null

Zobacz S3KTOR na własne oczy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grupka ludzi na ciemnej scenie odbiera nagrodę S3KTOR (czyli Sektor) 2022
Autor: Grzegorz Kołacz

Do wody z płynem do mycia naczyń prowadzący z Letniej Szkoły Fizyki dodaje izobutan z zapalniczki. Wyjaśnia, że woda ma wysokie ciepło właściwe, moczy więc rękę, nabiera na dłoń także pianę i podpala. Ogień bucha na pół metra, płonie kilka sekund, nim zgaśnie. Eksperyment jest opatrzony ostrzeżeniem: nie róbcie tego w domu.

Wszystko to można zobaczyć na filmie prezentującym Letnią Szkołę Fizyki – zwycięzców XII edycji konkursu S3KTOR organizowanego przez miasto stołeczne Warszawę. Ratusz nagradza w ten sposób najlepsze organizacje pozarządowe działające w stolicy.

Filmy pokazujące pomysły tegorocznych zwycięzców trafiły właśnie na miejski kanał YouTube:

I miejsce - Polskie Towarzystwo Fizyczne za Letnią Szkołę Fizyki.

II miejsce - Fundacja Zwalcz Nudę za inicjatywę WIDZĘ–REAGUJĘ–ZMIENIAM. -

III miejsce - Stowarzyszenie Warszawski Hackerspace za Społeczne sieci wsparcia na Muranowie.

Ponadto w tegorocznej edycji przyznano Nagrodę Mieszkańców. Zdobyła ją Fundacja Dobrych Inicjatyw za inicjatywę #PaczkaDlaSeniora.

Nagrodę za całokształt Grand S3KTOR zdobyła zaś Fundacja SYNAPSIS.

W Warszawie aktywnie działa około siedmiu tysięcy organizacji pozarządowych. Ponad tysiąc z nich współpracowało w 2021 roku z Ratuszem realizując zadania publiczne. Warszawskie organizacje pomagają mieszkańcom, edukują, dbają o nasze zdrowie, tworzą kulturę. Sprawiają, że Warszawa jest miejscem dobrym do życia, przyjaznym i otwartym.

Więcej informacji na profilu facebookowym konkursu S3KTOR – https://www.facebook.com/Konkurs.S3KTOR