Aktualności

 • Artykuł

  W roku setnej rocznicy zabójstwa prezydenta Gabriela Narutowicza Dom Spotkań z Historią wraz z m.st. Warszawa zaprasza na wydarzenia pod wspólnym hasłem „Niezgoda na nienawiść”. Obchody zainaugurują masterklasy artystyczne, m.in. filmowe i fotograficzne. Rozpoczynają się już w tym tygodniu.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Jedenaście spektakli dla dzieci i młodzieży z Polski i z Ukrainy zostanie pokazanych na scenach warszawskich teatrów podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży „Korczak Dzisiaj”. 26. edycja festiwalu odbędzie się między 11 a 23 października. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to „Dziecko ma prawo do sztuki”.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  10 października obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa. Z tej okazji w Parku Świętokrzyskim pod Pałacem Kultury i Nauki posadzono dzisiaj dęby, klony, lipy, ambrowce i graby. Wkrótce jesienne nasadzenia rozpoczną też Lasy Miejskie – Warszawa i Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Ponad 50 wystawców, kilka tysięcy ofert pracy, staży, praktyk. W środę między godziną 9.00 a 16.00 odbędą się Wirtualne Targi Pracy i Przedsiębiorczości.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  10 października obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji przedstawiciele m.in. KE, WHO, Aliansu Przeciw Depresji oraz stołecznego ratusza spotkają się na konferencji poświęconej zdrowiu psychicznemu. Po Warszawie będzie również kursował specjalny tramwaj zdrowia psychicznego, oznaczony literą H.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Pod hasłem „Tylko Ciemność” samorządowcy protestowali dzisiaj w Warszawie przeciwko nieuzasadnionym podwyżkom cen energii i rosnącym kosztów życia. Wspólnie złożyli petycję na ręce marszałków Sejmu i Senatu, przeszli pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, tam zabrali głos reprezentanci dużych miast i małych miasteczek.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Jeszcze w tym roku mają zakończyć się prace modernizacyjne w Parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK. Powstała już podbudowa pod plac główny, pojawiły się nowe ławki. Wykonawca posadził też wszystkie z 300 zaplanowanych drzew.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  W niedzielę, 9 października, na Targówku i Bemowie odbędą się pikniki „Połączeni metrem”. Tytuł wydarzeń nie jest przypadkowy – te dwie dzielnice połączyła niedawno druga linia metra, a przejazd między nimi trwa obecnie niewiele ponad pół godziny. Pikniki to okazja aby odwiedzić sąsiadów z drugiego brzegu Wisły – tego dnia drugą linią metra będzie można podróżować bez kasowania biletów.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Oficjalnie otwarto centrum pobytowe dla uchodźców z Ukrainy mieszczące się na terenie Siemensa przy ulicy Żupniczej. Centrum długofalowego pobytu dla uchodźców powstało w wyniku współpracy wolontariuszy, instytucji charytatywnej Siemens Caring Hands e.V. oraz m.st. Warszawy.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  W niedzielę 9 października w całym kraju odbywa się wielki „Test Coopera dla Wszystkich”. Warszawska edycja zostanie przeprowadzona na bieżni Ośrodka Wawelska (d. Skra) na Ochocie.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Rafał Trzaskowski został nowym przewodniczącym Komisji Środowiska, Zmian Klimatu i Energii w Europejskim Komitecie Regionów. Jego priorytetem podczas dwuipółletniej kadencji ma być bezpośrednie finansowanie unijne dla miast i regionów na walkę z kryzysem energetycznym.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta podpisał umowę z firmą SKANSKA S.A. na przebudowę ul. Lazurowej od ul. Górczewskiej do al. Obrońców Grodna. Prace mają zostać zrealizowane w ciągu 13 miesięcy od podpisania umowy. Ich koszt to ok. 17,8 mln zł. Inwestycja jest ostatnim etapem budowy ciągu drogowego łączącego Al. Jerozolimskie z trasą S8.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Trwa remont zabytkowej kamienicy przy ul. Środkowej 16 na Pradze-Północ, która wraz z sąsiadującymi budynkami, stanowi cenne świadectwo najwcześniejszej fazy budownictwa Nowej Pragi. Szacowany koszt remontu to blisko 8 mln zł, a zakończenie prac planowane jest na 2023 rok.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Spotkania autorskie, debaty, dyskusje, warsztaty, pokazy filmów, koncerty, spacery literackie i kiermasze zaplanowano podczas tegorocznej Nocy Księgarń. Akcja odbędzie się w piątek, 7 października, a patronuje jej prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Trwają prace związane z budową parkingu podziemnego przy placu Powstańców Warszawy. Wykonawca rozpoczął przesadzanie 24 lip, które znajdują się na placu budowy. Drzewa docelowo trafią na ul. Jagiellońską.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Warszawa oraz Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków uzgodnili szczegóły remontu placu Trzech Krzyży. Drzewa – zgodnie z historyczną perspektywą tego miejsca – upiększą północną i wschodnią pierzeję. W częściach placu pojawi się też zieleń niska. Zabytkowe tory tramwajowe oraz bruk, odsłonięte podczas dotychczasowych prac, zostaną zabezpieczone i z powrotem przykryte warstwami bitumicznymi.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Stosownie do zaleceń administracji centralnej, samorządy włączyły się do działań prewencyjnych, przygotowujących do dystrybucji tabletek z jodkiem potasu. Warszawa uczestniczy w przygotowaniach.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Tajwański rząd zdecydował o przekazaniu miliona dolarów na rzecz Ukraińców, którzy po rosyjskiej inwazji, zamieszkali w Warszawie. Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski oraz dyrektor Biura Przedstawicielskiego Tajpej w Polsce Bob Chen podpisali porozumienie o przekazaniu darowizny.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Wystawa poświęcona życiu i działalności Tadeusza Mazowieckiego „Najpierw jest się człowiekiem” została otwarta dziś przy bulwarze Grzymały-Siedleckiego (obok stacji metra Centrum Kopernika). Ekspozycję będzie można oglądać do 14 października.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Tylko do końca tego roku mieszkańcy mogą ubiegać się o miejską dotację na wymianę kopciucha. Stolica chce jednak wydłużyć ten okres dla warszawiaków, którzy z przyczyn formalnych lub technicznych nie mogli tego zrobić.

  źródło: um.warszawa.pl