100 projektów prezydenta m.st. Warszawy – Rafała Trzaskowskiego

Warszawa od lat jest idealnym miejscem do pracy. Ja chcę, by teraz stała się idealnym miejscem do życia.

Dlatego na pierwszym miejscu stawiamy wygodę mieszkańców – łatwy dostęp do wysokiej jakości usług publicznych takich jak żłobki, szkoły czy transport publiczny oraz przyjazną i bardziej zieloną przestrzeń. Tworzymy miasto, w którym mieszkańcy chcą spędzić każdą wolną chwilę.  

Przedstawiam Wam 100 projektów, które zmieniają Warszawę w stolicę wygody, zieleni i wolnego czasu.

                                                                      Odręczny podpis Rafała Trzaskowskiego

 

100 projektów

Filtry

 • Park Pole Mokotowskie - zielona trawa i drzewa, a w tle biurowce Renowacja i rozbudowa parku Pole Mokotowskie
  W parku Pole Mokotowskie powstaną nowe, atrakcyjne i bogate w różnorodną zieleń przestrzenie do spędzania wolnego czasu. Najważniejszym elementem inwestycji będzie rozbetonowanie i zazielenienie dużego stawu oraz przygotowanie w parku zupełnie nowego układu wodnego, pełnego roślinności i dzikiej przyrody. Stworzymy dzięki temu przyjazne miejsca wypoczynku, dbając także o tutejszą przyrodę i zbiorniki wodne.
 • Park Praski - widok na alejkę i ławkę Renowacja i rozbudowa parku Praskiego
  Park Praski jest zielonym sercem Pragi-Północ. To najstarszy publiczny park warszawskiej Pragi, który po remoncie cieszy się ogromną popularnością. Mieszkańcy mają tu do dyspozycji ponad 18 hektarów terenu zielonego.
 • Budowa parku pod Kopcem Powstania Warszawskiego
  Nowy park wokół Kopca Powstania Warszawskiego na Czerniakowie będzie nawiązywać do historii odbudowy stolicy. Kopiec upamiętnia zburzenie Warszawy, ale też jej odbudowę i żywotność. Warszawa zagospodaruje tę przestrzeń zgodnie z jej rangą oraz umożliwi każdemu łatwy dostęp do parku i odbywających się tu uroczystości.
 • Przebudowa parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej
  Park im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK stanie się zieloną przestrzenią do wypoczynku i rekreacji. Pojawią się place zabaw, małpi gaj, punkt widokowy i ścieżka dydaktyczna nawiązująca do historii Cichociemnych, a także nowe drzewa i krzewy. Zachowane zostanie również miejsce na aktywności sportowe.
 • Pociąg metra warszawskiego na stacji Ratusz Arsenał 37 pociągów dla Metra Warszawskiego
  Pierwsze pociągi Skoda Varsovia są już w Warszawie. Każdy jednoprzestrzenny, sześciowagonowy pojazd zabierze na pokład 1500 pasażerów. Jest w nim 230 miejsc siedzących. Warszawa kupiła 37 takich pociągów.
 • 21 pociągów dla Szybkiej Kolei Miejskiej
  Stawiamy na rozwój transportu publicznego - kupiliśmy aż 21 energooszczędnych pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej. Dzięki nowym składom możliwa jest nie tylko wygodna i przyjazna dla klimatu podróż, ale też zwiększenie liczby połączeń, a także uruchomienie nowych linii.
 • Żółty tramwaj marki Hyundai 123 nowe tramwaje dla Tramwajów Warszawskich
  Sukcesywnie odbieramy od producenta zaprojektowane specjalnie dla Warszawy, niskopodłogowe, energooszczędne i ciche tramwaje. Dziś w Warszawie pasażerów wożą już 33 nowe wagony Hyundai Rotem. Docelowo w stolicy, do końca 2023 roku, znajdą się aż 123 takie pojazdy.
 • Tramwaj do Wilanowa
  Budowa trasy tramwajowej do Wilanowa to największy projekt tramwajowy w Polsce. Realizowana etapami inwestycja będzie miała blisko 19 km i połączy Wolę, Ochotę, Mokotów i Wilanów. Zapewni szybsze i bardziej komfortowe przejazdy pomiędzy poszczególnymi dzielnicami.
 • Tramwaj do Winnicy
  We wrześniu 2021 roku oddaliśmy do użytku nowy odcinek trasy tramwajowej w Białołęce. Dzięki temu mieszkańcy osiedla Winnica zyskali wygodny dojazd do metra oraz do centrum miasta.
 • Tramwaj na Kasprzaka
  2,3 km nowych torów, 1,2 km modernizowanych, a przede wszystkim szybki i wygodny dojazd do metra i do centrum dla dynamicznie rozwijających się osiedli na Woli. Budujemy tramwaj na Kasprzaka.