null

„Zima w Mieście” – jeszcze można się zapisać

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Kobieta ubrana w beżową czapkę i czerwoną kurtkę zimową robi zdjęcie telefonem komórkowym ciemnozielonemu namiotowi wokół którego znajdują się ludzie.
W okresie ferii warszawscy uczniowie chętnie biorą udział w miejskiej akcji Zima w Mieście

Jak co roku w okresie ferii, warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające w stolicy, będą miały zapewnioną opiekę. Do wyboru również zajęcia – sportowe, artystyczne, edukacyjne czy rekreacyjne. Rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca – wykaz wolnych miejsc jest dostępny w internecie, ale zapisy odbywają się bezpośrednio w placówkach.

Mamy już ponad 9 tys. potwierdzonych zgłoszeń do tegorocznej „Zimy w Mieście”. Do końca ferii będziemy publikowali wykaz wolnych miejsc w placówkach, aby rodzice mieli jeszcze szansę na zapisanie dziecka. W tym roku akcję przeprowadzimy w 97 placówkach, w tym 11 szkołach specjalnych. Co ważne, dzięki środkom z UNICEF dzieci ukraińskie będą mogły skorzystać z akcji „Wspólna Warszawska Zima” bezpłatnie –informuje Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy.

Jak się zapisać na „Zimę w Mieście”?

Na stronie warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl publikowana jest lista wolnych miejsc na tegoroczną akcję „Zimę w Mieście”. Warto pamiętać, że na tym etapie rekrutacji, zapisy odbywają się bezpośrednio w placówkach, które dysponuję wolnymi miejscami. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do akcji podejmuje organizator wypoczynku.

Feryjne Placówki Edukacyjne (FPE)

Podobnie jak w minionych latach FPE będą działać przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7:00 lub 8:00 do 16:00 lub 17:00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym w Warszawie.

Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w FPE. Opłata wynosi 15 zł dziennie za dwa posiłki w tym jeden ciepły oraz 35 zł dziennie za opiekę.

Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas akcji zwolnione są dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej.

Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.

Akcja „Wspólna Warszawska Zima”

Akcja „Wspólna Warszawska Zima” organizowana jest przez Miasto Stołeczne Warszawa i Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci – UNICEF. Projekt finansowany jest przez UNICEF i adresowany do dzieci uchodźców, przybyłych do Polski po 24 lutego 2022 r. w związku z konfliktem zbrojnym w Ukrainie. Aby zapisać dziecko należy wejść na stronę warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl, w zakładce „Dzieci z Ukrainy” zostaną zamieszczone wszystkie informacje (również w języku ukraińskim). Procedura zapisów dzieci z Ukrainy do „Wspólnej Warszawskiej Zimy” jest analogiczna do zapisów do Akcji „Zima w Mieście” 2023.

W tym roku ferie zimowe w województwie mazowieckim trwają od 13 lutego do 24 lutego.

Słoneczny dzień na lodowisku, gdzie znajdują się dzieci na łyżwach ubrane w zimowe kurtki i ocieplane spodnie. Na pierwszym planie widać dziewczynki, które kręcą hula hop
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Na lodowisku w słoneczny dzień znajdują się ubrane w zimowe kurtki i spodnie dzieci - na pierwszym planie widać chłopca na łyżwach ubranego w kask na głowie, który rzuca piłką do kosza. Pilnuje go młody mężczyzna, opiekun grupy
Kobieta ubrana w beżową czapkę i czerwoną kurtkę zimową robi zdjęcie telefonem komórkowym ciemnozielonemu namiotowi wokół którego znajdują się ludzie.
łoneczny dzień na lodowisku, gdzie znajdują się dzieci na łyżwach ubrane w zimowe kurtki i ocieplane spodnie. Na pierwszym planie widać dziewczynki, które kręcą hula hop