null

Znajdź najbliższy Ekopunkt dzięki interaktywnej mapie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zewnętrzne pomieszczenie, w którym mieści się jadłodzielnia w dzielnicy Włochy.
Jadłodzielnia w dzielnicy Włochy

Gdzie oddać elektrośmieci, puszki po farbach albo wciąż zdatną do spożycia żywność? Każdy mieszkaniec Warszawy może to sprawdzić w aplikacji Warszawa 19115 na interaktywnej mapie.

Mapa wskazuje lokalizację tak zwanych „Ekopunktów” na terenie stolicy, czyli miejsc, w których warszawiacy mogą oddać konkretne rodzaje odpadów. Od niedawna mogą tam także sprawdzić adresy warszawskich jadłodzielni. Ta dodatkowa funkcja może okazać się pomocna zwłaszcza w okresie świątecznym.

Co umieszczono na mapie

Na mapie można sprawdzić, gdzie dokładnie znajdują się:

  • Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK-i) i Mobilne Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (MPSZOK-i), w których można zostawić m.in. stare kleje, tusze czy elektrośmieci;
  • jadłodzielnie, czyli miejsca ze specjalnie oznaczoną szafką lub lodówką, w których można podzielić się lub poczęstować jedzeniem;
  • apteki, które przyjmują przeterminowane leki i termometry rtęciowe

Wystarczy wpisać lub znaleźć na mapie konkretny adres, aby odnaleźć najbliżej znajdujący się Ekopunkt i upewnić się w kwestii godzin otwarcia.

Mapa wskazująca warszawskie Ekopunkty powstała w ramach projektu z budżetu obywatelskiego. Nowe rozwiązanie w aplikacji 19115 zostało uruchomione w październiku tego roku. Mapa będzie uzupełniana wraz z pojawianiem się na terenie miasta nowych rodzajów punktów zbiórki.

Aplikacja Warszawa 19115

Aplikacja Warszawa 19115 to jeden z kanałów komunikacji Miejskiego Centrum Kontaktu 19115, który umożliwia mieszkańcom stolicy załatwienie spraw bez konieczności wizyty w urzędzie. Z roku na rok rośnie liczba zgłoszeń od warszawiaków przekazywanych właśnie w ten sposób.

Aplikacja systematycznie rozbudowywana jest o nowe usługi związane z funkcjonowaniem miasta. W tym roku, poza mapą Ekopunktów, aplikację uzupełniono również o informację dotyczącą ogólnodostępnych parkingów.

Pobierz aplikację:

Pobierz aplikację 19115 z App Store
 
Pobierz aplikację 19115 z Google Play