Aktualności

Aktualności

Filtry

 • Nadchodzi 19. edycja Festiwalu Skrzyżowanie Kultur
  W drugiej połowie września w Warszawie odbędzie się wielkie święto muzyki świata - Festiwal Skrzyżowanie Kultur. Wystąpią m.in. Vieux Farka Touré, Tamikrest i Sara Correia. Poza koncertami zaplanowano warsztaty dla rodzin z dziećmi, panele dyskusyjne i wystawę. Większość wydarzeń odbędzie się w Teatrze Dramatycznym.
 • 95. sezon Teatru Ateneum
  W tym roku mija 95 lat od kiedy przy niewielkiej warszawskiej ulicy Czerwonego Krzyża 20, obecnie Jaracza 2, w nowym domu Związku Zawodowego Kolejarzy otwarto jedyną na Powiślu warszawską scenę teatralną. Dziś to jeden z najbardziej lubianych teatrów.
 • Przedstawiciele władz miasta przed mikrofonem na rondzie Radosława Wakacyjne remonty na warszawskich drogach - podsumowanie
  Kilometry wyremontowanych ulic, powrót tramwajów na Puławską, nowe przejścia, wygładzone nawierzchnie - miasto wykorzystało wakacyjne zmniejszenie ruchu na liczne remonty. Prezydent Rafał Trzaskowski relacjonował dzisiaj ich przebieg podczas konferencji prasowej na Rondzie Zgrupowania AK „Radosław”.
 • Seniorka o pogodnym wyglądzie czyta magazyn o nazwie Pokolenia siedząc przy biurku. Gdzie seniorzy chętnie spędzają czas?
  Trwa nabór wniosków do 9. edycji miejskiego konkursu „Miejsce Przyjazne Seniorom”. Obiekty, których oferta adresowana jest do osób starszych i są dostosowane do ich potrzeb otrzymają specjalne certyfikaty.
 • Parterowy budynek leśniczówki z rusztowaniami dookoła i wymienianym dachem Rośnie nowe Centrum Edukacji Ekologicznej
  Na Bielanach przy ul. Papirusów powstaje Centrum Edukacji Ekologicznej – budowany jest nowoczesny obiekt oraz remontowana dawna leśniczówka. Prace, które mają zakończyć się jeszcze w tym roku, obejmują także nowe zagospodarowanie terenu, w tym posadzenie dużej ilości zieleni.
 • mężczyzna w niebieskiej kurtce wrzuca kartkę do urny w tle widać biało-czerwone flagi i panią siedzącą przy ławce i oddającą głos Co musisz wiedzieć o wyborach
  Wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej oraz referendum ogólnokrajowe odbędą się 15 października 2023 r. Można już składać wnioski o zmianę miejsca do głosowania i wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania.
 • Stolica sportu i rekreacji
  W czwartek piłkarska reprezentacja Polski w eliminacjach do Euro 2024 będzie podejmować drużynę Wysp Owczych. A ulicami Ochoty, Włoch i Woli przejadą rolkarze z Nightskating Warszawa.
 • Mężczyzna w granatowym garniturze i białej koszuli przemawia do mikrofonu, a w tle widać uczniów w strojach galowych którzy trzymają sztandar szkolny W szkołach już po pierwszym dzwonku
  Po wakacyjnej przerwie, dzieci i młodzież rozpoczęły nowy rok szkolny w miejskich szkołach i przedszkolach. Z tej okazji prezydent Rafał Trzaskowski odwiedził Technikum Kinematograficzno-Komputerowego przy ul. Polnej.
 • Grupa dzieci na starcie biegu Czwarty bieg Leśnej Triady Biegowej
  W sobotę zakończyła się tegoroczna edycja Leśnej Triady Biegowej. Ale to nie koniec leśnego biegania pod egidą Aktywnej Warszawy i Lasów Miejskich. Organizatorzy postanowili zorganizować czwarte zawody, uzupełniające cykl – grudniowy „Bieg z Mikołajem”.
 • Ostatni sezon MSN nad Wisłą
  Finisaż działalności Muzeum Sztuki Nowoczesnej w pawilonie na warszawskich bulwarach to zapowiedź przeprowadzki do nowej siedziby w centrum miasta. Głównymi bohaterkami specjalnego programu będą dwie wielkie indywidualistki – ukraińska malarka czerpiąca z folkloru Marija Prymaczenko i polska pionierka awangardy Maria Jarema.
 • Brama Uniwersytetu Warszawskiego zwieńczona sylwetką orła. W tle zieleń na terenie uczelni Mapa warszawskich nazw
  Mapa Warszawy to nie tylko ulice, place czy parki, ale także potoczne nazwy tworzone przez warszawianki i warszawiaków. Obserwatorium Językowe UW organizuje konkurs na najpopularniejsze i najciekawsze nazwy funkcjonujące w mieście. Zgłoszenia – do końca września.
 • Tramwaj na zielonym torowisku Tramwaje wracają na Puławską
  O godzinie 4:05 w poniedziałek ulicą Puławską przejedzie pierwszy tramwaj po wielkim remoncie torów. Po 12 miesiącach od wbicia łopaty przez drogowców kierowcy będą mogli korzystać z obu jezdni Puławskiej.
 • Ulica Kondratowicza po przebudowie - widok z drona; w oddali blokowisko Przebudowa ul. Kondratowicza z szansą na Green Cities Europe Award 2023
  Inwestycja drogowa na ulicy Kondratowicza została wybrana przez polskie jury do finału Green Cities Europe Award 2023. Przebudowa była realizowana przez Miasto Stołeczne Warszawa za pośrednictwem Zarządu Dróg Miejskich.
 • Uczestnicy spotkania biznesowego w salce wykładowej słuchają prezentacji Akademia na Smolnej rekrutuje przedsiębiorców
  Już ponad 2 tys. początkujących warszawskich przedsiębiorców uzyskało wsparcie w miejskim programie #Academy_Smolna. Nabór na bieżącą edycję trwa do środy 6 września.
 • Nocne bieganie na Pradze
  W sobotę 2 września wieczorem ulice Starej Pragi, Saskiej Kępy i Gocławia opanują biegacze. Wystartuje 8. Nocny Półmaraton Praski, a wcześniej współfinansowana przez miasto Praska Piątka. Wydarzenie będzie się wiązało z czasowymi ograniczeniami w ruchu, a także zmianami w kursowaniu komunikacji miejskiej.
 • Nowy plac zabaw, w tle bloki Trzy nowe plany miejscowe przyjęte przez radnych
  Nowe plany miejscowe dotyczące ważnych miejsc w Śródmieściu, Wesołej i na Pradze-Południe uchwalili radni Warszawy podczas czwartkowej sesji. Uwzględniają ochronę zieleni i usługi publiczne.
 • Mural na ścianie szkoły przedstawiający podobiznę mężczyzny w okularach z profilu, który podpiera brodę o dłoń Wspólne świętowanie wolności i demokracji na Woli
  W 43. rocznicę porozumień sierpniowych, które zapoczątkowały upadek komunizmu w Polsce, na warszawskiej Woli trwa Święto Demokracji. Tegoroczne obchody rozpoczęło odsłonięcie muralu Bronisława Geremka przy ul. Wolność. W programie na 31 sierpnia również piknik w Parku Moczydło, w tym m.in. warsztaty kreatywne, debata o demokracji, a wieczorem koncert zespołu BARANOVSKI. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
 • Muzyczne szaleństwo ponownie opanuje Warszawę
  Kilkadziesiąt koncertów orkiestrowych i kameralnych, recitale i muzyczne propozycje familijne znalazły się w programie kolejnej edycji Festiwalu Szalone Dni Muzyki, który potrwa od 22 do 24 września. W przestrzeniach Teatru Wielkiego i Kościoła Środowisk Twórczych zaplanowano wydarzenia dla całych rodzin – zarówno wymagających melomanów, jak i dla dzieci odkrywających dopiero świat muzyki.
 • Boisko szkolne na którym chłopiec w czerwonych spodniach i białej koszulce biegnie za piłką w słoneczny dzień, a z tyłu stoją inni uczniowie Uczniowie w formie – nowy program zdrowotny w szkołach
  Na dzisiejszej sesji, stołeczni radni przyjęli uchwałę o uruchomieniu w trzech warszawskich dzielnicach pilotażu programu „Klasa w formie – forma w klasie”. Podczas spotkań ze specjalistami żywienia i ruchu, uczniowie oraz ich rodzice dowiedzą się jak zdrowo się odżywiać i dbać o aktywność fizyczną.
 • Łąka z kwitnącymi tulipanami. W tle jadący tramwaj Koniec prac na rondzie Tybetu i przy Dworcu Zachodnim
  Przez całe wakacje tramwajarze pracowali na rondzie Tybetu nad połączeniem nowych odcinków torów, które powstają w ramach trasy na Kasprzaka. W poniedziałek 4 września skrzyżowanie znów będzie przejezdne. Dzień wcześniej kolejarze udostępnią kierowcom wszystkie jezdnie w tunelu przy Dworcu Zachodnim.