100 projektów prezydenta m.st. Warszawy – Rafała Trzaskowskiego

Warszawa od lat jest idealnym miejscem do pracy. Ja chcę, by teraz stała się idealnym miejscem do życia.

Dlatego na pierwszym miejscu stawiamy wygodę mieszkańców – łatwy dostęp do wysokiej jakości usług publicznych takich jak żłobki, szkoły czy transport publiczny oraz przyjazną i bardziej zieloną przestrzeń. Tworzymy miasto, w którym mieszkańcy chcą spędzić każdą wolną chwilę.  

Przedstawiam Wam 100 projektów, które zmieniają Warszawę w stolicę wygody, zieleni i wolnego czasu.

                                                                      Odręczny podpis Rafała Trzaskowskiego

 

100 projektów

Filtry

 • Zdjęcie. Widok z wysokości na plac budowy muzeum sztuki nowoczesnej. Na placu dźwigi, materiały budowlane, sprzęt ciężki, ciężarówki oraz robotnicy. Budynek ma kilka pięter, otoczony jest rusztowaniem. W tle widać panoramę centrum Warszawy. Budowa Muzeum Sztuki Nowoczesnej
  W Warszawie powstaje nowe muzeum, które przybliży mieszkańcom i turystom polską sztukę nowoczesną. Budynek stanie w samym sercu miasta.
 • Zdjęcie. Samochód wyjeżdża z podziemnego parkingu. Kobieta kierująca pojazdem pobiera z automatu bilet wyjazdowy. Rozbudowa systemu Parkuj i Jedź
  Warszawiacy polubili możliwość zostawienia samochodów i przesiadania się do komunikacji miejskiej. Żeby korzystanie z niej było jeszcze wygodniejsze, budujemy kolejne parkingi Parkuj i Jedź.
 • Kosz do segregacji odpadów na ul. Zamienieckiej - podział na 4 frakcje: papier; metale i tworzywa sztuczne; szkło i bio Projekt „Czyścioch”
  Zakład Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych przy ul. Zabranieckiej działa od ponad 20 lat. Jego rozbudowa jest odpowiedzią na rosnące potrzeby miasta. Inwestycja nie tylko pomoże miastu jeszcze lepiej gospodarować odpadami, ale też dostarczy jednostkom miejskim 25 procent potrzebnej energii elektrycznej.
 • Zdjęcie. Parkomat z ekranem, klawiaturą, miejsce do odczytu karty i miejscem, gdzie pobiera się wydrukowany bilet. Parkomat stoi na chodniku przy trawniku z krzewami. W tle: fragment ścieżki rowerowej, wejście do stacji metra Młynów, fragment ulicy z samochodami. Rozszerzenie strefy parkowania
  Warszawa rozszerza strefę parkowania. Zachęcamy warszawiaków do korzystania z komunikacji publicznej, a mieszkańcom strefy ułatwiamy znalezienie miejsca parkingowego.
 • Bulwary wiślane, widok na most Średnicowy i pylon mostu Świętokrzyskiego, spacerowicze, lato, zachód słońca. Program ochrony zasobów wody
  Warszawa dba o wodę. Wspieramy mieszkańców, którzy chcą mieć zbiorniki retencyjne, zapewniamy dostęp do ujęć wody oligoceńskiej, troszczymy się o naturalne zbiorniki wody.
 • Zdjęcie. Miasto nocą. Dwóch mężczyzn w garniturach idzie chodnikiem. Po lewej stronie ścieżka rowerowa, wzdłuż niej trawnik z krzewami i drzewem, a w tle ulica z samochodami i fragmenty budynków. Ulice oświetlają latarnie z jasnym, białym światłem. Program wymiany opraw oświetleniowych na LED
  Wymieniamy oświetlenie ulic na bardziej przyjazne środowisku. Nowe latarnie będą dawały więcej światła, co zwiększy nasze bezpieczeństwo.
 • Zdjęcie. Panele fotowoltaiczne ustawione w rzędach na trawie. Program dofinansowania instalacji OZE
  Jeśli chcesz zamontować instalację do produkcji odnawialnych źródeł energii, możesz otrzymać dotację od miasta. Wspieramy w ten sposób inwestycje ekologiczne.
 • Park im. E. Rydza-Śmigłego, rowerzystka jadąca aleją parkową, w tle Pomnik Chwała Saperom, zieleń, dzień, lato. Zielony Fundusz
  Warszawa stawia na projekty wspierające ekologię. Dlatego stworzyliśmy specjalny fundusz, dzięki któremu możemy współpracować z przedsiębiorcami i zdobywać środki finansowe na ten cel.
 • Screen mapy. Widok z góry na rondo, ślimak i jezdnię. Pomiędzy budowlami zaznaczone są korony drzew w kolorach zielonym, fioletowym, niebieskim i granatowym. Mapa Koron Drzew
  Chcesz sprawdzić, jakie drzewa rosną w okolicy? Możesz to zrobić dzięki cyfrowej Mapie Koron Drzew. W naszej bazie znajduje się ich ponad 7 mln.
 • Zdjęcie. Na ścianie budynku narysowany schemat wirtualnej elektrowni. Po środku ekran z wyświetlanymi 3 liczbami. Pierwsza z nich odpowiada ilości zgromadzonej energii, druga zaoszczędzonej energii a trzecia wyeliminowanego CO2. Wirtualna elektrownia w Wawrze
  Ile oszczędzamy dzięki panelom fotowoltaicznym? Możemy to sprawdzić na specjalnym ekranie w Wawrze. W dzielnicy tej z ekologicznych źródeł energii korzystają już: urząd dzielnicy, centrum kultury oraz szkoły i przedszkola.