Aktualności

Aktualności

Filtry

 • Dym wydobywający się z komina Warszawa apeluje o zaostrzenie uchwały antysmogowej
  Warszawa konsekwentnie działa na rzecz poprawy jakości powietrza w stolicy. Kluczowe w tej walce jest ograniczenie spalania paliw kopalnych, dlatego prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zaapelował o wzmocnienie mazowieckiej uchwały antysmogowej i podtrzymał poparcie dla wdrożenia od IV kwartału przyszłego roku zakazu stosowania węgla w indywidualnych źródłach ogrzewania na terenie stolicy.
 • Na ciemnym tle napis czcionką w kolorze złotym: XXII Plebiscyt Na Najlepszych Sportowców Warszawy 2021. Grafika dekoracyjna. Ostatnie dni głosowania na Najlepszego Sportowca Warszawy za rok 2021
  Już tylko do niedzieli można głosować w plebiscycie na Najlepszego Sportowca Warszawy za rok 2021. O tym, kto wygra zadecydują internauci i kapituła plebiscytu.
 • na regałach książki przesłane na konkurs - 15. Nagrodę Literacką Ponad 700 książek zgłoszonych do Nagrody Literackiej
  Dokładnie 706 tytułów zgłoszono do 15. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Przez dwa miesiące internetowy formularz został wypełniony ponad 1200 razy!
 • Na czarnym tle, napis czcionką w kolorze złotym:8. edycja Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy - grafika dekoracyjna Najlepsze budynki i wydarzenia 2021 roku już zgłoszone
  ​​​​​​​Trwa 8. edycja Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy. Do 6 lutego swoje propozycje zgłaszali warszawiacy i warszawianki. Wpłynęło ponad 50 kandydatur.
 • Zamknięte rondo S. Sedlaczka (znak zakaz ruchu, w tle wiadukt i autobus) Mecz na Legii – jak dojechać na stadion?
  W niedzielę, 13 lutego, o godz. 17.30 piłkarze Legii Warszawa zmierzą się z zawodnikami Warty Poznań. Z powodu przebudowy Trasy Łazienkowskiej dojazd na stadion przy ul. Łazienkowskiej jest inny niż zwykle. Nieczynne są przystanki Rozbrat (w obydwu kierunkach) oraz przystanek Torwar (w kierunku Centrum).
 • błyszczący w słońcu pomnik Syreny na Starym Mieście w tle kamieniczki Warszawska Syrena - historia pomnika-symbolu
  Autorem pierwszego rzeźbiarskiego wizerunku Syreny - symbolu Warszawy był Konstanty Hegel. Stworzył go na zamówienie magistratu, jako zwieńczenie prac przy wodociągu Henryka Marconiego doprowadzającego wodę m.in. na Stare Miasto.
 • „Mies van der Rohe Award 2022 | polskie nominacje” - grafika dekoracyjna Ogłoszenie finalistów konkursu Mies Van Der Rohe Award 2022
  W środę, 16 lutego o godz. 10.00 w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury poznamy pięciu finalistów Nagrody Unii Europejskiej w dziedzinie Architektury Współczesnej 2022.
 • kapelusz czarny z piórami na głowie manekina, inne części garderoby kolorowe i lampa z abażurem Galeria Grażyny Hase - Historyczna Pracownia Artystyczna
  Miasto nadało kolejny tytuł Warszawskiej Historycznej Pracowni Artystycznej – otrzymała go Galeria Grażyny Hase. W przygotowaniu także wystawa związana z twórczością projektantki w Muzeum Warszawy.
 • ulica Ząbkowska latem, przechadzający się ludzie Urodziny Pragi
  10 lutego to święto prawobrzeżnej dzielnicy Praga, bo to właśnie tego dnia przed 374 laty nadano jej prawa miejskie. Dzisiejsza Praga to jedna z najciekawszych warszawskich dzielnic, pełna historycznych miejsc i tętniąca życiem, ale też stale się zmieniająca.
 • Grzybowska ściana frontowa budynku, na pierwszym planie samochody Wkrótce remont kamienic przy Grzybowskiej na Woli
  Wytyczne konserwatorskie pomogą w remoncie modernistycznych kamienic przy ul. Grzybowskiej 47 i 47a obecnie otoczonych szklanymi wieżowcami. Przed wojną zdobiły tę przemysłową część wolskiej ulicy. Sąsiadowały z fabryką wyrobów żelaznych Duschik i Szolce oraz z browarem Haberbusch i Schiele.
 • Zarośnięty stadion warszawskiej SKRY - widok na trybuny i tor biegowy Rewitalizacja „Skry” coraz bliżej
  Przez ostatnie miesiące w kompleksie sportowym „Skra” przy ul. Wawelskiej trwały intensywne prace porządkowe, przygotowujące teren do przeprowadzenia robót budowlanych. Dziś wystartował przetarg na I etap rewitalizacji „Skry”.
 • Kobieta w okularach siedząca przy stole z mikrofonem Rzecznik wygrywa w sądach
  Kupiłeś samochód w komisie i okazuje się, że historia auta jest „niedostępna”? W tego typu sprawach pomaga Miejski Rzecznik Konsumentów. I nie zawaha się pójść do sądu reprezentując warszawianki i warszawiaków.
 • Stojące dwa autobusy warszawskiej transportu na węźle komunikacyjnym Młociny Pasażerowie powoli wracają do komunikacji
  W 2021 roku Warszawskim Transportem Publicznym podróżowało 809,4 mln pasażerów, którzy kupili prawie 79,4 mln sztuk biletów. To więcej niż w 2020 roku - pierwszym roku epidemii.
 • Betonowy budynek Pawilonu Edukacyjnego Kamień z zewnątrz. Widok od frontu. Przed budynkiem drewniane ławki do siedzenia bez oparć. Otoczenie Pawilonu „Kamień” jedną z najlepszych przestrzeni w Polsce
  Pawilon Edukacyjny „Kamień” otrzymał II nagrodę w XV edycji Konkursu Towarzystwa Urbanistów Polskich na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w kategorii „Rewitalizowana przestrzeń publiczna w zieleni”.
 • odnowiona ceglana elewacja budynku przy wejściu do Konesera, przy ulicy, zimą Ząbkowska 33 – miasto wsparło remont
  Miasto częściowo zrefundowało remont budynku mieszkalnego przy ul. Ząbkowskiej 33, który wchodzi w skład zespołu dawnej Fabryki Oczyszczania Spirytusu „Rektyfikacja Warszawska na Pradze”. To okazały przykład architektury przemysłowej, który został wzniesiony w latach 1895-1897.
 • Kosz do segregacji odpadów na ul. Zamienieckiej - podział na 4 frakcje: papier; metale i tworzywa sztuczne; szkło i bio Nowe stawki opłat za śmieci – skorzystaj z kreatora deklaracji!
  Zostało już tylko kilka dni na złożenie deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Aby ułatwić to zadanie mieszkańcom, Urząd m.st. Warszawy przygotował specjalny internetowy kreator deklaracji. Narzędzie pozwoli złożyć dokument bez wychodzenia z domu.
 • Kolaż 4 zdjęć z ujęciami z filmów współfinansowanych przez Fundusz Filmowy - sceny z filmów z postaciami Dotacje dla produkcji filmowych w Warszawie
  Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy ogłasza kolejną edycję konkursu na udział w produkcji filmowej. Budżet - 2,4 mln złotych - pochodzi ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz m.st. Warszawy.
 • Widok z prawego brzegu Wisły na panoramę Warszawy z mostem Świętokrzyskim Warszawski Panel Klimatyczny – stolica wdraża rekomendacje panelistów
  Rok temu zakończył się Warszawski Panel Klimatyczny. Przyjęta wówczas mapa drogowa wskazała 49 rekomendacji, które mają zwiększyć efektywność energetyczną i udział OZE w bilansie energetycznym miasta. Jak dzisiaj przebiega wdrażanie przyjętych rozwiązań?
 • Przestronna jasna sala z miejscem obsługi mieszkańców i ekranem zlokalizowana w centrum Warszawy Od poniedziałku kancelaria warszawskiego ratusza w nowym miejscu
  Od 7 lutego Kancelaria Ogólna Urzędu m.st. Warszawy będzie się mieścić na parterze budynku w Al. Jerozolimskich 44. Do nowej siedziby przeniesiona została z ulicy Kredytowej.
 • Na ciemnym tle napis czcionką w kolorze złotym: XXII Plebiscyt Na Najlepszych Sportowców Warszawy 2021. Grafika dekoracyjna. Zagłosuj na Najlepszego Sportowca Warszawy za rok 2021
  Wciąż można głosować w plebiscycie na Najlepszego Sportowca Warszawy za rok 2021, który od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. O tym, kto wygra zadecydują internauci i kapituła plebiscytu. Wyniki zostaną ogłoszone na początku 2022 r.