null

Zmiana rozkładu jazdy pociągów

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Pociąg Szybkiej Kolei Miejskiej

W niedzielę, 29 sierpnia zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich. Największe będą dotyczyły linii legionowskiej – kursowanie pociągów SKM S9 zostanie zawieszone a ich rolę przejmie S3.

Zbliżający się koniec wakacji oznacza wprowadzenie korekty kolejowego rozkładu jazdy. Największy wpływ na jego kształt będą miały prace prowadzone przez zarządcę infrastruktury kolejowej – spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe na stacji Warszawa Zachodnia i nowo budowanym przystanku Warszawa Targówek.

Odcinek pomiędzy stacjami Warszawa Zachodnia Peron 8 a Warszawa Wola zostanie wyłączony z ruchu. Kursowanie pociągów SKM S9 będzie zawieszone do odwołania. Od 30 sierpnia pomiędzy przystankiem Warszawa Wola a przystankami Legionowo / Legionowo Piaski / Wieliszew/ Radzymin będą kursowały tylko pociągi linii S3 ze zwiększoną częstotliwością. Większość pociągów będzie zaczynała i kończyła kursy na przystanku Warszawa Wola, a pozostałe na przystanku Warszawa Powązki.

Na linii S1 zmiany będą niewielkie i ograniczą się do kilkuminutowych przesunięć odjazdów pociągów z poszczególnych stacji. Wybrane wieczorne kursy będą realizowane na odcinku Otwock – Warszawa Wschodnia.

Najistotniejszą zmianą na linii S2 będzie zawieszenie ostatniego, wieczornego połączenia z Lotniska Chopina w kierunku Sulejówka Miłosny oraz skrócenie do stacji Warszawa Wschodnia dwóch ostatnich, wieczornych kursów z Sulejówka Miłosny w kierunku Warszawy Zachodniej.

Rozkład jazdy pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej jest dostępny na wtp.waw.pl.

Rozkład jazdy Kolei Mazowieckich jest dostępny na stronie mazowieckie.com.pl.

Honorowanie biletów

Od 29 sierpnia do 6 listopada 2021 r. bilety Kolei Mazowieckich (wszystkie rodzaje do odpowiednich stacji, strefowe oraz sieciowe) będą honorowane w autobusach WTP na odcinkach:

175  Lotnisko Chopina – Dworzec Centralny

136  PKP Wola (Wolska) – rondo Zesłańców Syberyjskich

154  PKP Wola (Kasprzaka) – Dw. Zachodni

167  PKP Wola (Kasprzaka) - rondo Zesłańców Syberyjskich

178  PKP Wola (Kasprzaka) - rondo Zesłańców Syberyjskich

184  PKP Wola (Kasprzaka) – Dw. Zachodni

186  PKP Wola (Wolska) – rondo Zesłańców Syberyjskich

414  PKP Wola (Wolska) - rondo Zesłańców Syberyjskich

523  PKP Wola (Wolska) – Dw. Zachodni.