null

Zima na Paluchu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Pies za kratkami

W środę rusza kolejna zbiórka tekstyliów dla warszawskiego schroniska dla bezdomnych psów i kotów. Pomysłodawcą inicjatywy „Zima na Paluchu” jest Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie.

Zbliża się okres zimowy, który dla podopiecznych Schroniska na Paluchu jest bardziej wymagający niż inne pory roku. Koce, kołdry, ręczniki – to rzeczy, które najbardziej przydadzą się teraz zwierzętom znajdującym się w placówce. Dlatego Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania wspólnie ze schroniskiem organizują akcję „Zima na Paluchu”.

W ramach inicjatywy dla stołecznego schroniska zbierane będą koce, kołdry bez pierza, prześcieradła, ręczniki, dywany, wykładziny, szare gazety oraz zabawki dla psów i kotów. Rzeczy będzie można wrzucać do specjalnie oklejonych kontenerów, które ustawi MPO. Pojemniki zlokalizowane będą przy wjazdach do budynków spółki, w 5 lokalizacjach: Obozowa 43, Tatarska 2/4, Sosnkowskiego 4, Zabraniecka 4 oraz Kampinoska 1. Dzięki temu, w akcji będą mogli uczestniczyć nie tylko pracownicy MPO, ale również mieszkańcy Warszawy.

Akcja potrwa do 30 listopada 2021 r. Wszystkie zebrane rzeczy zostaną przekazane dla Schroniska na Paluchu.

Nie tylko jesienią

„Zima na Paluchu” to kolejna już zbiórka na rzecz podopiecznych warszawskiego schroniska. W tym roku zorganizowano również akcję „Coś dobrego”, w ramach której mieszkańcy Warszawy mogli oddać niepotrzebne ubrania w dobrym stanie. Za każdy 1 kg zebranej odzieży, fundacja „Przyjaciele Palucha” otrzymała 1 zł. W sumie w ramach inicjatywy udało się zebrać niemal 19 tysięcy złotych!

Zbiórka rzeczy dla placówki prowadzona jest przez cały rok. Dary można zostawiać przez 7 dni w tygodniu w zielonych kontenerach, umieszczonych przed wejściem do schroniska (ul. Paluch 2). Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie schroniska.

Plakat promujący akcję zbiórki pościeli, koców, ręczników dla bezdomnych zwierząt, organizowaną przez warszawskie MPO i Schroniska na Paluchu