Aktualności

Aktualności

Filtry

 • Robotnik w żółtym stroju ochronnym sprząta wnętrze wagonu metra. Pracowite wakacje w metrze – remonty, wymiany i czyszczenie
  Korzystając z mniejszego, wakacyjnego ruchu pasażerskiego Metro Warszawskie rozpoczęło szereg prac na stacjach oraz w pociągach. W lipcu remontowane będą między innymi schody ruchome w Centrum i wymieniona zostanie winda na Marymoncie. Trwa również dezynfekcja i czyszczenie wagonów podziemnej kolejki.
 • Nowy SOR Szpital Czerniakowski_aparatura monitorująca Nowoczesny SOR w Szpitalu Czerniakowskim już gotowy
  Rozbudowa szpitalnego oddziału ratunkowego przy ul. Stępińskiej dobiegła końca. Dzięki inwestycji, finansowanej z budżetu miasta, oddział ma obecnie dwa razy więcej powierzchni i łóżek. Nowy SOR Szpitala Czerniakowskiego został również nowocześnie wyposażony i umeblowany. W najbliższych dniach zacznie przyjmować pacjentów.
 • Wiadomo jak będzie wyglądała Nowa Skra
  Ogłoszono zwycięzców w konkursie na projekt hali sportowej i stadionu lekkoatletycznego na Nowej Skrze. Sąd konkursowy docenił zwycięski projekt za ponadczasowość, rozwiązania architektoniczne wpisujące się w parkowe otoczenie oraz za nawiązanie do niezrealizowanej w całości koncepcji z lat 50. XX w.
 • Wizualizacja ul. Jana Kazimierza po modernizacji - nowoczesna ulica z pasami zieleni, ścieżkami rowerowymi i chodnikami. Wielka metamorfoza ul. Jana Kazimierza
  Rozpoczęła się przebudowa ulicy Jana Kazimierza. Jej wygląd będzie dostosowany do zmian, jakie w ostatnich latach przeszły Odolany, przekształcając się z terenów przemysłowych w mieszkalne. Na całej długości ulicy zostanie przebudowana jezdnia, chodniki oraz zjazdy na posesje. Powstanie też nowa droga dla rowerów i wygodne miejsca postojowe. Zwieńczeniem prac będzie nowa zieleń, o którą zabiegali mieszkańcy.
 • Prace na wiadukcie trasy łazienkowskiej na saskiej kępie - koparka podczas pracy Wiadukt Trasy Łazienkowskiej na Saskiej Kępie do rozbiórki
  Trwa modernizacja dwóch wiaduktów Trasy Łazienkowskiej znajdujących się nad ulicami Bajońską i Paryską. W sobotę, 8 lipca wyłączony z ruchu zostanie pierwszy z nich — północny. Kierowcy pojadą w obu kierunkach jezdnią prowadzącą obecnie w stronę Grochowa. Z ograniczeniami w ruchu powinni liczyć się również piesi i rowerzyści.
 • remont torów tramwajowych Tramwajarze na ulicy Wólczyńskiej
  Zbliża się remont dwóch przejazdów tramwajowych na ulicy Wólczyńskiej, u zbiegu z ulicami Aspekt i Sokratesa. Prace związane są z utrudnieniami drogowymi. Pierwsze zmiany zostaną wprowadzone w poniedziałek, 3 lipca, na skrzyżowaniu z ulicą Aspekt.
 • Czwórka uśmiechniętych, młodych ludzi idzie na pętli komunikacji miejskiej Bilet okresowy można zawiesić na wakacje
  Pasażerowie warszawskiej komunikacji mogą nadal zawieszać ważność biletów długookresowych. Prezydent Warszawy zdecydował o pozostawieniu takiej możliwości.
 • Warszawska plażowa w białej koszulce z napisem Poproszę leżak, panie plażowy!
  To hasło brzmi jak ćwiczenie logopedyczne – ale od soboty możemy go z powodzeniem używać podczas wypoczynku nad Wisłą. Na cztery warszawskie plaże - Żoliborz, Rusałka, Poniatówka i Saska – wracają Plażowe i Plażowi.
 • kobieta i mężczyzna tańczący w podskoku na scenie Letnie potańcówki na Grochowskiej
  Sinfonia Varsovia zaprasza w lipcu i sierpniu na bezpłatne potańcówki przy muzyce na żywo w Pawilonie Koncertowym przy ul. Grochowskiej 272. Podczas pięciu piątkowych wydarzeń zabrzmi muzyka bałkańska, warszawska, irlandzka, polska i norweska oraz salsa. Każda z wieczornych potańcówek rozpocznie się pokazem tańca oraz nauką podstawowych kroków pod okiem profesjonalnych tancerzy.
 • Dużo różnych, kolorowych warzyw i owoców na straganie Warszawskie targowiska nie marnują
  Edukacja dla kupców, akcje zbierania niesprzedanej żywności na targowiskach, jadłodzielnie. Miasto robi co może, żeby ograniczyć marnowanie żywności. Efekt jest imponujący – w pierwszym miesiącu akcji udało się przekazać potrzebującym aż 3,5 tony żywności produktów żywnościowych.
 • Kilkadziesiąt kajaków na Wiśle, w tle most świętokrzyski i stadion narodowy Warszawiaki na kajaki!
  Sezon kajakowy wystartował! Dzielnica Wisła zaprasza do aktywnego spędzania czasu nad Wisłą. Do końca wakacji dostępnych jest wiele możliwości bezpłatnego wiosłowania po rzece.
 • Toaleta publiczna - wolnostojąca. W tle blok. Znajdź toaletę na mapie Warszawy
  Jesteś w Warszawie i potrzebujesz skorzystać z toalety? Zajrzyj do stołecznego serwisu mapowego! Szybko znajdziesz najbliższą czynną ubikację, sprawdzisz godziny jej otwarcia, a także odszukasz lokale gastronomiczne udostępniające bezpłatnie toalety.
 • Teatralne lato – czas start!
  Przeglądy najciekawszych spektakli oraz premiera, darmowe przedstawienia w plenerze, festiwal ze spektaklami w przestrzeni miejskiej – tak będzie wyglądało teatralne lato w Warszawie. Wakacje to świetny czas, żeby zobaczyć co słychać na stołecznych scenach.
 • Marcin Podsędek członek zarządu TBS, Piotr Jaworski prezes TBS, Aldona Machnowska-Góra zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy, Mariusz Frankowski radny m.st. Warszawy stoją na tle niebieskiej ścianki z syrenką i napisem warszawa Nowe miejskie mieszkania przy ulicy Rudnickiego
  Na Bielanach powstanie nowy budynek z miejskimi mieszkaniami na wynajem. Urząd m.st. Warszawy podpisał umowę z Towarzystwem Budownictwa Społecznego Warszawa Północ Sp. z o.o. na finansowanie inwestycji.
 • Nocne frezowanie ulicy - robotnicy przy maszynie do frezowania Frezowanie nawierzchni na Żoliborzu
  Warszawscy drogowcy wracają na Żoliborz. W piątek, 30 czerwca, wieczorem rozpoczną frezowanie zachodniej jezdni ulicy Popiełuszki. W weekend zamknięty dla ruchu będzie odcinek od ulicy Gojawiczyńskiej do placu Grunwaldzkiego. Autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego zostaną skierowane na objazdy.
 • pomnik dziewczyny trzymającej książkę w ręku z jasnego piaskowca, z żółto czerwona wztęgą. Z lewej strony widoczna flaga Unii europejskiej Dziewczyna z książką wraca na Powiśle
  Odrestaurowana rzeźba dziewczyny trzymającej książkę została dziś ponownie odsłonięta na Powiślu. Autorem posągu z piaskowca był Wiesław Müldner-Nieckowski, po raz pierwszy rzeźba stanęła w ówczesnym Centralnym Parku Kultury w 1953 roku.
 • Dwoje dzieci - chłopiec i dziewczynka - kopie piłkę na trawiastym boisku Warszawa zaprasza na półkolonie i baseny
  Dzieci i młodzież mogą aktywnie spędzić lato w mieście w ośrodkach prowadzonych przez Aktywną Warszawę. Wiele pływalni krytych, kolejka grawitacyjna, tor rolkarski czy skatepark oferują bezpłatne wejścia na podstawie legitymacji uczniowskiej.
 • Zmywarka pobiera wodę z Ośrodka Sportu i Rekreacji Wawer Sprzątanie miasta w trybie eko
  Woda z miejskich basenów znów zostanie użyta do czyszczenia stołecznych ulic. Zarząd Oczyszczania Miasta startuje z ekologiczną akcją recyklingu wody. A to tylko jeden z przykładów działań Warszawy w duchu idei „zero waste”.
 • Porozmawialiśmy o Targówku
  Zakończyła się wizyta prezydenta m.st. Warszawy w kolejnej stołecznej dzielnicy. Tym razem o planowanych inwestycjach, problemach i wyzwaniach Rafał Trzaskowski rozmawiał z mieszkańcami Targówka.
 • Dzieci i dorośli siedzą i bawią się na kocach rozłozonych na trawie. Widać też niewielkie stoliki, a w tle stoi niewielka scena Warszawskie kocykowanie na trawie
  W letnie niedziele miasto zaprasza na plenerowe wydarzenie dla najmłodszych mieszkańców – warszawskie kocykowanie. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w niedzielę 2 lipca w Ogrodzie Krasińskich, a kolejne 9 lipca w Parku Picassa.