Aktualności

Aktualności

Filtry

  • po prawej stronie koparka, po lewej trzech pracowników w żółtych, odblaskowych ubraniach zamiata piach, w tle rozwalona barierka między jezdniami Pogotowie od porządku – podsumowanie połowy 2023 roku
    Aż 3000 interwencji na ulicach stolicy przeprowadziło w pierwszym półroczu Pogotowie Porządkowe Zarządu Oczyszczania Miasta. Działa zawsze wtedy, kiedy trzeba sprzątnąć z ulic zanieczyszczenie zagrażające bezpieczeństwu.
  • Tramwaj na rondzie de Gaulle'a wieczorem, na tle palmy i zachodzącego słońca Warszawa dba o transport publiczny
    Stolica zajęła pierwsze miejsce w krajowym rankingu dopłat z budżetu miasta do transportu publicznego. Na każdego mieszkańca Warszawa w zeszłym roku przeznaczyła ponad tysiąc złotych, czyli znacznie więcej niż drugi w zestawieniu Gdańsk, który dopłacał do komunikacji miejskiej około 759 złotych i Poznań – z dopłatami w wysokości 679 złotych.
  • dwie osoby z czarnymi workami sprzątają kamienistą plażę, w tle rzeka Posprzątajmy Wisłę z Warszawskimi Plażowymi
    Wraz z pierwszym weekendem lipca na stołeczne plaże powrócili Warszawscy Plażowi. W trosce o rzekę każdy z mieszkańców może wziąć udział w 8 akcjach sprzątania. Dla uczestników przewidziane są wiślane upominki.
  • dwa srebrne prostokątne medale jeden z orłem i napisem Warszawa 1944, drugi 32. Bieg Powstania Warszawskiego 29 lipca 2023 Oto medal dla uczestników Biegu Powstania Warszawskiego!
    32. Bieg Powstania Warszawskiego wchodzący w skład Warszawskiej Triady Biegowej “Zabiegaj o Pamięć” odbędzie się już 29 lipca. Organizatorzy imprezy – Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Fundacja „Maraton Warszawski” zaprezentowali pamiątkowy medal, który otrzyma każdy, kto ukończy bieg na wybranym przez siebie dystansie - 5 lub 10 kilometrów. Cały czas trwają jeszcze zapisy.
  • Jasnokremowy budynek urzędu miasta stołecznego Warszawy w słoneczny dzień z powiewającą nad dachem żółto-czerwoną flagą miasta Kontrole w urzędach dzielnic
    Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zdecydował o przeprowadzeniu niezwłocznych kontroli lub audytów we wszystkich Wydziałach Architektury dla Dzielnic m.st. Warszawy.
  • Troje nastolatków, dwie dziewczyny i chłopak, siedzą nad Wisłą w słoneczny dzień i trzymają na kolanach laptopa, w którego ekran spoglądają. W tle widać charakterystyczne przęsła mostu Świętokrzyskiego oraz rzekę Szkoła w wakacje? Tak, dla chętnych!
    Uczniowie z warszawskich szkół, którzy w 2024 roku będą zdawali egzamin ósmoklasisty lub maturę, mogą skorzystać z bezpłatnych kursów porządkujących wiedzę z wybranych przedmiotów. Już 17 lipca ruszają zapisy online na 4. edycję Warszawskiej Szkoły Letniej.
  • Kobiety o kobietach w MSN
    W Muzeum nad Wisłą ostatnie dni wystawy „Bez mistrza, bez pana. Ruchomy obraz i feministyczne tworzenie światów”. Trzydzieści filmów, a także fotografie i dokumentację można oglądać do niedzieli 16 lipca.
  • Ponad 50 mln zł na zieleń
    Znane są już wyniki głosowania w 10. edycji budżetu obywatelskiego. W tym roku do podziału było 101 mln zł. Warszawiacy i warszawianki zdecydowali, że ponad połowa tej kwoty przeznaczona będzie na zieleń w mieście m.in. nowe drzewa i krzewy.
  • Robotnicy pracują pochyleni lub na kolanach przy wylewaniu gorącego asfaltu. Nowy asfalt i objazdy – zmiany na warszawskich ulicach
    Najbliższe dni dla warszawskich drogowców i tramwajarzy będą bardzo intensywnym czasem pracy. Przed nimi remonty nawierzchni ulic Grójeckiej i Hynka, kolejny etap prac torowych na Bielanach, a także zmiany na ulicy Górczewskiej związane z budową linii metra M2. Samochody będą kierowane na objazdy, a pojazdy komunikacji miejskiej będą kursować zmienionymi trasami.
  • Znamy program obchodów 79. rocznicy Powstania Warszawskiego
    Koncert, spektakl teatralny, gra miejska, wystawy, uroczystości oficjalne – wszystko po to, by oddać cześć bohaterom zrywu powstańczego w 1944 r. Muzeum Powstania Warszawskiego inauguruje zapowiedzi tegorocznych obchodów wybuchu powstania. Przewodnim motywem wydarzeń 79. Rocznicy są słowa „Miłość istnieje zawsze”.
  • Widok na biało-czerwoną elewację stadionu PGE Narodowy w Warszawie - zdjęcie w słonbeczny dzień gdzie po prawej stronie widać obiekt a po lewej ulice z samochodami Różowe lato na PGE Narodowym
    Amerykańska wokalistka P!nk już w niedzielę, 16 lipca, wystąpi przed publicznością w Warszawie. Na wydarzenie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Trzeba również pamiętać, że w dniu koncertu wjazd na Saską Kępę dla pojazdów indywidualnych będzie czasowo ograniczony.
  • Dach wiaty przystankowej pokryty zielonym rozchodnikiem a w tle na drugim planie widać ulicę oraz samochody 50 zielony przystanek na mapie stolicy
    Wiata na przystanku Umińskiego 03 na Pradze-Południe to już 50 z zielonym dachem z rozchodnika. Do końca tego roku w całej Warszawie będzie aż 90 takich zadaszeń.
  • fasada leśniczówki w zieleni, drewniane elementy Leśniczówka w Lesie Kabackim odzyskała blask
    Terminowo zakończyły się prace związane z modernizacją leśniczówki w Lesie Kabackim. Zabytkowy budynek został gruntownie odnowiony, a teren wokół niego na nowo się zazielenił. Podczas prac odkryto oryginalne polichromie, które zostały zabezpieczone i przejdą wkrótce renowację. Odrestaurowane zdobienia będzie można podziwiać już jesienią, kiedy w leśniczówce zacznie działać Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich – Warszawa.
  • Wystawa „Wołyń 1943–2023”
    „Wołyń 1943–2023” to wystawa plenerowa, którą można obejrzeć do 30 lipca przy ul. Krakowskie Przedmieście 66 w Warszawie oraz we wrocławskim Centrum Historii Zajezdnia. Ekspozycja przygotowana przez Centrum Myśli Jana Pawła II dostępna jest w języku polskim i ukraińskim oraz online.
  • Grupa seniorek i seniorów oraz młodzieży szkolnej ubranej na galowo pozuje do zdjęcia z mężczyzną w średnim wieku z krótkimi ciemnymi włosami Szczepienia, badania i edukacja – w Warszawie dbamy o zdrowie
    Na ostatniej sesji Rada m.st. Warszawy uchwaliła na kolejne cztery lata programy polityki zdrowotnej i promocji zdrowia. Dzięki temu stołeczni seniorzy nadal będą mogli bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie, a uczniowie skorzystać z darmowych badań i zajęć edukacji zdrowotnej.
  • budowa wielkiej spalarni z góry w pogodny dzień, maszyny nad wiaduktami Postępy na budowie ZUSOK-u
    Minęło kolejne pół roku rozbudowy i modernizacji Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych („ZUSOK”) na Targówku. Dzięki tej inwestycji będzie możliwe zagospodarowanie ok. 300 tys. ton zmieszanych odpadów komunalnych, których nie można poddać recyklingowi, w sposób bezpieczny dla mieszkańców i środowiska naturalnego. Inwestycja zostanie zakończona w 2024 roku.
  • Koncert urodzinowy Tomasza Stańki
    Dziś wybitny polski trębacz i kompozytor jazzowy Tomasz Stańko obchodziłby 81. urodziny. Z tej okazji odbędą się bezpłatne koncerty urodzinowe w miejscach początku i końca jego kariery – w Rzeszowie i Warszawie. Podczas wydarzenia „Toast urodzinowy dla Tomasza Stańko”, współfinansowanego przez m.st. Warszawę, publiczność na Placu Defilad usłyszy dwa specjalne projekty: stworzony przez Sławomira Kurkiewicza “Stańko Shuffle” oraz Jakob Bro Nonet.
  • Kina letnie zapraszają
    Darmowe i plenerowe pokazy filmowe to jedna z warszawskich propozycji na ciepłe, letnie wieczory. W wiele miejsc można wybrać się całymi rodzinami. Stolica zaprasza na pokazy kina festiwalowego, ale nie zabraknie też nowości kinowych i filmowych klasyków.
  • W szarym pomieszczeniu technicznym widać stojące wagony metra - w jednym z nich, po prawej stronie znajduje się kobieta z serwisu sprzątającego, która myje szybę wagonu metra. Nocny serwis metra
    Sprzątanie pociągów, diagnostyka komputerowa, prace serwisowe - nocą w tunelach metra sporo się dzieje. Prace te nie byłyby możliwe, gdyby nie komory torów odstawczych, gdzie pociągi metra mogą w tym czasie „przenocować".
  • W centrum uwagi pomnik syreny na tle Starego miasta w Warszawie Wielkie świętowanie na Starówce
    W tym roku Warszawa świętuje 70. Urodziny Starówki. Przez trzy dni odbędzie się z tej okazji 70 wydarzeń dla całych rodzin – koncerty, spacery, warsztaty artystyczne i filmowe, spotkania, wystawy, gry miejskie, zabawy taneczne i urodzinowy toast. To pierwsze tak huczne wspólne świętowanie rocznicy odbudowy Rynku Starego Miasta.