null

Zostań wolontariuszem i wesprzyj miasto w organizacji Warszawskiej Wigilii z Dostawą

Drukuj otwiera się w nowej karcie
grafika
Autor: UM Warszawa

Wycofanie społeczne na skutek pandemii to problem, z którym boryka się coraz więcej warszawiaków, szczególnie seniorów i osób z niepełnosprawnościami. Wspólnymi siłami możemy poprawić ich sytuację w okresie Świąt Bożego Narodzenia, dlatego Warszawa potrzebuje kilkuset wolontariuszy, aby zorganizować Warszawską Wigilię z Dostawą. Nabór już trwa!

Serdecznie Państwa zachęcam do udziału w niezwykłym przedsięwzięciu – Warszawskiej Wigilii z Dostawą! Znajdźmy chwilę w przedświątecznym zamieszaniu i pomóżmy tym, którzy bez naszego wsparcia nie zjedzą tradycyjnych posiłków i nie poczują wyjątkowości Bożego Narodzenia. Mam nadzieję – do zobaczenia! – powiedziała wiceprezydentka Warszawy Aldona Machnowska-Góra, wolontariuszka Warszawskiej Wigilii z Dostawą.

M.st. Warszawa potrzebuje 100 wolontariuszy do pomocy przy pakowaniu paczek, którzy będą dyspozycyjni przez 4 godziny w ciągu dnia i sprawni fizycznie oraz 300 osób mobilnych, z własnym transportem, pomagających w rozwożeniu posiłków na terenie Warszawy. Na rozwiezienie będzie czekać ok. 6000 paczek z jedzeniem.

Zgłoszenia przyjmowane są przez stronę www.ochotnicy.waw.pl lub bezpośrednio na adres e-mail: wol.warszawa@gmail.com. Do komunikacji z wolontariuszami posłuży specjalna aplikacja.

Warszawska Wigilia z Dostawą to wspólne przedsięwzięcie m.st. Warszawy oraz Fundacji Wolne Miejsce przygotowane w odpowiedzi na potrzeby warszawiaków. Wielu z nich przez strach przed zarażeniem od miesięcy nie wychodzi z domów, a sytuacja finansowa innych znacząco się pogorszyła. Warszawska Wigilia z Dostawą adresowana jest właśnie do nich.