null

Zielony Fundusz

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Park im. E. Rydza-Śmigłego, rowerzystka jadąca aleją parkową, w tle Pomnik Chwała Saperom, zieleń, dzień, lato.
Autor: P. Wierzbowski

W Warszawie poważnie podchodzimy do kwestii ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Jednym z ważnych elementów tej polityki jest zazielenianie miasta. Dlatego stworzyliśmy Zielony Fundusz, dzięki któremu łączymy siły samorządu i prywatnych przedsiębiorców.

Więcej roślinności w mieście to same korzyści, a zrównoważony rozwój Warszawy leży w interesie wszystkich mieszkańców stolicy. I wszyscy jesteśmy za niego odpowiedzialni. Dlatego w działania związane z zazielenianiem miasta włączamy przedsiębiorców, którzy chcą wesprzeć zieloną transformację stolicy.

W ramach Zielonego Funduszu to właśnie firmy finansują realizację projektów w parkach, na skwerach, zieleńcach i w pasach zieleni przy ulicach. Możemy wspólnie ograniczać betonowe powierzchnie, sadzić rośliny, wysiewać łąki kwietne czy tworzyć ogrody deszczowe. Razem budujemy miasto, w którym można żyć w ścisłym kontakcie z naturą i oddychać czystym powietrzem.

Do Zielonego Funduszu dołączyły dotąd takie firmy jak: InPost, Allegro, Immofinanz, Veolia Energia Warszawa czy Polskie Towarzystwo Chorób Płuc i Teva Pharmaceuticals Polska. Dzięki darczyńcom posadziliśmy już między innymi 30 dębów błotnych przy Dolinie Służewieckiej, 25 kasztanowców czerwonych przy Alei Prymasa Tysiąclecia, 540 krzewów na Targówku, obsadziliśmy bylinami ronda Pniewskiego na Ochocie, a także stworzyliśmy park kieszonkowy na Mokotowie.

Status projektu:

Status projektu - zrealizowany

 

 

Więcej informacji o środowisku i ekologii w Warszawie: eko.um.warszawa.pl