Aktualności

Aktualności

Filtry

 • Tramwaj na zielonym torowisku Tramwaje wracają na Puławską
  O godzinie 4:05 w poniedziałek ulicą Puławską przejedzie pierwszy tramwaj po wielkim remoncie torów. Po 12 miesiącach od wbicia łopaty przez drogowców kierowcy będą mogli korzystać z obu jezdni Puławskiej.
 • Ulica Kondratowicza po przebudowie - widok z drona; w oddali blokowisko Przebudowa ul. Kondratowicza z szansą na Green Cities Europe Award 2023
  Inwestycja drogowa na ulicy Kondratowicza została wybrana przez polskie jury do finału Green Cities Europe Award 2023. Przebudowa była realizowana przez Miasto Stołeczne Warszawa za pośrednictwem Zarządu Dróg Miejskich.
 • Uczestnicy spotkania biznesowego w salce wykładowej słuchają prezentacji Akademia na Smolnej rekrutuje przedsiębiorców
  Już ponad 2 tys. początkujących warszawskich przedsiębiorców uzyskało wsparcie w miejskim programie #Academy_Smolna. Nabór na bieżącą edycję trwa do środy 6 września.
 • Nocne bieganie na Pradze
  W sobotę 2 września wieczorem ulice Starej Pragi, Saskiej Kępy i Gocławia opanują biegacze. Wystartuje 8. Nocny Półmaraton Praski, a wcześniej współfinansowana przez miasto Praska Piątka. Wydarzenie będzie się wiązało z czasowymi ograniczeniami w ruchu, a także zmianami w kursowaniu komunikacji miejskiej.
 • Nowy plac zabaw, w tle bloki Trzy nowe plany miejscowe przyjęte przez radnych
  Nowe plany miejscowe dotyczące ważnych miejsc w Śródmieściu, Wesołej i na Pradze-Południe uchwalili radni Warszawy podczas czwartkowej sesji. Uwzględniają ochronę zieleni i usługi publiczne.
 • Mural na ścianie szkoły przedstawiający podobiznę mężczyzny w okularach z profilu, który podpiera brodę o dłoń Wspólne świętowanie wolności i demokracji na Woli
  W 43. rocznicę porozumień sierpniowych, które zapoczątkowały upadek komunizmu w Polsce, na warszawskiej Woli trwa Święto Demokracji. Tegoroczne obchody rozpoczęło odsłonięcie muralu Bronisława Geremka przy ul. Wolność. W programie na 31 sierpnia również piknik w Parku Moczydło, w tym m.in. warsztaty kreatywne, debata o demokracji, a wieczorem koncert zespołu BARANOVSKI. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
 • Muzyczne szaleństwo ponownie opanuje Warszawę
  Kilkadziesiąt koncertów orkiestrowych i kameralnych, recitale i muzyczne propozycje familijne znalazły się w programie kolejnej edycji Festiwalu Szalone Dni Muzyki, który potrwa od 22 do 24 września. W przestrzeniach Teatru Wielkiego i Kościoła Środowisk Twórczych zaplanowano wydarzenia dla całych rodzin – zarówno wymagających melomanów, jak i dla dzieci odkrywających dopiero świat muzyki.
 • Boisko szkolne na którym chłopiec w czerwonych spodniach i białej koszulce biegnie za piłką w słoneczny dzień, a z tyłu stoją inni uczniowie Uczniowie w formie – nowy program zdrowotny w szkołach
  Na dzisiejszej sesji, stołeczni radni przyjęli uchwałę o uruchomieniu w trzech warszawskich dzielnicach pilotażu programu „Klasa w formie – forma w klasie”. Podczas spotkań ze specjalistami żywienia i ruchu, uczniowie oraz ich rodzice dowiedzą się jak zdrowo się odżywiać i dbać o aktywność fizyczną.
 • Łąka z kwitnącymi tulipanami. W tle jadący tramwaj Koniec prac na rondzie Tybetu i przy Dworcu Zachodnim
  Przez całe wakacje tramwajarze pracowali na rondzie Tybetu nad połączeniem nowych odcinków torów, które powstają w ramach trasy na Kasprzaka. W poniedziałek 4 września skrzyżowanie znów będzie przejezdne. Dzień wcześniej kolejarze udostępnią kierowcom wszystkie jezdnie w tunelu przy Dworcu Zachodnim.
 • Pomnik Polski Walczącej na szczycie Kopca Powstania Warszawskiego. Dookoła zieleń Rodzinny piknik w Parku pod Kopcem Powstania Warszawskiego
  W najbliższą sobotę warszawiacy będą mieć dodatkowy powód, by odwiedzić Park Akcji „Burza” po modernizacji. Na odnowionym terenie, w otoczeniu zieleni, odbędzie się rodzinny piknik organizowany przez stołeczny Zarząd Zieleni i Urząd Dzielnicy Mokotów.
 • Samochód policji wjeżdża z impetem w kałużę Ulewne deszcze przeszły nad Warszawą
  Nad Warszawą przeszły intensywne opady deszczu, największe odnotowano w Śródmieściu i na Bemowie. Prezydent m.st. Warszawy na bieżąco przyjmuje meldunki służb miejskich, które reagują na zgłoszenia. Pojawiły się lokalne podtopienia piwnic oraz jezdni. MPWiK włącza się w pomoc przy odpompowaniu zalewiska na trasie S8, zarządzanej przez GDDKiA.
 • Czworo prelegentów siedzi za stolikiem Święto królowej rzek w sobotę
  Na lądzie i na wodzie. Od wschodu do zachodu słońca. Na prawym i lewym brzegu. Dzielnica Wisła zaprasza wszystkie warszawianki i warszawiaków na Płytę Desantu – na wspólne zakończenie sezonu i jubileuszową 15. edycję Święta Wisły.
 • Mural i rusztowania na ścianie budynku Wspólne świętowanie wolności i demokracji na warszawskiej Woli!
  31. sierpnia, w najbliższy czwartek, Wolskie Centrum Kultury zaprasza na imprezę plenerową z okazji Święta Demokracji. W parku Moczydło odbędzie się wiele atrakcji, w tym koncert BARANOVSKIego, pokaz laserowy oraz panele dyskusyjne o współczesnej demokracji. Wstęp jest darmowy, organizatorzy zapraszają mieszkańców w każdym wieku.
 • Chodnik, pas zieleni, ścieżka rowerowa i rowerzysta Remonty finiszują przed pierwszym dzwonkiem
  Warszawscy drogowcy otworzyli przejazd ulicą Podczaszyńskiego na Bielanach– z przebudowaną drogą dla rowerów. W czwartek otworzą nowe rondo na Białołęce. Przed pierwszym szkolnym dzwonkiem prace zakończą także tramwajarze – na Wólczyńskiej i Annopolu.
 • Kulturalny piknik dla dzieci Nie przegap ostatniego kocykowania w tym sezonie!
  Miasto zaprasza na ostatnią edycje Warszawskiego Kocykowania, czyli plenerowych atrakcji dla najmłodszych mieszkańców. W najbliższą niedzielę, na wawerskiej plaży odbędą się spektakle i warsztaty kreatywno-ogrodnicze.
 • Przebudowa na placu Trzech Krzyży Pięknie na Pięknej i dwie nowe jezdnie na placu Trzech Krzyży
  Wraz z końcem wakacji na kierowców w Śródmieściu czekają spore zmiany. Będą to jednak wyłącznie zmiany na lepsze. Samochody znów pojadą dwoma jezdniami placu Trzech Krzyży, ruch wróci na ulicę Piękną, a Myśliwiecka odzyska połączenie z rondem Sedlaczka. Dziś także do użytku zostanie oddana wyremontowana południowa jezdnia ulicy Czecha na styku Wesołej i Wawra.
 • Dodatkowy nabór wniosków na ekologiczne inwestycje Skorzystaj z miejskiej dotacji na ekologiczne inwestycje
  Za dwa dni rusza kolejny nabór wniosków o dotacje na eko-inwestycje. Warszawiacy mogą uzyskać wsparcie na montaż instalacji OZE, usunięcie azbestu, likwidację szamba czy na małą retencję. W ubiegłym roku na dotacje dla ekologicznych zadań miasto wydało około 34 mln zł.
 • Czwórka uśmiechniętych, młodych ludzi idzie na pętli komunikacji miejskiej Punkty Obsługi (zapraszają) Pasażerów
  Pasażerowie wracają z wakacji. Od piątku 1 września stacjonarne Punkty Obsługi Pasażerów będą działały dłużej. Wiele spraw związanych z biletami WTP można załatwić bez wychodzenia z domu. A Warszawską Kartę Miejską można otrzymać pocztą – korzystając z internetowych rozwiązań.
 • dzieci bawiące się podczas pikniku zwalcz nudę Festiwal Kultury Mazowsza już w najbliższą sobotę
  Samorząd Województwa Mazowieckiego obchodzi 25-lecie istnienia. Z tej okazji w najbliższą sobotę odbędzie się Festiwal Kultury Mazowsza. W warszawskim Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu zaplanowano wiele atrakcji – od pokazów rękodzielniczych po koncerty duetu Karaś/Rogucki i Poparzonych Kawą Trzy. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.
 • Nowy rozkład kolejowy od niedzieli
  Od niedzieli 3 września zmieni się rozkład jazdy pociągów. Szybka Kolej Miejska, Koleje Mazowieckie i Warszawska Kolej Dojazdowa przygotowują zmiany.