100 projektów prezydenta m.st. Warszawy – Rafała Trzaskowskiego

Warszawa od lat jest idealnym miejscem do pracy. Ja chcę, by teraz stała się idealnym miejscem do życia.

Dlatego na pierwszym miejscu stawiamy wygodę mieszkańców – łatwy dostęp do wysokiej jakości usług publicznych takich jak żłobki, szkoły czy transport publiczny oraz przyjazną i bardziej zieloną przestrzeń. Tworzymy miasto, w którym mieszkańcy chcą spędzić każdą wolną chwilę.  

Przedstawiam Wam 100 projektów, które zmieniają Warszawę w stolicę wygody, zieleni i wolnego czasu.

                                                                      Odręczny podpis Rafała Trzaskowskiego

 

100 projektów

Filtry

 • Park Pole Mokotowskie - zielona trawa i drzewa, a w tle biurowce Renowacja i rozbudowa parku Pole Mokotowskie
  W parku Pole Mokotowskie powstaną nowe, atrakcyjne i bogate w różnorodną zieleń przestrzenie do spędzania wolnego czasu. Najważniejszym elementem inwestycji będzie rozbetonowanie i zazielenienie dużego stawu oraz przygotowanie w parku zupełnie nowego układu wodnego, pełnego roślinności i dzikiej przyrody. Stworzymy dzięki temu przyjazne miejsca wypoczynku, dbając także o tutejszą przyrodę i zbiorniki wodne.
 • Park Praski - widok na alejkę i ławkę Renowacja i rozbudowa parku Praskiego
  Park Praski jest zielonym sercem Pragi-Północ. To najstarszy publiczny park warszawskiej Pragi, który po remoncie cieszy się ogromną popularnością. Mieszkańcy mają tu do dyspozycji ponad 18 hektarów terenu zielonego.
 • Ujęcie z daleka: kotwica Polski Walczącej montowana dźwigiem na postumencie Budowa parku pod Kopcem Powstania Warszawskiego
  Nowy park wokół Kopca Powstania Warszawskiego na Czerniakowie będzie nawiązywać do historii odbudowy stolicy. Kopiec upamiętnia zburzenie Warszawy, ale też jej odbudowę i żywotność. Warszawa zagospodaruje tę przestrzeń zgodnie z jej rangą oraz umożliwi każdemu łatwy dostęp do parku i odbywających się tu uroczystości.
 • Zielony teren z drzewami widoczny z drona. Widać zielone wzniesienie, a w dole również toczące się prace budowlane Przebudowa parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej
  Park im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK stanie się atrakcyjną, zieloną przestrzenią do wypoczynku i rekreacji. Pojawi się place zabaw, małpi gaj, punkt widokowy i ścieżka dydaktyczna nawiązująca do historii Cichociemnych, a także nowe drzewa i krzewy. Zachowane zostanie również miejsce na aktywności sportowe.
 • Pociąg metra warszawskiego na stacji Ratusz Arsenał 37 pociągów dla Metra Warszawskiego
  Pierwsze pociągi Skoda Varsovia są już w Warszawie. Każdy jednoprzestrzenny, sześciowagonowy pojazd zabierze na pokład 1500 pasażerów. Jest w nim 230 miejsc siedzących. Warszawa kupiła 37 takich pociągów.
 • Widok z boku na dwa nowe pociągi Impuls dla warszawskiej SKM. Na pierwszym planie pociąg w barwach Unii Europejskiej, w tle drugi pociąg w kolorze czerwonym. 21 pociągów dla Szybkiej Kolei Miejskiej
  Pierwsze z 21 nowych pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej kursuje już w tegorocznym rozkładzie jazdy, zabierając na pokład pasażerów. Dzięki zakupowi nowych składów możliwa jest nie tylko wygodna podróż, ale też zwiększenie liczby połączeń, a także uruchomienie nowych linii.
 • Żółty tramwaj marki Hyundai 123 nowe tramwaje dla Tramwajów Warszawskich
  Pierwsze, zaprojektowane specjalnie dla Warszawy, niskopodłogowe, energooszczędne i ciche tramwaje służą już pasażerom w stolicy. Nowe wagony są częścią większego zamówienia, obejmującego aż 123 pojazdy.
 • Zdjęcie. Nowa sala szpitalna z nowoczesnym sprzętem medycznym. Dwa łóżka na kółkach, w kolorach białym i niebieskim. Cztery monitory komputerowe oraz aparatura medyczna. Oddanie do użytku Szpitala Południowego
  Ważna na mapie Warszawy placówka medyczna dba o zdrowie pacjentów m.in. na oddziale położniczym, ginekologicznym, chirurgii ogólnej i chorób wewnętrznych.
 • Zdjęcie. Stacja Młynów. Ściana od strony torów wyłożona granatowymi panelami. Po środku ściany okrągły neon z napisem Młynów. Na torach stoi pociąg metra. Peron wyłożony kremowymi płytkami. Na peronie dwa filary i okrągły podest, na którym można usiąść. Oddanie kolejnych stacji II linii metra
  Podziemna kolejka połączyła kolejne dzielnice, co znacząco ułatwia szybkie i sprawne poruszanie się po stolicy.
 • Zdjęcie. Stacja Płocka. Ściana od strony torów wyłożona złotymi i miedzianymi panelami. Po środku ściany neon z napisem Płocka. Po torach jedzie pociąg metra. Peron wyłożony kremowymi płytkami. Plan rozbudowy metra warszawskiego
  Ruszyły już prace nad III linią metra. Podziemna kolejka połączy kolejne dzielnice, co znacząco ułatwi szybkie i sprawne poruszanie się po stolicy.