Aktualności

Aktualności

Filtry

  • Radosne świętowanie niepodległości
    Warszawa przygotowała na świąteczny poniedziałek 11 listopada wiele imprez i wydarzeń dla wszystkich. W 106. rocznicę odzyskania niepodległości miasto zaprasza także na specjalny koncert folkowy „Wspólna Niepodległa” na Cytadeli Warszawskiej, gdzie 16 artystów będzie reprezentować 16 województw. Muzeum Historii Polski oraz Muzeum Wojska Polskiego przez cały dzień proponują tam także inne atrakcje.
  • Stary skład metra serii 81 wjeżdża na peron_na peronie pasażer - mężczyzna - patrzy w telefon Ostatni taki pociąg metra
    „Stara Moskwa” przejechała już po torach warszawskiego metra prawie 2,5 mln kilometrów. Rosyjski skład serii 81 o numerze 02 to ostatni pociąg tego typu jeżdżący na linii M1. Pamięta jeszcze czasy, gdy pociągi metra kursowały jedynie do stacji Politechnika i składały się z trzech wagonów.
  • Kobieta idzie z dokumentami w ręce przez salę urzędu_obok inni interesanci - siedzą, stoją lub szukają dokumentów na stojaku Nowy system rezerwacji wizyt w urzędzie miasta
    Od zeszłego tygodnia stolica posiada nowe narzędzie do rejestracji urzędowych wizyt. Nowoczesny i przyjazny dla użytkownika system podniesie jakość obsługi i dostępność usług. Nowością jest możliwość rezerwacji wizyt w dogodnym miejscu i terminie przy pomocy aplikacji Warszawa 19115. To pierwsze tego rodzaju rozwiązanie w Polsce.
  • Tabliczka z oznaczeniem Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego SPPN na Saskiej Kępie i Kamionku już działa – z nowymi parkomatami
    Pierwsze nowoczesne parkomaty działają już na obszarze Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego na Saskiej Kępie i Kamionku, która ruszyła w poniedziałek 4 listopada. Urządzenia te będą teraz sukcesywnie instalowane na terenie całej warszawskiej strefy.
  • W sali konferencyjnej mężczyzna w granatowym garniturze rozmawia z kobietami Jesień pod znakiem profilaktyki
    Dobiegł końca październik, który od kilkudziesięciu lat na całym świecie obchodzony jest jako miesiąc walki z rakiem piersi. W związku z tym, prezydent Rafał Trzaskowski odwiedził miejski szpital przy ul. Madalińskiego specjalizujący się w leczeniu nowotworów kobiet, gdzie spotkał się z kadrą medyczną oraz pacjentkami onkologicznymi. Z kolei listopad to w kalendarzu zdrowotnym, miesiąc poświęcony profilaktyce nowotworów, które dotykają mężczyzn.
  • Autobus zabytkowej linii 100 na ulicy Rekordowy sezon Warszawskich Linii Turystycznych
    To był kolejny bardzo udany sezon Warszawskich Linii Turystycznych, z których skorzystało w tym roku rekordowe 204 375 osób. Pasażerowie chętnie wybierali podróże autobusem „setką”, zabytkowymi tramwajami linii 36 i T, koleją wąskotorową do Tarczyna oraz promami przez Wisłę i statkiem do Serocka.
  • Kolorowe znicze na stoisku Warszawa gotowa na Wszystkich Świętych
    1 listopada – 27 linii cmentarnych na warszawskich ulicach, odjazdy co 1-5 minut w godz. 7:00-19:00, a na Powązki do godz. 21:00. W sumie 1,3 tys. autobusów. Będą też dodatkowe tramwaje i więcej kursów metra. Dlatego na stołeczne nekropolie najlepiej wybrać się, korzystając z komunikacji miejskiej – zwłaszcza, że okolice Powązek, cm. Północnego i Bródnowskiego zostaną wyłączone z ruchu.
  • Pomnik Polski Walczącej na szczycie Kopca Powstania Warszawskiego. Dookoła zieleń Warszawski park najlepszą przestrzenią publiczną Europy
    Park Akcji „Burza” na Mokotowie został doceniony po raz kolejny. Ten odnowiony w ubiegłym roku teren zieleni otrzymał Europejską Nagrodę za Przestrzeń Publiczną w Miastach.
  • Prace na wykopalisku przed Domem pod Orłami_robotnik pracuje kucając i mierząc obiekt Nieoczekiwane odkrycie przed Domem pod Orłami
    W trakcie prac prowadzonych w ramach inwestycji w kwartale ulic Złota i Zgoda, ekipa budowlana natrafiła na ludzkie szczątki. O odkryciu na skwerze przed Domem pod Orłami powiadomiona została policja i prokurator. Znaleziskiem zajął się już zespół archeologów.
  • Wystawa o Powstaniu Warszawskim na jubileusz współpracy z Duesseldorfem
    Uroczystość otwarcia wystawy „Powstanie Warszawskie 1944” była głównym punktem jubileuszu współpracy stolicy z Düsseldorfem. W wydarzeniu uczestniczyli prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski. Miasta współpracują od 35 lat, głównie w zakresie wymiany kulturalnej i naukowej.
  • Nagroda Historyczna Warszawy – nominowane książki
    Już za miesiąc przyznana zostanie Nagroda Historyczna m.st. Warszawy im. Kazimierza Moczarskiego. W tym roku o nominację rywalizowało blisko 100 publikacji, spośród których jury wybrało pięć. Po raz pierwszy nagrodę pieniężną, oprócz zwycięzcy, otrzymają także pozostali nominowani.
  • płyty nagrobne ustawione od najmniejszej do największej stojęce pod ogrodzeniem Konserwacja płyt cmentarnych olędrów
    Planowana jest konserwacja lapidarium płyt nagrobnych i obelisków znajdujących się przy ul. Ruskowy Bród oraz pięciu płyt z cmentarza ewangelickiego na Kępie Tarchomińskiej. Prace restauratorskie na Białołęce zleciło Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków.
  • Przekreślona żółtą farbą strzałka kierunkowa na jezdni Pierwsze listopadowe prace na drogach
    Po przerwie na weekend z dniem Wszystkich Świętych drogowcy wrócą do naprawiania warszawskich ulic. Na poniedziałek, 4 listopada, zaplanowali zmiany w ruchu na Sienkiewicza, Głębockiej i Sokołowskiej. Z kolei kolejarze zamkną ulicę Tunelową.
  • Widok z góry na niewielki budynek wśród drzew w lesie Nowe miejsce dla drapieżników w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt
    Ponad 1300 – tyle dzikich zwierząt przyjął od początku roku Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt prowadzony przez Lasy Miejskie – Warszawa. Aby jeszcze lepiej dbać o trafiające tam stworzenia, leśnicy wzbogacili je o dodatkową przestrzeń dla drapieżników. Powstały specjalne boksy z dużym wybiegiem.
  • Wislostrada_przejscie_Karowa_samochody w ruchu Nowe przejście dla pieszych przez Wisłostradę otwarte
    Do mostu pieszo-rowerowego można już dojść z lewego brzegu rzeki bez schodzenia do podziemi lub nadrabiania drogi. Nowe przejście przez Wisłostradę od strony ul. Karowej jest już otwarte. Korzystać mogą z niego piesi i rowerzyści.
  • Wyszukiwarka grobów na warszawskich cmentarzach
    W serwisie mapowym m.st. Warszawy można znaleźć położenie grobu znajdującego się na pięciu stołecznych cmentarzach. Baza danych obejmuje już blisko 240 tys. grobów i ponad 500 tys. osób pochowanych.
  • Startują akcje „Hiena” i „Znicz”
    Prawie 500 strażniczek i strażników miejskich będzie czuwać nad porządkiem i bezpieczeństwem osób odwiedzających groby na warszawskich nekropoliach w najbliższy weekend. Działania akcji „Hiena” i „Znicz” zaczną się po południu 31 października, a zakończą rano 4 listopada.
  • Warszawa w czołówce Cashless Cities
    Podczas uroczystej gali Kongresu Local Trends, m.st. Warszawa zostało wyróżnione za zajęcie drugiego miejsca w rankingu najbardziej bezgotówkowych miast w Polsce. Ranking opracowują redakcja cashless.pl oraz eksperci Fundacji Polska Bezgotówkowa. Pod uwagę brane są możliwość dokonywania bezgotówkowych opłat w urzędach, komunikacji miejskiej, opłat parkingowych oraz opłat z wykorzystaniem aplikacji takich jak mObywatel.
  • Coraz mniej czasu na wybór ulubionej księgarni
    Jeszcze tylko przez trzy dni można głosować na ulubione księgarnie warszawiaków. W tym roku wyboru można dokonać niezależnie w czterech kategoriach: kluboksięgarnia, antykwariat, księgarnia ogólnoasortymentowa oraz księgarnia specjalistyczna.
  • Niedługo nowy operator murali na „patelni”
    Miasto stołeczne Warszawa rozstrzygnęło konkurs na operatora ścian ,,patelni” przy wejściu do stacji metra Centrum. Do finalnych negocjacji zostanie zaproszona firma Good Looking Studio Sp. z o.o.