Aktualności

Aktualności

Filtry

  • Dziewczynka z flamastrem w ręku rysuje na leżącej przed nią kartce Warszawa wspiera osoby w kryzysie psychicznym
    Stołeczni radni przyjęli na wczorajszej sesji uchwałę o nowej edycji Warszawskiego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2024-2030. W ramach projektu miasto zapewni dalsze wsparcie osobom dorosłym oraz dzieciom i nastolatkom, które zmagają się z kryzysami psychicznymi.
  • Pasażerowie na stacji metra_pociąg metra stoi na peronie Warszawiacy lubią komunikację miejską
    Mieszkańcy bardzo dobrze oceniają Warszawski Transport Publiczny – wynika w z najnowszego Barometru Warszawskiego, czyli badania potrzeb, postaw i opinii na temat jakości funkcjonowania stolicy. Komunikacja miejska jest najlepszym sposobem podróżowania po mieście – respondenci najbardziej zadowoleni są z jakości taboru, bezpieczeństwa i liczby przystanków.
  • Muzeum Powstania Warszawskiego Wspólne prowadzenie muzeów
    Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Muzeum Powstania Warszawskiego od 1 stycznia będą instytucjami prowadzonymi przez Miasto Stołeczne Warszawa i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uchwały o współprowadzeniu przyjęli radni m.st. Warszawy podczas dzisiejszej sesji.
  • uroczystości na placu Krasińskich 35 lat Związku Powstańców Warszawy
    Pod pomnikiem Powstania Warszawskiego na Placu Krasińskich odbyła się uroczystość związana z jubileuszem powstania organizacji, która nieopodal ma swoją siedzibę ze stałą ekspozycją. W dzisiejszym wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele organizacji kombatanckich, urzędów i mieszkańcy Warszawy.
  • Widok na elewację jasnobeżowej kamienicy w słoneczny dzień - na pierwszym planie widać kwitnące róże Warszawa z kolejnymi planami miejscowymi
    W czwartek 28 listopada stołeczni uchwalili kolejnych 5 miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego – po dwa dla Śródmieścia i Białołęki oraz jeden dla Włoch. Plany pozwolą na uporządkowanie i ochronę historycznych obszarów w centrum miasta oraz zrównoważony rozwój terenów w dzielnicach obrzeżnych.
  • Rafał Trzaskowski (przyt mikrofonie) na scenie podczas konferencji prasowej Ponad 2 miliardy zł z Unii na Warszawski Transport Publiczny
    Dokładnie 2 mld i 25 milionów zł otrzyma Warszawa z unijnych środków na rozwój transportu publicznego. Z pieniędzy tych dokończone zostaną m.in. budowa ostatniego odcinka II linii metra i budowa trasy tramwajowej do Wilanowa.
  • przejscie dla pieszych_zebra na czerwonym tle_na przejsciu pieszy_przed przejsciem auto Warszawa na dobrej drodze do bezpieczeństwa
    30 udogodnień na priorytetowych przejściach dla pieszych, setka zmian w ramach strefy płatnego parkowania oraz dziesiątki projektów w realizacji lub przygotowaniu – to efekt działań Zarządu Dróg Miejskich nad poprawą bezpieczeństwa na drogach w Warszawie w ciągu zaledwie dwóch ostatnich miesięcy.
  • Warszawa zyska trzy nowe parki
    Na Ursynowie, Mokotowie i Białołęce – w tych dzielnicach powstaną trzy nowe parki. Zasadzone zostaną tu setki drzew i tysiące krzewów. Największy z parków będzie miał 13 hektarów.
  • Widok w słoneczny zimowy dzień na ośnieżony stok oraz zjeżdżające z górki osoby Ruszają zapisy na „Zimę w Mieście"
    Już od piątku, 29 listopada, rozpoczynają się zapisy do tegorocznej edycji warszawskiej akcji „Zima w Mieście”. Jak co roku w okresie ferii zimowych warszawscy uczniowie i warszawskie uczennice oraz dzieci mieszkające w stolicy, będą miały zapewnioną opiekę oraz różnorodne zajęcia.
  • Dwóch mężczyzn opiera się o blat stołu na którym znajduje się urządzenie naukowe, obok stoi kobieta Warszawa – miasto, w którym liczy się nauka
    Już w czwartek i piątek, 28 i 29 listopada, w Centrum Kreatywności Targowa odbędzie się interdyscyplinarna konferencja „Warszawa w świetle badań naukowych”. To partnerskie przedsięwzięcie Urzędu m.st. Warszawy, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Urzędu Statystycznego w Warszawie.
  • Skrzyżowanie Puławskiej z Rakowiecką z rozjazdem tramwajowym_torami po Puławskiej jedzie tramwaj Tramwaj na Rakowieckiej – kolejny etap robót
    Rakowiecka odzyska połączenie z Puławską. Od piątku, 29 listopada, tramwajarze budujący nowy odcinek torowiska otworzą przejazd między Wiśniową a Puławską. Rozpoczynają się prace na skrzyżowaniu z aleją Niepodległości.
  • Znamy Warszawiankę Roku 2024 i Warszawiankę Młodego Pokolenia
    Aula Politechniki Warszawskiej stała się miejscem wyjątkowego święta – gali plebiscytu Warszawianka Roku 2024. Wydarzenie, organizowane przez Miasto Stołeczne Warszawę, po raz kolejny zgromadziło kobiety, które swoją pracą, pasją i zaangażowaniem zmieniają świat na lepsze. Wieczorne wydarzenie uświetnił występ Ofelii.
  • Wolontariat? To dla Ciebie!
    Na ulicach Warszawy pojawił się specjalny tramwaj – to element nowej kampanii promocyjnej „Wolontariat? To dla Ciebie!”. Tramwaj będzie kursował po stolicy do 5 grudnia w każdy dzień tygodnia z wyjątkiem niedzieli.
  • Wspólna promocja Warszawy, Rygi, Wilna i Tallina
    Cztery stolice o wyjątkowej historii, architekturze i kulturze połączyły siły w ramach wspólnej kampanii wizerunkowej „Europe Untold”. Celem projektu, zainicjowanego przez Stołeczne Biuro Turystyki, jest ukazanie Europy z mniej znanej, ale fascynującej strony. Kampania, skierowana do turystów amerykańskich i współfinansowana ze środków European Travel Commission, potrwa do połowy grudnia.
  • Powstanie nowy wybieg dla niedźwiedzi polarnych
    Rozpoczęły się przygotowania do kolejnej ważnej inwestycji w Warszawskim ZOO. Ogłoszono przetarg na projekt nowej przestrzeni dla niedźwiedzi polarnych. Termin składania ofert mija 4 grudnia 2024 r.
  • Uczestnicy spotkania biznesowego w salce wykładowej słuchają prezentacji Technologie cyfrowe w biznesie – spotkania i warsztaty
    Urząd m.st. Warszawy, we współpracy z Ministerstwem Rozwoju i Technologii, Urzędem Pracy m.st. Warszawy oraz NASK, zaprasza na cykl bezpłatnych webinarów i spotkań stacjonarnych dla przedsiębiorców, poświęcony tematyce transformacji cyfrowej, organizowanych w ramach projektu pod nazwą „Digital Biznes”.
  • Warszawa mówi – o kryzysie bezdomności
    Jak doraźnie pomóc bezdomnym i jaka pomoc długofalowa sprawdza się najlepiej – opowiada Kamilowi Dąbrowie ze stołecznego ratusza Katarzyna Nicewicz, prezeska fundacji Daj Herbatę. Od poniedziałku 25 listopada można posłuchać finałowego odcinka czwartego sezonu miejskiego podcastu „Warszawa mówi”.
  • Nowa przestrzeń w DPS-ie „Kombatant”
    Przestrzeń wspólna w Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” przeszła metamorfozę w ramach akcji „Kącik babci i dziadka”, którą realizuje Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez barier”. Mieszkańcy DPS-u zyskali miejsce, gdzie będą nie tylko wypoczywać, ale także spotykać się z młodzieżą i rodzinami.
  • Agnieszka Brzeżańska_artystka_portret_na tle suszonych ziół „Ziółka, drzewka, y chróściki” – o ziołach w muzealnej aptece
    Najnowsza wystawa w warszawskim Muzeum Farmacji to wyjątkową podróż tropem ziół, ich właściwości leczniczych i zalet prozdrowotnych. Na ekspozycję składają się m.in. prace graficzne, malarskie czy ceramika, ale także instalacje angażujące zmysły węchu i słuchu, których autorką jest Agnieszka Brzeżańska.
  • Centrum Olimpijskie przy ul. Wybrzeże Gdyńskie, Muzeum Sportu i Turystyki, ogólny widok budynku, dzień, lato. Prezydent Warszawy wezwał PKOl do usunięcia nieprawidłowości
    W wyniku przeprowadzonego postępowania wyjaśniającego Prezydent m.st. Warszawy, jako organ nadzorczy ustalił, że działania władz Polskiego Komitetu Olimpijskiego w zakresie prowadzenia gospodarki finansowej komitetu prowadzone były z naruszeniem przepisów ustawy Prawo o stowarzyszeniach oraz statutu PKOl. Stowarzyszenie zostało wezwane do usunięcia tych nieprawidłowości w terminie 3 miesięcy.