null

Zmiany w ruchu: wymiana nawierzchni na ul. Idzikowskiego

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Asfalt z namalowaną linią przerywaną

W najbliższy weekend 24-26 czerwca ulica Idzikowskiego, łącząca Dolny i Górny Mokotów, zyska nową nawierzchnię. Utrudnienia w ruchu związane z pracami drogowymi zakończą się w poniedziałek 27 czerwca o godz. 4:00.

Ulica Idzikowskiego to łącznik między dwoma ważnymi szlakami komunikacyjnymi: ul. Jana III Sobieskiego i Puławską. To także jedna z dróg umożliwiających przemieszczanie się pomiędzy Górnym i Dolnym Mokotowem. Dzięki remontowi koordynowanemu przez Zarząd Dróg Miejskich znacznie poprawi się komfort przejazdów tym odcinkiem.

Nadchodzące prace to kontynuacja remontu przeprowadzonego w zeszłym roku na odcinku między ul. Imielińską oraz Jana III Sobieskiego. Kierowcy już korzystają z nowej nawierzchni, a piesi z wyremontowanego chodnika (między ul. Imielińską i Pory). Po północnej stronie ulicy miasto wybudowało drogę dla rowerów. Powstała na blisko kilometrowym odcinku między ul. Jana III Sobieskiego a Piaseczyńską. Od wschodu została połączona z istniejącą siecią tras na ul. Jana III Sobieskiego, a od zachodu doprowadzona do skrzyżowania z ul. Piaseczyńską. Rowerzyści mogą kontynuować jazdę w kierunku ul. Puławskiej lub na północ w kierunku parku Arkadia.

W 2022 r. planowane jest skierowanie na ul. Idzikowskiego autobusów miejskich, które połączą Górny i Dolny Mokotów. Powstanie tu aż sześć nowych przystanków. Widoczne są już te po południowej stronie ulicy, wybudowane przy okazji remontu chodnika.

Weekendowe utrudnienia w ruchu

By zminimalizować niedogodności dla kierowców i okolicznych mieszkańców, prace zostaną przeprowadzone w weekend. Drogowcy zamkną ul. Idzikowskiego na odcinku od ul. Puławskiej do ul. Imielińskiej. Utrudnienia rozpoczną się w piątek 24 czerwca o godz. 22:00 i potrwają do poniedziałku 27 czerwca do godz. 4:00.

Od strony ul. Puławskiej zagrodzone zostanie całe skrzyżowanie ul. Idzikowskiego z Bukowińską. Kierowcy nie będą mieli możliwości skrętu z ul. Puławskiej w żadną z tych ulic. Przed skrzyżowaniem na jezdni ul. Puławskiej w stronę centrum zostanie wyznaczony prawoskręt przeznaczony wyłącznie dla pojazdów budowy. Nie będzie on dostępny dla pojazdów osobowych.

Na całym zamkniętym odcinku ul. Idzikowskiego obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania. Z żadnej z przylegających na tym odcinku ulic nie będzie można wyjechać na remontowaną ulicę. Dojazd do ul. Idzikowskiego od ul. Jana III Sobieskiego będzie możliwy wyłącznie do ul. Imielińskiej, a wyjazd z tej ostatniej możliwy będzie wyłącznie w prawo – w stronę ul. Jana III Sobieskiego. Objazdy zamkniętego odcinka ulicy będą prowadziły ulicami: Puławską, Dolną, Jana III Sobieskiego oraz Jana III Sobieskiego, al. Sikorskiego, al. Wilanowską i Puławską.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

Mapa objazdu zamkniętego odcinka ulicy Idzikowskiego