Aktualności

Aktualności

Filtry

  • Wyjątkowa płyta z okazji 80. rocznicy Powstania Warszawskiego
    Już za kilka tygodni przypada 80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji m.st. Warszawa oraz Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowały wiele wyjątkowych wydarzeń. Oprócz oficjalnych uroczystości zaplanowano wystawy, koncerty, gry miejskie, operę oraz wydano płytę Brodki pt. „WAWA”.
  • m.st. Warszawa Turyści lubią Warszawę, Warszawa lubi turystów
    W ubiegłym roku Warszawę odwiedziło blisko 16 mln gości z kraju i ze świata. Stale umacnia się rola Warszawy jako atrakcyjnego kierunku turystycznego. Kim są goście odwiedzający Warszawę i czym przyciąga ich miasto?
  • Strażnik Miejski i pracownik Zarządu Oczyszczania Miasta patrolują miasto. W tle przejeżdża autobus miejski Czystość w mieście pod kontrolą
    Patrole Zarządu Oczyszczania Miasta i Straży Miejskiej codziennie sprawdzają czystość w stolicy. W tym roku przeprowadzili już 21 tys. interwencji.
  • Grupa współpracowników siedzi przy stole i analizuje grafiki Nabór kandydatów na ławników sądów powszechnych
    Do 30 sierpnia br. trwa nabór kandydatów na ławników w kadencji 2024 – 2027. Sądy powszechne na terenie Warszawy potrzebują łącznie 377 ławników.
  • Wodna mgiełka wydobywająca się ze zraszacza. Na drugim planie rozmyta zieleń Uwaga – upały!
    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje o upałach drugiego stopnia, które mogą wystąpić w Warszawie i województwie mazowieckim od 9 do 13 lipca br.
  • Asfaltowa Warszawskie Miasteczko Ruchu Drogowego
    Wolne od pracy czy zajęć szkolnych wakacyjne dni to dobry czas na doskonalenie swoich umiejętności jazdy na rowerze czy zdanie egzaminu na kartę rowerową. Straż Miejska m.st. Warszawy zaprasza do bezpłatnego korzystania z infrastruktury Stacjonarnego Miasteczka Ruchu Drogowego, które znajduje się na przy ul. Sołtyka 8/10.
  • Sportowy wypoczynek w samym sercu miasta
    Korty tenisowe, tor przeszkód i przestrzeń wypoczynkowa – tak zaplanowano Rodzinną Strefę Sportu przed Pałacem Kultury i Nauki. Wszystkie atrakcje są bezpłatne i dostępne do 29 września.
  • Wystawa rzeźb na placu Trzech Krzyży
    Plenerową wystawę rzeźb Łukasza Krupskiego zatytułowaną „Magia spotkania” można oglądać na placu Trzech Krzyży. Ekspozycja, współorganizowana przez m.st. Warszawę, dostępna będzie do 10 października.
  • Kolejne wsparcie miasta na rzecz zdrowia psychicznego młodych
    Z myślą o zdrowiu psychicznym młodych osób, stołeczni radni zagłosowali na wczorajszej sesji 4 lipca za wdrożeniem kolejnych programów wsparcia w tym obszarze. Będą z nich mogły skorzystać dzieci i młodzież, które mieszkają lub uczą się w Warszawie.
  • Kanał wodny z betonowymi nadbrzeżami, który prowadzi w kierunku pałacu Siedem nowych planów miejscowych dla Warszawy
    Radni Warszawy na sesji w czwartek 4 lipca uchwalili 7 nowych planów miejscowych. Pozwolą one lepiej chronić obszary zabytkowe, piękne krajobrazowo tereny na Skarpie Warszawskiej, lasy i inną zieleń. Zapewnią też planowany rozwój nowej zabudowy, dróg i ważnej infrastruktury technicznej.
  • Warszawskie kocykowanie na Żoliborzu
    Latem miasto nie zapomina o swoich najmłodszych mieszkańcach i zaprasza na drugie w tym sezonie „kocykowanie”. Kolejne spotkanie pełne zabaw i atrakcji już w najbliższą niedzielę 7 lipca odbędzie się w parku im. Stefana Żeromskiego na zielonym Żoliborzu.
  • Znak drogowy. Biały napis TAXI na niebieskim tle. Nowe limity opłat za przejazdy taxi
    Rada m.st. Warszawy zdecydowała o zwiększeniu maksymalnych dopuszczalnych stawek za przejazdy taksówkami i likwidacji podziału miasta na strefy. Nowe limity zaczną obowiązywać we wrześniu 2024 r.
  • Panorama Warszawy w słoneczny dzień w widokiem na zielony park Pole Mokotowskie Jaka będzie Warszawa przyszłości?
    Rozpoczynają się prace nad strategią rozwoju Warszawy 2040+ oraz planem ogólnym. Tak zdecydowali stołeczni radni na sesji 4 lipca.
  • Maszyna do asfaltowania rozkłada gorący asfalt na drodze. Gorące lato warszawskich drogowców
    Ekipy remontujące stołeczne ulice i torowiska nie mają wakacji. W najbliższych dniach ułożą nowy asfalt na skrzyżowaniu ulic Powązkowskiej i Krasińskiego, remontowanej ulicy Jana Kazimierza oraz placu Na Rozdrożu. W tym samym czasie zostaną wymienione rozjazdy tramwajowe na Słomińskiego przy parku Traugutta, a kierowcy powinni zwrócić uwagę na zmiany w organizacji ruchu na kolejnym, nowo wybudowanym odcinku ulicy Jana III Sobieskiego.
  • Jazz na Starówce już po raz 30.
    Już w najbliższy piątek 5 lipca startuje 30. Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce. Największymi gwiazdami tegorocznej edycji będą amerykańscy pianiści Christian Sands i Emmet Cohen, nie zabraknie też gości z Austrii, Włoch oraz wykonawców polskich. Festiwal rozpocznie się nietypowo, bo od występu Adama Makowicza w studiu koncertowym Polskiego Radia.
  • Przed jednopiętrowym budynkiem z neonem Zodiak widać ludzi spacerujących między drzewami i wyspami zieleni Zieleń zamiast betonu na kolejnym placu w centrum stolicy
    Zmienia się wygląd placu przed Warszawskim Pawilonem Architektury Zodiak przy pasażu Wiecha. Już wkrótce pojawią się na nim drzewa i krzewy oraz siedliska dla ptaków i owadów. Pod placem powstanie zbiornik do magazynowania wód opadowych.
  • Zamontowane na ziemi panele fotowoltaiczne. Na drugim planie zielone czubki drzew. Wodociągi Warszawskie – dla mieszkańców, dla klimatu
    W ciągu ostatnich 16 lat Wodociągi Warszawskie zrealizowały program inwestycyjny na kwotę ponad 10 mld zł. Środki te pozwoliły nie tylko na budowę i modernizację sieci wodociągowo-kanalizacyjnej, ale także na inwestycje zwiększające bezpieczeństwo mieszkańców w związku z negatywnymi skutkami zmian klimatu.
  • Podświetlony stadion PGE Narodowy w wieczornym świetle_dookoła ruch uliczny Metallica dwa razy na PGE Narodowym – komunikacja i parkowanie
    Fani ciężkiego brzmienia zjeżdżają do stolicy. W piątek i niedzielę, 5 i 7 lipca, na PGE Narodowym wystąpi zespół Metallica. By sprawnie dotrzeć na oba koncerty, najlepiej wybrać Warszawski Transport Publiczny. Przed wydarzeniami, wjazd na Saską Kępę będzie czasowo ograniczony.
  • Ostatnia wystawa w pawilonie nad Wisłą przedłużona
    Z uwagi na duże zainteresowanie przedłużono czas trwania wystawy „Tygrys w ogrodzie. Sztuka Marii Prymaczenko” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej nad Wisłą. Ekspozycję, którą do tej pory odwiedziło ponad 25 tys. osób, można oglądać jeszcze do 14 lipca. Jest to ostatnia wystawa przed przeprowadzką MSN-u do nowego gmachu przy pl. Defilad.
  • Miejski Punkt Elektroodpadów. Pojemnik z przegródkami do wyrzucania drobnych elektrośmieci ustawiony w miejscu publicznym Małe elektrośmieci – duży problem
    Telefony komórkowe, ładowarki, żarówki, baterie, akumulatory – tych drobnych elektroodpadów nie wolno wyrzucać do zwykłego kosza. Warszawiacy mogą pozbyć się ich w jednym z kilkudziesięciu pojemników ustawionych w miejskiej przestrzeni.