null

Budowa rond na ul. Kadetów - zmiany w ruchu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Asfalt z namalowaną linią przerywaną

We wtorek (5 lipca) rozpocznie się budowa dwóch rond na ulicy Kadetów. Powstaną one u zbiegu z ulicami Łasaka i Poprawną. Roboty oznaczają zmiany w komunikacji.

Warszawa uporządkuje ruch na skrzyżowaniach ulicy Kadetów z Łasaka i Poprawną. Przebudowa, polegająca przede wszystkim na utworzeniu dwóch rond o średnicy 22 metrów, ułatwi przejazd tym odcinkiem i znacznie podniesie bezpieczeństwo uczestników ruchu. To m.in. za sprawą wydłużonych trójkątnych wysp z azylami dla pieszych i przejazdami dla rowerzystów. Te pojawią się na wszystkich wlotach. Wykonawca prac – firma Strabag – uzupełni też brakujące fragmenty drogi dla rowerów i chodników. Łączna wartość inwestycji to blisko 8,4 mln zł.

Zmiany w ruchu

Budowa rond rozpocznie się we wtorek 5 lipca. Robotnicy przystąpią do prac około godz. 7:30. Właśnie wtedy ulica Kadetów zostanie zamknięta dla ruchu samochodowego od skrzyżowania z ulicą Łasaka do wybudowanej drogi dla rowerów, za skrzyżowaniem z ulicą Poprawną. Przejazd przez przebudowywane skrzyżowania nie będzie możliwy. Zakaz ruchu nie będzie dotyczył pojazdów budowy oraz tych dojeżdżających do posesji. Utrudnienia będzie można objechać Traktem Lubelskim, Bronowską i Wałem Miedzeszyńskim. Dla pieszych i rowerzystów zostanie wyznaczony wspólny ciąg komunikacyjny po północnej – nieparzystej – stronie ulicy.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do września. Następnie otwarte zostanie skrzyżowanie z ulicą Łasaka. Zakończenie inwestycji planowane jest na grudzień 2022 r. Szczegółowe informacje dotyczące prac dostępne są na stronie Zarządu Dróg Miejskich.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Od wtorku 5 lipca – do odwołania – dla autobusów linii 213 i 702 zostaną wprowadzone trasy objazdowe, a kursowanie autobusów linii 219 będzie zawieszone.

Częściową obsługę trasy linii 219 w Wawrze przejmie w wakacje linia 702. Od 5 lipca do 31 sierpnia autobusy tej linii skręcą z Traktu Lubelskiego w ulicę Borków, Juhasów, Mrówczą i Skalnicową, a następnie wrócą do Traktu Lubelskiego i trasy podstawowej.

Także autobusy linii 213 pojadą trasą objazdową. Z Wału Miedzeszyńskiego skręcą w ulicę Bronowską, dojadą do Traktu Lubelskiego, ulicy Lucerny i swojej trasy podstawowej. Dodatkowo będą realizowane kursy wariantowe z podjazdem do przystanku Sęczkowa. Autobusy wjadą w ulicę Kadetów, zawrócą na skrzyżowaniu z Sęczkową – obsłużą przystanek i Wałem Miedzeszyńskim dojadą do Bronowskiej.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

Mapa objazdu odcinka ulicy Kadetów zamkniętego w związku z przebudową