Aktualności

 • Artykuł

  Stołeczny Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął zazielenianie ul. Ludwika Kondratowicza. We wtorek, 15 listopada, posadzone zostały tu pierwsze z niemal 500 drzew, które upiększą odcinek między stacjami metra Bródno i Kondratowicza. Klony, jesiony i inne gatunki – wraz z 300 rosnącymi już przy tej ulicy drzewami i kolejnymi 200, które posadziło Metro Warszawskie – utworzą tzw. „aleję tysiąca drzew”.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Dzięki miejskim dotacjom zakończył się remont elewacji dwóch śródmiejskich kamienic: przy Rynku Starego Miasta 17 i Wilczej 60. Prace konserwatorskie przywróciły ich dobrą kondycję i pierwotny kolor.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Rafał Trzaskowski bierze udział w COP27 – tegorocznej Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, która odbywa się w Egipcie. Jako przewodniczący Komisji Środowiska i Klimatu Europejskiego Komitetu Regionów będzie zabiegał o to, by samorządy – na równi z państwami i Unią Europejską – miały prawo głosu w tematach związanych z polityką klimatyczną.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Budowa kolektora Mokotowskiego Bis w Warszawie wkroczyła w kluczową fazę. Tarcza „Jolanta” rozpoczęła drążenie mikrotunelu pod ul. Gagarina. Mokotowski Bis jest jednym z trzech ogromnych kolektorów, które obecnie buduje MPWiK Warszawa.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  W zajezdni na Annopolu, która zostanie oddana do użytku na początku 2024 roku, trwają prace budowlane. Będzie to najnowocześniejsza i najbardziej zielona zajezdnia tramwajowa w Polsce. W wyposażonym w inteligentny system sterowania obiekcie serwisowanych będzie 150 niskopodłogowych tramwajów, co pozwoli na lepsze skomunikowanie prawobrzeżnej Warszawy z pozostałą częścią miasta.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Coraz mniej czasu zostało mieszkańcom stolicy na wymianę przestarzałego pieca. Zgodnie z mazowiecką uchwałą antysmogową, używanie kopciucha od 1 stycznia 2023 r. będzie zabronione.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  „Myślimy strategicznie. Wyznaczamy jasny, ambitny kierunek dla metropolii warszawskiej” to hasło przewodnie, które otwiera prace nad „Strategią rozwoju metropolii warszawskiej do 2040 roku”.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  11 listopada, w 104. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, Warszawa upamiętniła pierwszego prezydenta II RP – Gabriela Narutowicza. Przedstawiciele m.st. Warszawy, wraz z zaproszonymi gośćmi, posadzili dąb na pl. Narutowicza.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Blisko 10 tys. zawodniczek i zawodników wystartowało wczoraj w Warszawie w 32. Biegu Niepodległości. To biegowy rekord Polski po pandemii, najbardziej liczne zawody biegowe w tym roku w Polsce.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Kamera Dawida to najstarszy i największy tego typu festiwal w Polsce, a także jeden z pierwszych w Europie. To przegląd najnowszego kina fabularnego i dokumentów poruszających szeroko rozumianą tematykę żydowską. W tym roku festiwal odbędzie się między 14 a 30 listopada.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Miasto ogłosiło przetarg na modernizację jednego z ważniejszych węzłów komunikacyjnych stolicy. W ramach inwestycji pojawią się tu liczne udogodnienia dla pieszych i rowerzystów, w tym dodatkowe windy na przystanki autobusowe na Trasie Łazienkowskiej. Prace powinny zakończyć się do końca przyszłego roku.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Dwugodzinne spotkanie z mieszkańcami w wypełnionej po brzegi sali szkoły podstawowej przy ul. Klimatycznej zakończyło całodzienną wizytę prezydenta Rafała Trzaskowskiego w dzielnicy Wesoła. Prezydent odpowiadał na każde pytanie mieszkańców dzielnicy, a towarzyszący mu współpracownicy notowali wszystkie wnioski i uwagi.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  115 uczennic i uczniów ze stołecznych szkół ponadpodstawowych otrzymało stypendia edukacyjne SAPERE AUSO. Wśród grona nagrodzonych znaleźli się laureaci krajowych i międzynarodowych olimpiad, pasjonaci nauki, autorzy projektów badawczych i działacze społeczni. Warszawa wyróżniła uzdolnioną młodzież po raz 15. i przekazała blisko 440 tys. zł na tegoroczne stypendia SAPERE AUSO.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Marsz Niepodległości, Antyfaszystowskie Street Party, przejazd motocyklistów, Bieg Niepodległości – to tylko niektóre z wydarzeń, które odbędą się w Warszawie 11 listopada br. Zgłoszono 20 różnych zgromadzeń, w większości organizowanych w ścisłym centrum stolicy. Oznacza to też zmiany w ruchu i parkowaniu oraz w kursowaniu autobusów i tramwajów.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Lipa drobnolistna i klon jawor to dwa gatunki drzew, które posadzili dziś wspólnie przedstawiciele m.st. Warszawy, placówek dyplomatycznych i organizacji samorządowych. Akcję zorganizowano w ramach platformy „Partnerstwo dla Klimatu”.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie gruntownie odrestaurowało jedną ze swoich śmieciarek. Naprawiony pojazd został dziś przekazany ukraińskiej gminie Wyhoda, która w pierwszym okresie wojny przyjęła mieszkańców ze wschodniej części kraju.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  10 tys. zawodniczek i zawodników zgłosiło się do piątkowego Biegu Niepodległości. Szykuje się największy tegoroczny bieg w Polsce oraz najbardziej radosna manifestacja patriotyczna.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Rozpoczęły się zapisy do tegorocznej edycji miejskiego programu networkingowego NET_SMOLNA#2022. To cykl sześciu bezpłatnych warsztatów biznesowych dla właścicieli oraz właścicielek małych i średnich firm z Warszawy i okolic.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Już połowa z zamówionych przez miasto ponad 38 tys. ledowych opraw SAVA oświetla warszawskie ulice. Wymiana starych, sodowych lamp zakończy się w pierwszej połowie przyszłego roku. Dzięki montażowi nowych opraw oświetleniowych, stolica zaoszczędzi – według przewidywanych w przyszłym roku cen prądu - aż 35 mln zł rocznie.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Budowa pierwszego z nowych wiaduktów Trasy Łazienkowskiej przy Parku Agrykola zmierza ku końcowi. Gotowe są już wszystkie 22 podpory oraz płyta, na której po wykonaniu izolacji ułożona zostanie nawierzchnia jezdni. Przełączenie ruchu na nowy wiadukt planowane jest na styczeń 2023 r. Wtedy też ruszy rozbiórka wiaduktu południowego, po którym teraz odbywa się przejazd w obydwu kierunkach.

  źródło: um.warszawa.pl