null

Zmiany w kursowaniu pociągów na linii otwockiej i siedleckiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dwa pociągi SKM na peronie stacji.
Autor: SKM Warszawa

Budowa nowego tunelu pod torami kolejowymi w Sulejówku Miłośnie oraz weekendowe prace na stacji Warszawa Zachodnia i na linii otwockiej – pomiędzy stacjami Warszawa Wschodnia i Warszawa Wawer – spowodują zmiany kursowaniu pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej oraz Kolei Mazowieckich. Prace rozpoczną się już w piątek, 5 kwietnia, wieczorem. Przed podróżą warto sprawdzić rozkład jazdy.

Linie SKM S1 i S10

Od późnych godzin wieczornych 5 kwietnia i przez cały weekend 6-7 kwietnia, będą trwały prace na linii otwockiej. Z tego powodu już wieczorny pociąg linii S10 do Otwocka, odjeżdżający w piątek o godz. 22:41 ze stacji Warszawa Wschodnia, pojedzie z pominięciem przystanków Warszawa Grochów, Olszynka Grochowska i Gocławek.

W sobotę i niedzielę w relacji Otwock – Pruszków pięć pociągów linii S1 oraz dwa pociągi S10 nie pojadą przez przystanki Warszawa Gocławek, Olszynka Grochowska i Grochów. W odwrotnym kierunku, do Otwocka, z pominięciem tych przystanków, będzie kursowało 16 z 20 pociągów linii S10 i jeden pociąg S1.

Dodatkowo, z powodu zamknięcia niektórych torów na stacji Warszawa Zachodnia, w relacji Otwock – Pruszków, 12 pociągów linii S1 pojedzie przez podmiejską linię średnicową i przystanek Warszawa Śródmieście, a sześć pociągów przez dalekobieżną linię średnicową i stację Warszawa Centralna – z pominięciem przystanków Warszawa Stadion, Powiśle, Śródmieście i Ochota.

Zmienią się godziny odjazdów poszczególnych pociągów w obu kierunkach, które ulegną kilkuminutowym przesunięciom w porównaniu z rozkładem obowiązującym w pozostałe dni. Pociągi S10 pozostaną na swojej trasie, łączącej Otwock z Warszawą Wschodnią, ale ich rozkład również będzie się różnił.

Linie SKM S2 i S20

W weekend 6-7 kwietnia, z powodu zamknięcia niektórych torów na stacji Warszawa Zachodnia, kursowanie pociągów linii S2 zostanie całkowicie zawieszone. Na odcinku Warszawa Wschodnia – Sulejówek Miłosna będą kursowały pociągi linii S20.

Natomiast od 8 kwietnia do 19 maja wszystkie pociągi linii S2 i S20 będą kursowały w skróconej relacji do i ze stacji Warszawa Rembertów. Jest to spowodowane budową tunelu pod torami kolejowymi na ulicy Z. Krasińskiego w Sulejówku Miłośnie i zamknięciem jednego z dwóch torów na odcinku Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna.

Pomiędzy Rembertowem a Sulejówkiem Miłosną zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa ZS2 na trasie:

ZS2: REMBERTÓW-AKADEMIA – al. gen. A. Chruściela „Montera” – PKP REMBERTÓW - Cyrulików – Okuniewska – PKP WESOŁA – Okuniewska – Sulejówek: Okuniewska – M.K. Ogińskiego – Kombatantów II Wojny Światowej – PKP SULEJÓWEK – Księcia Józefa Poniatowskiego – W. S. Reymonta – M.K. Ogińskiego – Okuniewska – Szosowa – 3 Maja – ks. S. Staszica – gen. J. Bema – PKP SULEJÓWEK MIŁOSNA – gen. J. Bema – J. I. Kraszewskiego – G. Narutowicza – SULEJÓWEK MIŁOSNA-POMNIK (powrót: G. Narutowicza – gen. J. Bema – PKP SULEJÓWEK MIŁOSNA – gen. J. Bema – ks. S. Staszica – 3 Maja – Szosowa – Okuniewska – M.K. Ogińskiego – Kombatantów II Wojny Światowej – PKP SULEJÓWEK – Księcia Józefa Poniatowskiego – W.S. Reymonta – M.K. Ogińskiego – Okuniewska).

Autobusy będą podjeżdżały na przystanki co 20-30 minut w szczycie komunikacyjnym oraz co godzinę poza szczytem i w weekendy.

Zmienią się także rozkłady pociągów Kolei Mazowieckich.

Ze szczegółowymi informacjami o obowiązującym wzajemnym honorowaniu biletów ZTM-KM można zapoznać się na stronie internetowej WTP.