Aktualności

 • Artykuł

  W sobotę 10 września w Lesie Bielańskim – trzecia odsłona Leśnej Triady Biegowej. Bieg dla dorosłych, nordic walking, biegi i atrakcje dla dzieci – wszystko bezpłatnie. Można się jeszcze zapisywać przez internet.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Debiutanci i osoby z twórczym dorobkiem mogą starać się o stypendium artystyczne m. st. Warszawy na 2023 rok. Nabór potrwa już tylko do 15 września, a do podziału są prawie dwa miliony złotych.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Trwają ostatnie odbiory i kontrole służb, od których zależny jest ostateczny termin uruchomienia bródnowskiego odcinka drugiej linii metra. Tymczasem Warszawa otwiera ulice nad nowymi stacjami. Już w sobotę, 10 września, kierowcy pojadą przebudowanym fragmentem Kondratowicza. Dzień później na trasy wrócą tam autobusy komunikacji miejskiej.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Po raz kolejny wręczono nagrody w konkursie „Osobowość Warszawskiego Transportu Publicznego przyjazna pasażerom”. W tym roku laureatami zostali pracownicy Tramwajów Warszawskich, Miejskich Zakładów Autobusowych i Mobilisu.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Od piątku do środy, od 9 do 14 września, na warszawskich ulicach odbędzie się szereg wydarzeń, a także zgromadzeń publicznych. W ich trakcie mogą występować utrudnienia w ruchu. Wówczas pojazdy indywidualne, a także autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego będą kierowane na objazdy.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Zaplanowane na sobotę i niedzielę na stadionie AWF Warszawa sportowe pikniki dla dzieci - ze względu na złą pogodę zostały przesunięte przez organizatorów na inny termin. To element programu „Aktywność Młodego Warszawiaka”

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Historia parków, osiedli, ogrodów i ogródków w stolicy, a także minione i wciąż trwające inicjatywy mieszkańców na rzecz zazieleniania miasta – to główne tematy wystawy plenerowej „Zielona Warszawa. Miejskie inicjatywy ogrodnicze od XIX wieku do dziś”. Wernisaż w najbliższą sobotę, 10 września o godz. 16:00.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Warsztaty z ceramiki, linorytu, haftu i malowania akwarelami – to tylko niektóre z zajęć, które oferuje miejska pracownia ArtLab przy ul. Starej 4. To miejsce, gdzie warszawiacy bezpłatnie pod okiem instruktorów mogą rozwijać artystyczne hobby lub spróbować zupełnie nowych aktywności.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  NSA zajął precedensowe stanowisko w czterech sprawach reprywatyzacyjnych. Kupcy roszczeń zostali uznani za podmioty nieuprawnione do ubiegania się o zwrot przedwojennych nieruchomości. Taka interpretacja przepisów wiąże się z koniecznością zmian w prowadzeniu spraw dekretowych i zbadania wydanych dotychczas decyzji. Warszawa na tę zmianę jest w pełni gotowa.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Artyści z Włoch, Grecji, Estonii, Ukrainy, a nawet z Mali i Korei Południowej wystąpią na tegorocznym Festiwalu Skrzyżowanie Kultur. To 18. edycja wydarzenia, które będzie się odbywać od piątku do niedzieli w Teatrze Dramatycznym.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Ogniska pal w paleniskach, nie puszczaj psa luzem, do wody wchodź najwyżej do kolan, procenty spożywaj tam, gdzie jest to dozwolone. Dzielnica Wisła przypomina o Kodeksie Dobrych Praktyk, dzięki któremu wypoczynek nad rzeką jest bezpieczniejszy dla mieszkanek i mieszkańców oraz dla nadwiślańskiej przyrody.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Właściciele zabytków, którzy z własnych środków przeprowadzili remonty w 2021 roku, mogli starać się o ich częściowy zwrot. Stołeczni radni ponownie przeznaczyli na nie środki – tym razem na 21 refundacji.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  We wtorek 6 września mija pierwsza rocznica śmierci Tomasza Knapika, legendarnego lektora filmowego, którego głos słyszymy w komunikacji miejskiej. Stolica pamięta o tej rocznicy – na przystankach przy Placu Politechniki zawisły plakaty przypominające Tomasza Knapika.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  W nowej części szpitala znajduje się m.in. nowoczesny blok operacyjny oraz oddziały: intensywnej terapii, rehabilitacji i psychiatrii. Inwestycja za blisko 200 mln zł jest w całości finansowana z budżetu m.st. Warszawy. Zgodnie z harmonogramem nowe skrzydło Szpitala Bielańskiego zostanie otwarte do końca tego roku.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Pełne atrakcji, sportu i muzyki – w sobotę i niedzielę odbędą się Dni Wilanowa. Imprezie będą towarzyszyć wydarzenia sportowe – Bieg po nowe życie oraz Footvolley World Tour.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Pięć sekcji: retrospektywa arcydzieł tajwańskiego mistrza Edwarda Yanga, kino hongkońskie z ostatnich 25 lat, wprawiające w dobry nastrój filmy japońskie, Nowe Kino Azji oraz Asian Cinerama, czyli filmy mistrzów. Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków zaprasza na kolejną edycję w formule hybrydowej. Ruszyła sprzedaż karnetów.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  „Stand Up. Sprzeciw się molestowaniu w miejscach publicznych!” Miasto wspiera kampanię Centrum Praw Kobiet i marki L’Oréal Paris. Zaplanowano serię warsztatów według metody 5D – jak się zachować, kiedy widzimy molestowanie seksualne.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  W pierwszych tygodniach wojny w Ukrainie do Warszawy trafiło kilkaset tysięcy uchodźców. Wielu z nich zostało do dzisiaj i układa sobie życie na nowo w stolicy. W znalezieniu pracy dla animatorów kultury, choreografów, czy pracowników bibliotek w miejskich instytucjach kultury pomaga Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, prowadząc program „Cash for Work”.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  We wrześniu ruszył nabór wniosków o dotacje dla wybranych inwestycji ekologicznych w 2023 r. Warszawiacy mogą ubiegać się o wsparcie finansowe na usuwanie azbestu, likwidację zbiorników bezodpływowych i tzw. małą retencję.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  „JedzeNIEwyrzucaj” pod tym hasłem w Warszawie prowadzone są działania mające ograniczyć marnowanie żywności. Na warszawskich targowiskach trwają zbiórki niesprzedanych warzyw i owoców. Od początku kwietnia uratowano przed wyrzuceniem i przekazano potrzebującym już ponad 15 ton jedzenia.

  źródło: um.warszawa.pl