null

Zmiana rozkładu jazdy pociągów

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dwa pociągi SKM na peronie stacji.
Autor: SKM Warszawa

Od niedzieli, 10 marca, zmienią się rozkłady jazdy pociągów wszystkich przewoźników, w tym także Szybkiej Kolei Miejskiej oraz Kolei Mazowieckich. Przed podróżą warto sprawdzić godzinę odjazdu swojego pociągu.

Trwająca przebudowa i modernizacja dworca Warszawa Zachodnia oraz linii kolejowej nr 7 (między Warszawą Wschodnią a Warszawą Wawer) będą miały największy wpływ na zmiany i ograniczenia w kursowaniu pociągów. PKP PLK wprowadzi zmiany w godzinach przyjazdów i odjazdów pociągów.

Linie SKM S1 i S10

W relacji Pruszków – Otwock przez podmiejską linię średnicową i przystanek Warszawa Śródmieście pojedzie (w ciągu dnia) 19 pociągów SKM S1, a przeciwnym kierunku – 18. Na skróconej trasie, z Pruszkowa do Warszawy Głównej, zaplanowano 18 kursów, natomiast z Warszawy Głównej do Pruszkowa – 19. Pomiędzy Warszawą Wschodnią i Otwockiem będą jeździły pociągi SKM S10. Do Otwocka pojedzie 20 pociągów, a w przeciwnym kierunku – 21.

Dzięki temu na odcinku Pruszków – Warszawa Zachodnia oraz Otwock – Warszawa Wschodnia pociągi SKM będą kursowały z częstotliwością co około 30 minut.

Dodatkowo, w weekendy, 16-17 i 23-24 marca oraz 6-7 kwietnia, z powodu zamknięcia niektórych torów na stacji Warszawa Zachodnia, w relacji Otwock – Pruszków dokładnie 12 pociągów linii S1 pojedzie przez podmiejską linię średnicową i przystanek Warszawa Śródmieście, a 6 pociągów przez dalekobieżną linię średnicową i stację Warszawa Centralna (z pominięciem przystanków Warszawa Stadion, Powiśle, Śródmieście i Ochota). Zmienią się godziny odjazdów poszczególnych pociągów w obu kierunkach – ulegną one kilkuminutowym przesunięciom (w porównaniu z rozkładem obowiązującym w pozostałe dni).

Pociągi S10 pozostaną na swojej trasie, łączącej Otwock z Warszawą Wschodnią, ale ich rozkład również będzie się różnił.

Linie SKM S2 i S20

Pociągi linii S2 będą kursowały na całej trasie, łączącej Sulejówek Miłosną i Warszawę Lotnisko Chopina przez podmiejską linię średnicową. W pełnej relacji, do Sulejówka Miłosny pojedzie 17 pociągów, a do portu lotniczego – 18. Pozostałe, oznaczone jako linia S20, będą jeździły w skróconej relacji z Warszawy Wschodniej do Sulejówka Miłosny. Natomiast dwa ostatnie, wieczorne składy S2 z Lotniska Chopina dojadą tylko do przystanku Warszawa Rakowiec.

Z powodu zamknięć torów przez PKP PLK, od 10 do 15 marca zmienią się godziny odjazdów poszczególnych pociągów w obu kierunkach, które ulegną kilkuminutowym przesunięciom w porównaniu z rozkładem obowiązującym w pozostałe dni.

W weekendy 16-17 i 23-24 marca oraz 6-7 kwietnia, z powodu zamknięć niektórych torów na stacji Warszawa Zachodnia, kursowanie pociągów linii S2 zostanie całkowicie zawieszone. Na odcinku Warszawa Wschodnia – Sulejówek Miłosna będą kursowały pociągi S20. 

Linia SKM S3

Od niedzieli, 10 marca, w dni powszednie, do i ze stołecznego portu lotniczego na Okęciu pojedzie 18 pociągów. Część z nich, tak jak dotychczas, będzie kursowała do i z Radzymina, a pozostałe do i z Wieliszewa lub Legionowa Piasków.

W dni wolne od pracy pociągi linii S3 będą jeździły na trasie Warszawa Lotnisko Chopina – Legionowo Piaski (po 18 połączeń w pełnej relacji).

Linie SKM S4 i S40

W dni powszednie Zegrze Południowe i Piaseczno połączy 19 par pociągów linii S4. W dni wolne od pracy w pełnej relacji pojadą 4 pary pociągów. W weekendy pozostałe pociągi, poza porannym, który pojedzie z Warszawy Gdańskiej do Piaseczna, będą kursowały pomiędzy Piasecznem a Legionowem.

Pociągi linii S40 nadal będą jeździły tylko w dni powszednie, w skróconej relacji do i z przystanku Warszawa Rakowiec. W ciągu dnia będzie to 10 połączeń do Warszawy i 9 do Piaseczna. Na Rakowcu można przesiąść się do tramwajów w kierunku centrum Warszawy  lub innych pociągów.

Szczegółowe rozkłady jazdy pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej można znaleźć na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.