null

Zmiany w ruchu: wydarzenia na warszawskich ulicach

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Uśmiechnięta kobieta w tęczowym stroju i z kolorowym wiankiem na głowie
Miesiąc dumy | Autor: Ewelina Lach

W najbliższych dniach na stołecznych ulicach odbędzie się szereg wydarzeń, które mogą powodować utrudnienia w ruchu i będą wiązać się ze zmianami w kursowaniu pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego. Przed nami m.in. wieczorne przejazdy rolkarzy z Nightskating Warszawa oraz cyklistów z Masy Krytycznej. Dodatkowo w sercu stolicy przejdzie Parada Równości, a prażanie będą świętować na ulicy Stalowej.

Wrotkarze i rolkarze pojadą na Pragę

Przed nami kolejny w tym sezonie przejazd z cyklu Nightskating Warszawa. W nadchodzący czwartek, 23 czerwca, wrotkarzy i rolkarzy będzie można spotkać na ulicach Śródmieścia, Pragi-Południe i Pragi-Północ. Na 26-kilometrowej trasie przejadą m.in. przez most Poniatowskiego, Grochowską, Fieldorfa, Wał Miedzeszyński, most Gdański i Andersa. Zbiórka o godz. 19.30 przy pomniku Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu, a start przejazdu o godz. 20.30. Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie Infoulice.

Przemarsz Traktem Królewskim

Nawet kilkuset uczestników może wziąć udział w przemarszu, który w czwartek, 23 czerwca, w godz. 11.00-16.00 odbędzie się na Trakcie Królewskim. Zgromadzenie rozpocznie się na pl. Zamkowym, a następnie przejdzie: Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem, pl. Trzech Krzyży do budynku przy ul. Wiejskiej 12a. W przypadku braku przejezdności Traktem Królewskim autobusy Warszawskiego Transportu Miejskiego zostaną skierowane na trasy objazdowe. Dodatkowe informacje na temat zgromadzenia na stronie Infoulice.

Masa Krytyczna na ulicach Śródmieścia i Mokotowa

Tradycyjnie w ostatni piątek miesiąca ulicami stolicy przejdzie Warszawska Masa Krytyczna. Tym razem rowerzystów będzie można spotkać w Śródmieściu i na Mokotowie. Cykliści rozpoczną przejazd o godz. 19.00 z pl. Zamkowego i przejadą m.in. Marszałkowską, Puławską, Domaniewską, al. Niepodległości, al. Jana Pawła II i Grzybowską. Blisko 17-kilometrowy przejazd zakończy się około godz. 21.00. W jego trakcie mogą wystąpić czasowe wstrzymania ruchu. Z pełną trasą przejazdu można zapoznać się na stronie Infoulice.

Parada Równości – Warszawa i Kijów dla równości i pokoju

W sobotę, 25 czerwca, ulicami Warszawy przemaszeruje Parada Równości. Start przemarszu zaplanowano o godz. 14.00. Uczestnicy przejdą ulicami: Marszałkowską przez pl. Konstytucji do Waryńskiego, a następnie al. Armii Ludowej, by do centrum wrócić al. Niepodległości, Chałubińskiego, przez rondo ONZ do ulicy Świętokrzyskiej. W czasie parady ruch na tych ulicach zostanie wstrzymany. Swoje trasy zmieni szereg linii autobusowych, a także tramwajowych. Zakończenie parady planowane jest około godz. 17.30. Więcej informacji drogowo-komunikacyjnych dotyczących wydarzenia można znaleźć na stronie Infoulice.

Święto ulicy Stalowej

Dwudniowe „Święto ulicy Stalowej” rozpocznie wakacje na Pradze-Północ. W programie weekendowego wydarzenia m.in. spektakle, warsztaty muzyczne i sąsiedzka potańcówka. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, 25 i 26 czerwca, ulica będzie wyłączona z ruchu. Kierowcy będą mogli objechać wyłączony fragment ulicy Stalowej jadąc Środkową, Strzelecką i Szwedzką. Na weekendowy festiwal można będzie wygodnie dojechać tramwajami. W sobotę, 25 czerwca po raz pierwszy w tym roku wyjadą na ulice – w ramach Warszawskich Linii Turystycznych – zabytkowe tramwaje linii T. Uruchomiona zostanie także specjalna linia 32. Dodatkowe informacje związane z objazdami w czasie „Święta ulicy Stalowej” można znaleźć na stronie Infoulice.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.