoczęła się budowa placu Centralnego, który znajdzie się w środkowej części placu Defilad. Przed Pałacem Kultury i Nauki będzie mniej betonu i asfaltu, pojawi się ponad 100 nowych drzew, tysiące krzewów, trawniki oraz niska sadzawka. Powstanie w ten sposób kolejne miejsce Nowego Centrum Warszawy.
 • Prace na budowie tramwaju do Wilanowa - układanie szyn na torowisku, robotnicy, w tle ruch samochodowy. Tramwaj do Wilanowa – prace i zmiany w ruchu na ul. Sobieskiego
  Kolejny etap w budowie torowiska na trasie do Wilanowa to prace na ulicy Jana III Sobieskiego – pomiędzy św. Bonifacego i Dolną. W tym celu wykonawca w nocy z 7 na 8 czerwca, zajmie pas dla autobusów w kierunku centrum. Kierowcy wciąż będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu – po jednym w każdym kierunku.
 • Rowerzysta na tle zamku królewskiego Triathloniści startują, rodziny kibicują
  Wskoczą do wody w Nieporęcie, do Warszawy dojadą na rowerach i będą finiszować biegiem w Multimedialnym Parku Fontann. W niedzielę w stolicy odbywa się City Handlowy Ironman 70.3 Warsaw.
 • Maszyny do frezowania podczas pracy - dwa żółte pojazdy, dookoła dym. Weekendowy remont ul. Powązkowskiej
  Nadchodzący, długi weekend to okazja na wygładzenie nawierzchni ulicy Powązkowskiej. Na czas frezowania droga zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu – od ulicy Maczka do skrzyżowania z Krasińskiego. Prace spowodują też zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.