Aktualności

Aktualności

Filtry

 • Podświetlony na niebiesko Most Śląsko-Dąbrowski Razem dla planety - Godzina dla Ziemi
  Warszawa po raz kolejny dołącza do akcji Godzina dla Ziemi. W sobotę, 26 marca o godz. 20:30 na 60 minut zgasną światła w Pałacu Kultury i Nauki oraz iluminacje innych stołecznych obiektów.
 • Fragment namiotu Norwegian Refugee Council. W tle widać zajezdnię przy Dworcu Wschodnim Kolejne miejsce pomocy dla uchodźców działa przy Dworcu Wschodnim
  Przy Dworcu Wschodnim uruchomiony został dziś punkt recepcyjny, stworzony przez Norwegian Refugee Council, Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej i miasto stołeczne Warszawa. To kolejne miejsce, w którym będą przyjmowane osoby uciekające z Ukrainy i kolejny element powstającego tu Centrum Pomocy Uchodźcom Warszawa Wschodnia.
 • Wiceprezydentka m.st. Warszawy, Renata Kaznowska pozuje na tle stadionu przed rewitalizacją. W tle biegający ludzie na bieżni. Obok wiceprezydentki flaga-sztandar Aktywnej Warszawy Darmowe boiska, korty i siłownie plenerowe
  Po miesiącach spędzonych w domach stolica zachęca wszystkich mieszkańców do aktywności sportowej na świeżym powietrzu. Bezpłatnie można skorzystać z kilkuset obiektów sportowych na terenie całego miasta.
 • Widok z przodu na nowe pojazdy bezpylne dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m.st. Warszawie Krajowa Izba Gospodarki Odpadami popiera stolicę w zamówieniu in-house
  W tym roku miasto będzie wybierać firmy odpowiadające za wywóz odpadów z poszczególnych dzielnic stolicy. W przypadku 9 z nich Warszawa w trybie z wolnej ręki chce powierzyć to zadanie Miejskiemu Przedsiębiorstwu Oczyszczania, co wywołało sprzeciw komercyjnych podmiotów. Głos w tej sprawie zabrała też Krajowa Izba Gospodarki Odpadami, potwierdzając argumentację miasta.
 • Przygotowania do asfaltowania północnej jezdni ul. Górczewskiej Weekendowe zamknięcie ul. Górczewskiej
  W najbliższy weekend, 25-27 marca, wykonawca bemowskiego odcinka II linii metra będzie asfaltował północną jezdnię ul. Górczewskiej, na odcinku od ul. Góralskiej do ul. S. Konarskiego. Kierowcy pojadą w obu kierunkach jezdnią południową.
 • Żółty napis Warszawska kultura przeciw wojnie
  Na płycie placu między dwoma teatrami – Dramatycznym i Studio – został namalowany napis nawiązujący do dramatu w Mariupolu, gdzie 16 marca zbombardowano Teatr Dramatyczny, a reżyserka Monika Strzępka z Kobiecym Dramatycznym Kolektywem wygłosiła orędzie z okazji przypadającego na 27 marca Międzynarodowego Dnia Teatru.
 • Na zdjęciu biegnący ulicami warszawy ludzie w maratonie warszawskim Warszawski Półmaraton Pokoju – zmiany w ruchu
  W niedzielę, 27 marca, w godz. 9.00 – 14.00 na warszawskie ulice wyruszą zawodnicy Warszawskiego Półmaratonu Pokoju i New Balance Biegu na Piątkę. W trakcie imprezy występować będą czasowe utrudnienia w ruchu drogowym m.in. na Wisłostradzie i mostach Gdańskim i Świętokrzyskim.
 • Metro na Bemowie - trwają już jazdy testowe, widok z kabiny maszynisty Metro na Bemowie - trwają już jazdy testowe
  Rozpoczęły się jazdy testowe na kolejnym budowanym odcinku linii M2. Pociąg testowy wyjechał z eksploatowanej stacji C06 Ks. Janusza i przez bramę znajdującą się za torami odstawczymi, przejechał w kierunku Bemowa. W specjalnym przejeździe uczestniczył prezydent Rafał Trzaskowski.
 • Zegar na Pałacu Kultury i Nauki, a w tle panorama Warszawy Wizyta prezydenta USA w Warszawie
  W piątek 25 marca do Warszawy przybędzie prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden. Jego wizyta w stolicy Polski potrwa do sobotniego wieczora. W tym czasie należy spodziewać się dużych utrudnień w ruchu na drodze prowadzącej do Lotniska Chopina oraz w centrum miasta.
 • Trzy osoby siedzące na tle ścianki. Z prawej strony - kobieta trzymająca dziecko na rękach Warszawski Półmaraton Pokoju w niedzielę
  W niedzielę na ulicach Warszawy pojawi się 10 tys. biegaczy. Wystartują w półmaratonie (21,1 km) i biegu na 5 km. Ratusz zachęca do kibicowania i zapewnia, że objazdy są dobrze przygotowane.
 • Budowa trasy tramwajowej na ul. M. Kasprzaka Kolejny etap prac przy budowie tramwaju na Kasprzaka
  W poniedziałek, 28 marca, tramwajarze wprowadzą kolejne zmiany w ruchu związane z budową tramwaju na Kasprzaka. Ulica Wolska w kierunku centrum zostanie tymczasowo zwężona. Zmiany dotkną też pieszych i rowerzystów.
 • flagi. flaga narodowa Ukrainy i m.st. Warszawy eksponowane na ulicznej latarni. Warszawa miesiąc po rozpoczęciu wojny w Ukrainie
  Dzisiaj mija miesiąc od rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Od tego momentu liczba ludności Warszawy wzrosła o około 17 procent. Według szacunków w stolicy zatrzymało się około 300 tys. uchodźców. Miasto nadal organizuje pomoc dla osób uciekających przed wojną zza polsko-ukraińskiej granicy.
 • Rząd niewielkich drzewek zasadzonych wzdłuż chodnika Allegro nowym partnerem Zielonego Funduszu dla Warszawy
  Allegro zostało kolejnym partnerem uruchomionego przez stolicę Zielonego Funduszu dla Warszawy. Przy ul. Stryjeńskich na Ursynowie posadzonych zostało właśnie 30 drzew zakupionych ze środków przekazanych miastu przez nowego sygnatariusza.
 • Poranna panorama Warszawy jesienną porą. Widok z drona na kolorowe drzewa. W tle po lewej stronie Stadion Narodowy, po prawej Wisła, most Świętokrzyski i zabudowania. Komunikat GIOŚ o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu – 24 marca 2022 r.
  W czwartek, 24 marca, Główny Inspektorat Ochrony Środowiska określił, że na terenie dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy istnieje ryzyko wystąpienia przekroczenia poziomu informowania (100 μg/m3) dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.
 • Dzieci w słoneczny letni dzień na placu zabaw z drewnianymi huśtawkami 1,5 tys. dzieci urodziło się dzięki warszawskiemu programowi in vitro
  24 marca obchodzony jest w Polsce Narodowy Dzień Życia. Z okazji tego święta warto przypomnieć, że Warszawa wspiera osoby dotknięte niepłodnością i dofinansowuje procedury zapłodnienia pozaustrojowego.
 • Ruszyły zapisy na Leśną Triadę Biegową w Lesie Kabackim
  Pierwszy bieg „Szlak wiosny”, który odbędzie się w ramach nowego cyklu imprez sportowych - Leśnej Triady Biegowej, już 2 kwietnia. Od dziś miłośnicy biegania mogą zgłaszać chęć udziału w tym bezpłatnym wydarzeniu sportowym.
 • Podświetlony na czerwono napis Warszawska kultura przeciw wojnie
  M.st. Warszawa wraz z instytucjami kultury zaprasza 24 marca o godzinie 16:00 na Plac Defilad w Warszawie, gdzie odbędzie się wydarzenie plenerowe będące gestem solidarności z ofiarami rosyjskich ataków w Ukrainie.
 • Wiceprezydent miasta Renata Kaznowska wraz z kadrą Szpitala Czerniakowskiego stoją przed wejściem na oddział pod napisem Warszawskie Centrum Kompleksowego Leczenia Otyłości i Chirurgii Bariatrycznej Szpital Czerniakowski leczy pacjentów z chorobą otyłościową
  Miejska placówka znajduje się w gronie 15 ośrodków w całym kraju, które w ramach pilotażowego programu KOS-BAR kompleksowo leczą osoby chorujące na otyłość olbrzymią. Projekt jest finansowany przez NFZ m.in. z tzw. opłaty cukrowej.
 • Okolice miejsca, gdzie ma powstać most pieszo-rowerowy przez Wisłę. Część terenu jest zamknięta z uwagi na start prac budowlanych. W części nie zamkniętej przez miasto, przy ulicy, widać rowerzystów i biegaczy. W oddali dźwig budowniczy, widok na Wisłę. Z Pragi na Bulwary Wiślane – budowa mostu już trwa
  Wiosenna aura pozwoliła na rozpoczęcie budowy mostu pieszo-rowerowego przez Wisłę. Nowa przeprawa to kolejny impuls do zmian na Pradze. Rada m.st. Warszawy przyznała już pieniądze na przebudowę ulicy S. Okrzei na przedłużeniu nowego mostu.
 • Poranna panorama Warszawy jesienną porą. Widok z drona na kolorowe drzewa. W tle po lewej stronie Stadion Narodowy, po prawej Wisła, most Świętokrzyski i zabudowania. Komunikat GIOŚ o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu – 23 marca 2022 r.
  W środę, 23 marca, Główny Inspektorat Ochrony Środowiska określił, że na części województwa mazowieckiego, w tym w Warszawie, istnieje ryzyko wystąpienia przekroczenia poziomu informowania (100 μg/m3) dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.