null

Zobacz przyjazd ochotników z 1920 roku – wstęp bezpłatny

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Robert Trzaska
Robert Trzaska. Rekonstruktor przy plakacie inscenizacji

Już w najbliższy piątek, 13 sierpnia, o godz. 15.15, pociąg z ochotnikami przyjedzie na Dworzec Główny (Muzeum Kolejnictwa, ul. Towarowa 1). To wspaniała okazja do zobaczenia rekonstruktorów ochotników i żołnierzy z ekwipunkiem z 1920 roku. Mieszkańcu Warszawy – nie przegap tego!!!

Wstęp na peron tego dnia w godzinach 14.30-18.00 jest bezpłatny

Jedną z atrakcji będzie nawadnianie lokomotywy przez jeden z wozów bojowych straży pożarnej.

Natomiast następnego dnia, 14 sierpnia, od godz. 9.30, na dziedzińcu i przed bramą Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się inscenizacja zaciągu nawiązująca do wydarzeń sprzed 90 lat. W ten sposób formowany był m.in. batalion 236. pułku piechoty Armii Ochotniczej, złożony głównie z młodzieży gimnazjalnej i akademickiej. Kapelanem tego batalionu był ksiądz Ignacy Skorupka. Rekruci składać będą przysięgę na sztandar Legii Akademickiej, potem nastąpi wymarsz formacji.

Żołnierze przejdą Krakowskim Przedmieściem, ul. Bednarską i Dobrą, a dalej na Dworzec Wileński (dawniej Petersburski), by jak przed laty wyjechać na front pod Ossowem.


 są dostępne pod adresem http://www.um.warszawa.pl/1920

Pociąg jadący do Warszawy na decydując bój z bolszewikami odjechał z Piotrkowa Trybunalskiego dzisiaj, 12 sierpnia o godzinie 12.20. Przyjazd pociągu na stację Skierniewice planowany jest na godz. 14.45.

Organizator projektu:
Miasto stołeczne Warszawa

Partnerzy projektu:
Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., PKP Cargo S.A., oraz Muzeum Kolejnictwa w Warszawie.

Inscenizacja w Piotrkowie
Zobacz galerię (6 zdjęć)
Inscenizacja w Piotrkowie
Inscenizacja w Piotrkowie
Inscenizacja w Piotrkowie
Inscenizacja w Piotrkowie
Inscenizacja w Piotrkowie