Aktualności

 • Artykuł

  Fundusze unijne w ramach nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej oraz deklaracja współpracy w zakresie ich wykorzystywania, były tematem spotkania prezydenta stolicy z marszałkiem województwa mazowieckiego.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Do 15 listopada stowarzyszenia kultury fizycznej działające w Warszawie mogą nadsyłać kandydatury w XX Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Warszawy.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  We wtorek, 22 października o godz. 18.00 (Muzeum Woli przy ulicy Srebrnej 12) zapraszamy na uroczystość ogłoszenia laureatów tegorocznej edycji konkursu Prezydenta m.st. Warszawy na najlepsze prace magisterskie i doktorskie z zakresu rozwoju społeczno-gospodarczego naszego miasta.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Od 22 do 24 października będzie obradować w Warszawie Forum Spraw Społecznych Eurocities. Jego uczestnicy skupią się na potrzebach mieszkańców będących w różnym wieku i na każdym etapie życia. Współorganizatorem Forum jest miasto stołeczne Warszawa.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Merkury i kino Tęcza na Żoliborzu, osiedle na Podskarbińskiej, bazar Różyckiego, czy warszawskie stawy Kellera i Brustmana – to tylko niektóre obiekty najnowszego wpisu do Gminnej Ewidencji Zabytków. Stołeczny Konserwator Zbytków powiększył zasób GEZ o 89 pozycji.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Ponad 1,3 mld zł corocznie mniej w budżetach samorządów metropolii warszawskiej. To skutek projektowanych zmian w ustawach: o podatku dochodowym od osób fizycznych i o systemie ubezpieczeń społecznych zaproponowanych przez Ministerstwo Finansów.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Ruszył przetarg na opracowanie studium technicznego dla III linii metra. Zadaniem inżynierów będzie analiza wariantów przebiegu linii M3 na odcinku od stacji Stadion Narodowy do stacji Gocław. Drugie postępowanie dotyczy projektu budowy przystanków Plac Konstytucji i Muranów.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Warszawiacy otrzymają nawet 12 tys. zł na likwidację tzw. kopciucha. W czwartek, 28 marca Rada Miasta uchwaliła nowe zasady udzielania dotacji do modernizacji kotłowni. Na zwiększoną sumę mogą liczyć wszyscy mieszkańcy, którzy zgłosili wniosek na tegoroczną inwestycję. Ruszy też dodatkowy nabór.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Rozpoczynamy budowę II linii metra na Bródnie. W najbliższy weekend (1–3 marca) ulica L. Kondratowicza, pod którą powstaną dwie stacje, będzie wyłączana z ruchu i wprowadzane będą objazdy. Oprócz pieszych i kierowców, zmiany dotyczą również komunikacji miejskiej.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Kilkanaście kotów zamieszkało w filii schroniska „Na Paluchu”. Czworonożni pupile z „Ochoty na kota” będą zachęcać warszawiaków do adopcji zwierząt. Mieszkańcy mogą już podglądać życie czworonogów zza witryny lokalu, a także przygarnąć kota do swojego domu.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Już na jesieni warszawiacy będą mogli odwiedzić pawilon, wieńczący projekt Life+ WislaWarszawska.pl. To właśnie tam dowiedzą się wszystkiego o bogactwie wiślanej przyrody. We wtorek, 17 kwietnia, odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego pod tę inwestycję.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Modernizacja siłowni i boiska bocznego już w przyszłym roku, a docelowo nowoczesny obiekt lekkoatletyczny II kategorii, na którym będą mogły być rozgrywane Mistrzostwa Świata i Europy – tak zostanie zagospodarowana Skra pod warunkiem jej wydania miastu zgodnie z wyrokiem sądu.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Warszawa oraz miasta i gminy metropolii warszawskiej zaapelowały do władz Mazowsza o wykorzystanie narzędzi, które daje im „ustawa antysmogowa”. Dzięki uchwaleniu prawa, na szczeblu województwa, możliwe będzie wprowadzenie ograniczeń lub zakazów eksploatacji instalacji do spalania paliw.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Nowoczesny ośrodek edukacyjny ma powstać na prawym brzegu Wisły na Pradze-Północ, w okolicach mostu Gdańskiego. Dzięki niemu mieszkańcy Warszawy, szczególnie dzieci i młodzież szkolna, będą mogli rozwijać swoją wiedzę na temat ptaków zamieszkujących brzegi Wisły oraz samej rzeki.

  źródło: um.warszawa.pl