Budżet 2020

Szanowni Państwo,

w roku 2020 będziemy kontynuować zmiany rozpoczęte w Warszawie wraz z początkiem mojej kadencji na stanowisku Prezydenta m.st. Warszawy. Po tym jak we wrześniu 2019 r. oddaliśmy do dyspozycji pasażerów trzy nowe stacje II linii metra na Pradze-Północ i Targówku-Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka, w 2020 r. planujemy otwarcie kolejnych trzech stacji na odcinku wolskim.

Równie ważne co duże inwestycje w rozwój infrastruktury miejskiej są dla mnie projekty społeczne oraz działania na rzecz poprawy stanu środowiska. W ramach walki ze smogiem kontynuujemy likwidację starych pieców, tzw. „kopciuchów”, przyłączenie kolejnych budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej, termomodernizację, dofinansowanie modernizacji kotłowni oraz wykorzystania energii odnawialnej.

W trosce o zdrowie mieszkańców realizujemy programy zdrowotne, w tym nowy program dla seniorów bilans 70- i 80-latka. Od września 2019 r. najmłodsi warszawiacy mają zapewnioną bezpłatną opiekę w żłobkach miejskich oraz prywatnych. W 2020 r. miasto będzie finansować z budżetu ponad 13 tys. miejsc w żłobkach dla dzieci. Kontynuujemy budowę nowych żłobków, a także przedszkoli i szkół, będziemy również budować i modernizować budynki komunalne.

Pełna wersja „Budżetu miasta stołecznego Warszawy na 2020 rok” jest dostępna na stronie  bip.warszawa.pl w zakładce „Budżet i polityka finansowa m.st. Warszawy”. Chętni mogą zapoznać się z budżetem także w siedzibie Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy przy ul. Kredytowej 3.

Zapraszam do lektury „budżetu w pigułce”.


Podpis Prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego
Prezydent m.st. Warszawy
Rafał Trzaskowski

Grafika przedstawiająca napis Budżet m.st. Warszawy 2020 rok w pigułce