null

Zwiedź Las Bielański z przewodnikiem

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Fragment powalonego drzewa w Lesie Bielańskim. Na pniu wyryte inicjały

Już jutro Lasy Miejskie – Warszawa organizują kolejny spacer po Lesie Bielańskim. Spotkanie, które tym razem poświęcone jest głównie historycznym ciekawostkom dotyczącym lasu, połączone będzie ze sprzątaniem terenu.

Uczestnicy wycieczki będą mogli połączyć przyjemne z pożytecznym. Podczas spaceru posłuchają m.in. o tym, kto posadził Las Bielański i skąd wzięła się jego nazwa oraz kim byli Czesław Łaszek i Tadeusz Baum. Zobaczą także ostatni fragment Puszczy Mazowieckiej, pustelnie dawnych mnichów czy zabytkowe źródło z najsmaczniejszą wodą w mieście.

Podczas spaceru słuchacze wspólnie z historykiem posprzątają również las. Każdy z uczestników zostanie wyposażony w rękawiczki i worki na śmieci, a po spacerze otrzyma drobny upominek. Ze szczegółami dotyczącymi sobotniej wędrówki można zapoznać się na fanpage’u Lasów Miejskich – Warszawa na Facebooku.

Rolę przewodnika podczas sobotniego wydarzenia będzie pełnił historyk, Tomasz Jastrzębski. W spacerze mogą wziąć udział osoby dorosłe, które wcześniej zarejestrują się online na stronie Lasów Miejskich. Liczba miejsc jest ograniczona, więc warto się pospieszyć. Wędrówka rozpocznie się o godzinie 11:00 przy skrzyżowaniu ul. Dewajtis i Marymonckiej.

O projekcie

Spacer realizowany jest w ramach projektu z budżetu obywatelskiego: „Razem dla Lasu Bielańskiego – wspólnie sprzątamy las”. Obejmuje on cykl 12 spotkań pod patronatem Lasów Miejskich – Warszawa.

Pierwszy spacer w ramach projektu zorganizowano w maju tego roku. Od tej pory odbyło się już pięć takich spotkań. Poza najbliższym, 28 sierpnia, planowane są jeszcze trzy wycieczki we wrześniu, dwie w październiku i jedna w listopadzie. W zależności od terminu, spotkania prowadzić będą leśnicy, botanicy, historycy lub ornitolodzy.