Aktualności

 • Artykuł

  Wielkoformatowe wydruki przedwojennych pocztówek będzie można oglądać w Dzielnicy Wisła na bulwarze gen. Pattona na wysokości Muzeum nad Wisłą (MSN) i barki Przystań Nowa Fala. Otwarcie wystawy „Wisła zaklęta w pocztówkach” - w piątek o godzinie 12.00.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Miasto dofinansowuje warszawskie organizacje pozarządowe kwotą ponad 280 milionów złotych rocznie. Dzięki tym środkom przez cały rok prowadzone są m.in. działania edukacyjne czy sportowe dla dzieci i młodzieży i finansowane przedsięwzięcia kulturalne, a osoby w kryzysie bezdomności otrzymują odpowiednie wsparcie.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Rozpoczęła się formalna ocena projektów X edycji budżetu obywatelskiego. Ponad połowa projektów spłynęła ostatniego dnia przed końcem terminu zgłoszeń.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Od jesieni toczą się prace przy budowie nowego obiektu geriatrii dla psów w Schronisku na Paluchu im. Jana Lityńskiego. Gotowy jest już stalowy szkielet, a jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się montaż dachu i ścian zewnętrznych. Pawilon będzie gotowy w wakacje.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Ostatnie dni głosowania w konkursie na najlepszy kierunek turystyczny. Już 10 lutego zostanie ogłoszone miasto, które zdobyło największe uznanie internautów i będzie mogło posługiwać się tytułem European Best Destination przez cały rok.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Ferie zimowe w województwie mazowieckim rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek, 13 lutego i potrwają do 26 lutego. W tym okresie stołeczne autobusy, metro i tramwaje będą kursować według zmienionych rozkładów jazdy.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Jak co roku w okresie ferii, warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające w stolicy, będą miały zapewnioną opiekę. Do wyboru również zajęcia – sportowe, artystyczne, edukacyjne czy rekreacyjne. Rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca – wykaz wolnych miejsc jest dostępny w internecie, ale zapisy odbywają się bezpośrednio w placówkach.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Przybywa projektów na platformie „WawaShare – współdzielenie w mieście” – serwisie, który gromadzi przedsięwzięcia umożliwiające mieszkankom i mieszkańcom stolicy dzielenie się różnymi zasobami. Każdy może z nich skorzystać.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Cały czas trwają kontrole przewozów osobowych w Warszawie, służby miejskie i policja w zeszłym roku łącznie przeprowadziły 1561 czynności. Poza troską o bezpieczeństwo jej celem jest również poprawa jakości usług świadczonych w stolicy.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Dwie główne ulice Odolan czeka remont. Miasto planuje gruntowną przebudowę ul. Ordona i ul. Jana Kazimierza. Powstanie na nich nowa nawierzchnia, uporządkowane zostanie parkowanie, pojawi się więcej zieleni oraz szereg udogodnień dla pieszych i rowerzystów.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Żywność dotyczy każdego człowieka. Dlatego trzeba o niej myśleć systemowo. Warszawa oraz 10 europejskich miast wspólnie uczą się, jak zmieniać miejskie systemy żywnościowe na bardziej zrównoważone. Każde z miast ma poświęcony temu zadaniu tzw. Living Lab, czyli laboratorium innowacji. Warszawa zajęła się zagadnieniem marnowania jedzenia. Według szacunków w Unii Europejskiej co roku do kosza trafia 88 mln ton żywności, a na całym świecie – aż 1,3 mld ton.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Nawet 10 cm śniegu może spaść dziś w stolicy. Meteorolodzy przewidują, że opady zaczną się około południa i potrwają do późnych godzin nocnych. Do działań na ulicach Warszawy gotowych jest ponad 300 pługów i posypywarek. Zarząd Oczyszczana Miasta apeluje do kierowców o przepuszczanie sprzętu odśnieżającego stołeczne drogi.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Problemy komunikacyjne, potrzeba urządzenia terenów zielonych, inwestycje oświatowe to główne tematy poruszane podczas kolejnych z serii dzielnicowych odwiedzin prezydenta Rafała Trzaskowskiego, tym razem we Włochach. Jak zwykle wizyta zakończyła się otwartym spotkaniem z mieszkańcami.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Do wieszanych na głównych warszawskich ulicach SAV dołączą kolejne energooszczędne, ledowe oprawy. W przetargu na wymianę lamp na drogach zarządzanych przez dzielnice zgłosiły się trzy firmy. Wybrany wykonawca wyprodukuje i dostarczy 36 707 LED-ów, których montaż zacznie się jeszcze w tym roku. Dzięki temu w przyszłości rachunek „za światło” dla Warszawy będzie wiele niższy.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Właśnie rozpoczęła się rozbudowa i modernizacja szkoły podstawowej przy ul. Przepiórki 16/18. To inwestycja dzielnicy, a jej koszt, ok. 40 mln zł, w całości finansowany jest z budżetu Warszawy. Od placu budowy rozpoczęła się wizyta prezydenta Rafała Trzaskowskiego w dzielnicy Włochy. Wieczorem prezydent miasta zaprasza na spotkanie wszystkich mieszkańców dzielnicy.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Dwa tysiące biegaczy wystartuje w niedzielę w 40. Biegu Chomiczówki na dystansie 15 km oraz 16. Biegu o Puchar Bielan na 5 km. Te imprezy inaugurują sezon biegowy w stolicy. Ulice na trasie podczas zawodów będą wyłączone z ruchu, ale miasto przygotowało objazdy.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy zaprasza do udziału w 13. edycji konkursu na udział w produkcji filmowej. Budżet konkursu to 2,6 mln złotych brutto. Zgłoszenia będą przyjmowane do 17 lutego.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Budowa II linii metra oraz modernizacja ciągu ulic Marsa-Żołnierska to dwa z trzech warszawskich projektów, które zakwalifikowały się do konkursu „Inwestycja z perspektywą”. O tym czy wygrają, zdecydują internauci. Głosowanie trwa do 10 lutego.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Prace przy budowie ostatniego odcinka linii M2 na Karolin nabierają tempa. Po 11 stacjach otwartych w tej kadencji trwają prace przygotowawcze przy budowie kolejnych trzech. Na razie na terenie przyszłych stacji Karolin, Chrzanów i Lazurowa rozpoczyna się grodzenie terenu, zabezpieczane są drzewa. Niedługo zaplanowana zostanie również czasowa organizacja ruchu.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Królowa Warszawy to pierwsza wystawa poświęcona Kim Lee, którą od jutra oglądać można w Muzeum Woli. Wykreowana przez Andy’ego Nguyena postać stała się ikoną polskiej kultury queerowej. Na wystawie prezentowane są m.in. kostiumy, filmy i zdjęcia najsłynniejszej warszawskiej drag queen.

  źródło: um.warszawa.pl