Aktualności

Aktualności

Filtry

  • Pracownik czyści kosz z pseudograffiti przy pomocy myjki ciśnieniowej Wielkie mycie koszy
    Wystartowało wielkie mycie koszy na śmieci. Zarząd Oczyszczania Miasta wyczyści w wakacje aż 3400 pojemników.
  • Ręka trzyma biały kwadratowy znicz z czarnym napisem 44 W jak wzruszenie
    80 lat temu mieszkańcy warszawskiej Woli doświadczyli jednej z największych zbrodni na ludności cywilnej. W odwecie za wybuch Powstania Warszawskiego Niemcy zamordowali tu kilkadziesiąt tysięcy osób. Pamięć ofiar uczczono dzisiaj na skwerze Pamięci przy zbiegu ulicy Leszno i al. „Solidarności”.
  • uroczystości pod pomnikiem przy Anielewicza 34, pomnik składa się z trzech płyt z napisami w języku polskim, jidysz i angielskim. z jednej i drugiej strony stoją przedstawiciele służb mundurowych, przemawia Aldona Machnowska-Góra Upamiętnienie odbicia obozu „Gęsiówka”
    Dzisiaj na skwerze przy ul. Anielewicza i Okopowej upamiętniono odbicie dawnego obozu „Gęsiówka” przez harcerski batalion „Zośka”. To kolejne z wydarzeń w ramach obchodów 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
  • Wrześniowe Skrzyżowanie Kultur
    Po raz 20. we wrześniu odbędzie się Festiwal Skrzyżowanie Kultur, dostępne są już bilety, wstęp na warsztaty i panele jest bezpłatny. W tegorocznej edycji organizowanej przez Stołeczną Estradę wystąpią artyści z Korei, Wysp Zielonego Przylądka, Algierii, Mali, Angoli czy Włoch. Wydarzenie odbędzie się od 13. do 15. września w Teatrze Dramatycznym.
  • Dźwig wydobywa głaz z terenu budowy metra_obok robotnicy Drugie życie głazów z metra
    Kilkadziesiąt wykopanych kamieni i głazów o różnej wielkości – to efekt prac ziemnych przy budowie Stacji Techniczno-Postojowej metra na Karolinie. Obiekty, które na budowie są odpadami – zyskują właśnie drugie życie pełniąc w przestrzeni miejskiej zupełnie nową, nieoczekiwaną rolę.
  • ostatnie piętro czerwonej kamienicy z trzema oknami, pomarańczową dachówką i okna i trzema okienkami dachowymi. Na elewacji trzy dekoracje przedstawiające karocę z wiozącą panie Rynek Nowego Miasta 17 – remont dachu zakończony
    Sezon budowlany w pełni, ale część tegorocznych prac już się zakończyła. Można już podziwiać efekty pierwszych remontów zabytkowych obiektów przeprowadzonych w tym roku przy udziale miejskich dotacji. Jedną z takich realizacji był remont dachu kamieniczki przy Rynku Nowego Miasta 17.
  • prezydent Rafał Trzaskowski rozmawia przy wigilijnym stole z Anną Czerską. Po lewej stronie stoi czerwony kwiat Warszawa o Powstańcach pamięta na co dzień
    Powstańcy Warszawscy to bohaterowie stolicy, którzy potrzebują pomocy, dlatego miasto konsekwentnie ich wspiera w codziennym życiu. Zasłużeni warszawiacy i warszawianki mogą korzystać m.in. z Domu Powstańców Warszawskich, bezpłatnych usług opiekuńczych i przejazdów taksówkami.
  • Prace na ul. Kąty Grodziskie_ropbotnicy pzry maszynie do układania asfaltu Trwa przebudowa ulicy Kąty Grodziskie na Białołęce
    Na Białołęce trwa przebudowa ulicy Kąty Grodziskie. Właśnie rozpoczęło się układanie kolejnej warstwy podbudowy jezdni. Nowa droga będzie bezpieczniejsza i zapewni lepszy dojazd do znajdujących się wzdłuż niej nieruchomości. Inwestycja ma być zakończona wiosną przyszłego roku.
  • WarszeMuzik – festiwal w starych kamienicach
    Już jutro, 3 sierpnia rozpoczyna się festiwal WarszeMuzik. Jest to cykl koncertów w kamienicach-ostańcach na warszawskiej Woli i przy Pomniku Umschlagplatz. Koncerty odbywać się będą w każdą sobotę i niedzielę sierpnia o godz. 18:00.
  • Plaża nad Wisłą z ludźmi. Przy brzegu zacumowana barka. W tle most z jadącym pociągiem Wakacje w otoczeniu przyrody
    Co robić latem w Warszawie? Niemal każdego dnia w mieście można skorzystać z wydarzeń sportowych czy kulturalnych. Ale stolica ma także ciekawą ofertę dla miłośników przyrody.
  • Stary most na Kanale Żerańskim Będzie nowy most nad Kanałem Żerańskim
    Na ul. Płochocińskiej powstanie nowy most nad Kanałem Żerańskim. Zostanie on wybudowany po południowej stronie istniejącej, wysłużonej przeprawy i przejmie ruch w obydwu kierunkach. Realizacja inwestycji potrwa 16 miesięcy.
  • Ogień na kopcu zapłonął
    W 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na kopcu usypanym z ruin zniszczonej Warszawy zapłonął symboliczny płomień. W wydarzeniu w parku Akcji „Burza” wzięli udział powstańcy warszawscy, przedstawiciele władz państwowych, miejskich, służb mundurowych oraz harcerze.
  • W jak Wspólnota
    Trwają obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. O 17:00, w godzinę „W”, całe miasto zatrzymało się, by uczcić pamięć o bohaterach walczących o wolność 80 lat temu. Kulminacyjny punkt stanowiły uroczystości pod pomnikiem Gloria Victis i na Cmentarzu Powstańców Warszawy, w których wzięli udział m.in. powstańcy, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz mieszkańcy Warszawy.
  • Pokolenie wspólnoty i dobrej organizacji
    1 sierpnia 1944 r. wybuchło Powstanie Warszawskie. Dzisiaj od rana, w wielu miejscach stolicy, trwają rocznicowe obchody. Przedstawiciele m.in. władz państwowych, samorządowych oraz korpusu dyplomatycznego złożyli wieniec pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego na ul. Wiejskiej, upamiętniając 80. rocznicę wybuchu zbrojnego zrywu.
  • Walec walcuje gorący asfalt Weekend pod znakiem nowej nawierzchni
    Zgodnie z zapowiedziami w nadchodzący weekend drogowcy przeprowadzą drugą część asfaltowania ulicy Kobiałka w dzielnicy Białołęka. W sobotę, 3 sierpnia, rozpocznie się również frezowanie kolejnego fragmentu ulicy Odyńca na Mokotowie.
  • Uroczystość w Parku Dreszera_powstaniec robi zdjęcie W jak wdzięczność
    80 lat temu, 1 sierpnia 1944 r., wybuchło Powstanie Warszawskie. W stolicy trwają rocznicowe obchody. Zastępczyni prezydenta Aldona Machnowska-Góra wzięła udział w uroczystościach pod tablicą gen. Antoniego Chruściela Montera na Filtrowej, a wiceprezydent Tomasz Bratek – w Parku Dreszera. Z kolei zastępczyni prezydenta Renata Kaznowska złożyła kwiaty pod pomnikiem kpt. Stanisława Jankowskiego „Agatona”, pomnikiem gen. Zbigniewa Ścibora-Rylskiego oraz pomnikiem „Kobietom Powstania Warszawskiego”.
  • Odwrócona tyłem dziewczynka w białej koszulce z namalowanymi konturami Polski trzyma w ręce biało-czerwoną flagę z symbolem Polski Walczącej Przesłanie dla kolejnych pokoleń
    W stolicy trwają uroczystości związane z 80. rocznicą Powstania Warszawskiego. W przededniu powstańczego zrywu tłumy osób zebrały się na placu Krasińskich, gdzie odbyła się msza święta i odczytany został Apel Pamięci.
  • Wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski i dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski na tle samolotu wojskowego podczas konferencji prasowej Wojsko Polskie wesprze obchody rocznicy Powstania Warszawskiego
    Jutro minie 80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W tegoroczne obchody włączy się także Wojsko Polskie. 1 sierpnia, tuż przed godziną W, nad stolicą przelecą samoloty, które upamiętnią wydarzenia z 1944 roku.
  • Tramwaj na torowisku obsadzonym rozchodnikiem Tramwaj na Dworzec Zachodni – prace na ul. Bitwy Warszawskiej
    Budowa trasy tramwajowej Dworzec Zachodni wkracza w kolejny etap. Wykonawca inwestycji rozpocznie roboty wymagające zamknięcia jednej z nitek ulicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. Kierowcy pojadą w obu kierunkach drugą jezdnią. Początek zmian w ruchu w poniedziałek, 5 sierpnia, o poranku.
  • Tytuły i nagrody przyznane – uroczysta sesja Rady m.st. Warszawy
    W przeddzień 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego odbyła się uroczysta sesja Rady m.st. Warszawy. Tytuł Honorowego Obywatela Warszawy w tym roku otrzymali Powstańcy Warszawscy: Barbara Gancarczyk, Stefan Meissner, Anna Stupnicka-Bando, Zbigniew Rylski oraz Andrzej Poczobut – polsko-białoruski dziennikarz i opozycjonista. Nagrodami m.st. Warszawy odznaczono 36 osób i organizacji.