null

Zostań stypendystą m.st. Warszawy SAPERE AUSO

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Jesteś uczniem szkoły ponadpodstawowej w Warszawie? W roku szkolnym 2021/2022 masz na swoim koncie sukcesy naukowe, twórcze lub wyróżnia Cię szczególne zaangażowanie społeczne? Zapraszamy do aplikacji o stypendium m.st. Warszawy SAPERE AUSO!

Wnioski o stypendium m.st. Warszawy SAPERE AUSO, w ramach 15. edycji, można składać od 24 czerwca do 31 sierpnia (liczy się data wpływu).

Podobnie jak w dwóch ostatnich edycjach, zapraszamy do wypełnienia wniosku poprzez Elektroniczny System do Obsługi Stypendiów m.st. Warszawy (ESdOS) i złożenia w jednej z dwóch form do wyboru: papierowo lub elektronicznie.

Wysokość jednorazowego stypendium wynosi 3 800 zł. Łącznie, od 2008 roku stypendium otrzymało ponad 2,6 tys. osób na łączną kwotę ponad 4,9 mln zł.

W poprzedniej, czternastej edycji wśród grona stypendystów znaleźli się laureaci międzynarodowych konkursów i olimpiad z informatyki, fizyki, matematyki czy też biologii, młodzież wyróżniająca się szczególnym zaangażowaniem społecznym.

Ubiegłoroczni nagrodzeni uczniowie specjalizowali się w niecodziennych dziedzinach. I tak są wśród nich m.in.: twórca repozytorium przedwojennej drewnianej architektury Białołęki oraz makiet 3D obrazujących m.in. budynki i ulice tego okresu; twórcy rozwiązań technicznych, np.: maszyny, której zadaniem jest układanie kostki Rubika; projekt i wykonanie robota wielofunkcyjnego z dwoma 6-osiowymi ramionami; projekt instalacji fotowoltaicznej zastosowanej na budynkach mieszkalnych oraz gminnych czy też autorka książki pt. „Nasze cierpienia”, poruszającej temat problemów, z którymi mierzy się na co dzień dzisiejsza młodzież.

Pełna oferta stołecznych stypendiów, wraz ze szczegółowymi informacjami i materiałami pomocniczymi, dostępna jest w jednym miejscu – pod adresem: um.warszawa.pl/stypendia

Warto już teraz sprawdzić warunki naboru, żeby przed końcem roku szkolnego spokojnie zgromadzić potrzebną dokumentację i zwiększyć szanse na uzyskanie stypendium.

Powodzenia!