null

Zmiany drogowe w Miasteczku Wilanów

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Widok z lotu ptaka na Wilanów_na pierwszym tory budowanej trasy tramwajowej i budynki
Autor: Cezary Warś

Dzisiaj w nocy otwarte zostało skrzyżowanie alei Rzeczypospolitej z ulicą Sejmu Czteroletniego. Układane są tory na kolejnym odcinku trasy tramwajowej do Wilanowa. Tymczasowo ulica Hlonda straciła połączenie z aleją Rzeczypospolitej. Prace będą prowadzone także na Zdrowej, a przy Nałęczowskiej kierowcy pojadą inaczej.

Budowniczowie tramwaju do Wilanowa zakończyli kolejny etap prac. Teraz będą układali tory na skrzyżowaniu alei Rzeczypospolitej z ulicami Hlonda oraz Klimczaka. Najpierw przebudują infrastrukturę podziemną, a zakończą budową docelowej ulicy. Prace rozpoczęły się we wtorek, 13 lutego, przed północą.

Otwarte skrzyżowanie

Skrzyżowanie alei Rzeczypospolitej z ulicą Sejmu Czteroletniego zostało otwarte we wszystkich relacjach. Od strony ulicy Branickiego wytyczony został osobny pas do skrętu w lewo w ulicę Sejmu Czteroletniego. Drugim kierowcy jadą teraz prosto. Dla pieszych przy skrzyżowaniu pozostało jedno przejście przez aleję Rzeczypospolitej.

Rzeczypospolitej, Hlonda i Klimczaka

W nocy wykonawca zamknął połączenie ulicy Hlonda z aleją Rzeczypospolitej. Na Klimczaka zostały wymalowane dwa pasy do skrętu w lewo lub w prawo – w aleję Rzeczypospolitej. Poruszający się aleją od strony centrum przez skrzyżowanie mogą przejechać wyłącznie prosto. Z kolei na rondzie Sapiehy stanęły tablice informujące o braku przejazdu ulicą Hlonda do alei Rzeczypospolitej.

Na obu skrzyżowaniach funkcjonuje sygnalizacja świetlna.

Skrzyżowanie ulicy Zdrowej i alei Wilanowskiej

We wtorek, 13 lutego, około godziny 23:00 budowniczowie zamknęli także fragment ulicy Zdrowej, pomiędzy aleją Wilanowską a ulicą Arbuzową. Wykonają tu przyłącze kanalizacji sanitarnej do jednej z podstacji. Prace zakończą się jeszcze w lutym. Do tego czasu Zdrowa nie będzie miała połączenia z aleją Wilanowską. Kierowcy mogą do niej dojechać od strony alei Rzeczypospolitej.

Skrzyżowanie Nałęczowskiej i Jana III Sobieskiego

Kolejne zmiany zostaną wprowadzone w czwartek, 15 lutego, także o godzinie 23:00. Wówczas robotnicy przeniosą się z jednej strony ulicy Nałęczowskiej na drugą. Oznacza to zamianę dla kierowców, którzy zyskają pas do skrętu w lewo z Nałęczowskiej w Jana III Sobieskiego w kierunku alei Wilanowskiej.

Szczegóły dotyczące inwestycji znajdują się na stronie tramwajdowilanowa.pl.

Informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

ulica Hlonda na Wilanowie - objazd zamkniętego odcinka_mapka