Aktualności

Aktualności

Filtry

  • Prezydent Rafał Trzaskowski wita się z Powstańcami Warszawskimi Warszawa oddaje hołd powstańczym bohaterom
    Jutro minie 79 lat od wybuchu Powstania Warszawskiego. W przeddzień rocznicy na placu Krasińskich odbyła się uroczysta msza święta. Odczytano również Apel Pamięci, a delegacje władz państwowych i samorządowych złożyły kwiaty pod pomnikiem na placu.
  • Prezydent Rafał Trzaskowski przemawia do mikrofonu, w tle krużganki dziedzińca Politechniki Warszawskiej Serce bije najmocniej w Warszawie
    Warszawa ma dwóch nowych honorowych obywateli – architekta Janusza Dorosiewicza oraz powstańca Juliusza Kuleszę. Podczas poniedziałkowej uroczystej sesji Rady Miasta Warszawy wyróżniono też 36 osób i organizacji Nagrodami m.st. Warszawy.
  • Pomnik Polski Walczącej na szczycie Kopca Powstania Warszawskiego. Dookoła zieleń Park pod Kopcem Powstania Warszawskiego znów otwarty
    Zakończyła się rewitalizacja Parku Akcji „Burza” na warszawskim Mokotowie. Przestrzeń w parku została uporządkowana i zagospodarowana zgodnie z historyczną symboliką tego miejsca, a także z myślą o przyrodzie. Pojawiła się nowa zieleń i udogodnienia dla użytkowników. Inwestycję nadzorował Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.
  • Syrena na Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy Syreny w 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
    W ramach upamiętnienia 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego 1 sierpnia o godzinie 17:00 na 60 sekund uruchomione zostaną syreny alarmowe. Powstańcy wystosowali apel o godne uczczenie godziny „W”.
  • Stadion PGE Narodowy w nocnym oświetleniu. Depeche Mode na PGE Narodowym – dojazd i powrót
    Dave Gahan i Martin Gore już w środę, 2 sierpnia, zagrają na PGE Narodowym. Występ przed warszawską publicznością jest częścią światowej trasy koncertowej grupy Depeche Mode pt. „Memento Mori”. Na wydarzenie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Warto również pamiętać, że w dniu koncertu wjazd na Saską Kępę dla pojazdów indywidualnych będzie czasowo ograniczony.
  • Iga Świątek na korcie, uderza piłkę Iga Świątek wygrywa w Warszawie
    Najlepsza tenisistka na świecie Iga Świątek wygrała w niedzielę największy turniej tenisowy w Polsce – BNP Paribas Warsaw Open. W finale pokonała zdecydowanie Niemkę Laurę Siegemund 6:0, 6:1. Polska mistrzyni odbierając puchar podkreślała znaczenie zwycięstwa w Warszawie dla jej kariery i rodziny.
  • Prezydent Rafał Trzaskowski stoi i słucha przemowienia w Muzuem Powstania Warszawskiego - obok powstańcy i inne osoby. Prezydenci uhonorowali bohaterów w Muzeum Powstania Warszawskiego
    Park Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego wypełnił się w niedzielę bohaterami Powstania i ich rodzinami. Przemawiali do nich m.in. prezydent RP Andrzej Duda i prezydent m.st. Warszawy – obaj dziękowali Powstańcom za to, że łączą ludzi z różnych środowisk. W uroczystości uczestniczyli także harcerze i wolontariusze oraz przedstawiciele wielu instytucji.
  • pięć osób w strojach z czasów Powstania stoi przed biegaczami na starcie Biegowe obchody rocznicy Powstania
    Blisko osiem tysięcy biegaczy ruszyło w sobotę wieczorem na pięcio- oraz dziesięciokilometrową trasę Biegu Powstania Warszawskiego. Na starcie na pl. Krasińskich i na mecie towarzyszyli im bohaterowie powstańczych walk.
  • Widok z lotu ptaka na nowy plac zabaw i miejsca do siedzenia w parku Cichociemnych. Wszystko otoczone zielenią Park im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK jak nowy
    Zakończyła się przebudowa ursynowskiego parku. Mieszkańcy mogą korzystać z nowych alejek, ścieżek rowerowych oraz placu zabaw. Pojawiła się też nowa zieleń – posadzono 300 drzew i 5 tys. mkw. krzewów. Inwestycję realizowaną w ramach projektu unijnego nadzorował Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.
  • Prezydent Rafał Trzaskowski podpisuje dokument przy biurku Deklaracja w sprawie przeciwdziałania antysemityzmowi
    Deklarację zawierającą tzw. roboczą definicję antysemityzmu, opracowaną przez Międzynarodowy Sojusz na rzecz Pamięci o Holokauście (IHRA), podpisał w piątek, w stołecznym ratuszu, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Warszawa to miasto, w którym przed wojną jedną trzecią ludności stanowili Żydzi, przeciwdziałanie nawet słownym atakom jest tu szczególnie ważne.
  • Młodzież w białych koszulach stoi przed tablicą z listami i sprawdza wyniki Za nami pierwszy etap rekrutacji do szkół ponadpodstawowych
    Komisje rekrutacyjne podały listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do miejskich liceów, techników i szkół branżowych 1. stopnia w Warszawie. Od poniedziałku 31 lipca rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca.
  • Nowy mural bohatera Powstania Warszawskiego
    Na warszawskiej Woli odsłonięto nowy mural poświęcony niezwykłej postaci – generałowi Zbigniewowi Ściborowi-Rylskiemu ps. „Motyl”. Malowidło powstało na ścianie budynku przy al. Jana Pawła II 61, u zbiegu z ul. Miłą.
  • Na pierwszym planie widać kobietę w kasku i kamizelce ochronnej, która fotografuje szary budynek, na którego szczycie montowana jest tradycyjna wiecha czyli wieniec z kwiatów ze wstążkami Kolejna szkoła powstaje na Białołęce
    Trwa budowa nowej i bardzo potrzebnej szkoły podstawowej przy skrzyżowaniu ulic Ćmielowskiej i Świderskiej. Na budynku zawisła już wiecha, a sama budowa jest na półmetku. Placówka ma być gotowa na 1 września 2024 roku. Wartość inwestycji to ponad 91 mln zł.
  • Prace przy budowie II linii metra na ul. Górczewskiej - robotnicy i koparki. Budowa metra na Górczewskiej
    Rozpoczyna się budowa łącznika tunelowego pod jezdniami ulicy Górczewskiej na II linii metra. We wtorek i środę, 1 i 2 sierpnia, wykonawca prac wprowadzi kolejne etapy organizacji ruchu. Na odcinku między ulicami Lazurową a Klemensiewicza kierowcy pojadą wspólnie raz jedną, a raz drugą jezdnią ul. Górczewskiej.
  • Słodka wuzetka warszawskim produktem tradycyjnym
    Warszawa ma swój produkt tradycyjny! Na specjalną, chronioną prawem listę, trafiła wuzetka. Słodki symbol Warszawy to ciastko kojarzone z Trasą W-Z i „zestawem obowiązkowym” w PRL-owskiej gastronomii. Z tej okazji dzielnica Śródmieście przygotowała słodki prezent. 1000 wuzetek przygotowanych według oryginalnej receptury będzie czekać na mieszkańców o godzinie 16:30 przy placu Pięciu Rogów.
  • Wiceprezydentka Warszawy Renata Kaznowska gratuluje zwyciężczyni biegu Iwonie Bernardelli Bieg (z szacunkiem dla) Powstania Warszawskiego
    W sobotę o zmroku wystartuje 32. Bieg Powstania Warszawskiego. Ponad 8 tysięcy biegaczek i biegaczy wyruszy z placu Krasińskich, by po pokonaniu 5 lub 10 km dotrzeć do mety na ul. Konwiktorskiej.
  • Spotkanie Powstańców Warszawskich z Prezydentami Rzeczypospolitej i Miasta Stołecznego Warszawy - widok na wieżę w Muzeum Powstania Warszawskiego 79. rocznica Powstania Warszawskiego – zmiany w komunikacji
    W czasie obchodów 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na terenie stolicy odbędą się uroczystości i wydarzenia upamiętniające ten bohaterski zryw. Mieszkańcy i podróżni muszą liczyć się ze zmianami w ruchu oraz ograniczeniami w parkowaniu. Na ulice wyjadą autobusy i tramwaje linii specjalnych.
  • Rozbiórka wiaduktu Trasy Łazienkowskiej na Saskiej Kępie_widok na burzony wiadukt i dwie koparki Znika stary wiadukt Trasy Łazienkowskiej nad ulicą Paryską
    Trwa przebudowa wiaduktów Trasy Łazienkowskiej na Saskiej Kępie. Prace rozbiórkowe obejmują kolejne fragmenty starej konstrukcji. Ich kontynuacja wymaga zamknięcia na około tydzień przejścia i przejazdu ulicą Paryską pod Trasą Łazienkowską. Ruch zostanie skierowany na trasy objazdowe.
  • Wizualizacja nowoczesnegop skrzyżowania ul. Estrady na Bielanach. Piesi, pojazdy i zieleń. Skrzyżowanie na granicy Bielan i Izabelina do przebudowy
    Położone na granicy Warszawy i Izabelina skrzyżowanie ul. Arkuszowej i Estrady z ul. 3 Maja zostanie zmodernizowane. Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta ogłosił właśnie przetarg na wykonawcę prac budowlanych. Oferty można składać do 16 sierpnia. Przebudowa skrzyżowania potrwa rok.
  • Metropolie solidarne z Mariupolem
    Podczas pierwszego dnia wydarzenia „Mariupol – Reborn. Cztery Koncepcje Odbudowy Miasta” podpisana została dziś „Deklaracja Solidarności z Mariupolem”. Dokument podpisali mer Mariupola Vadim Boichenko oraz - w imieniu Unii Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza – Piotr Grzelak, wiceprezydent Gdańska i Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.