null

Zielona wizja Warszawy – strategia obniżenia emisji CO2 dla stolicy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Panorama z widokiem na Wisłę, na pierwszym planie Most Świętokrzyski, w tle po lewej Stadion Narodowy, dzień, jesień.
Autor: m.st. Warszawa

Projekt Zielonej Wizji Warszawy ma na celu stworzenie mapy drogowej, dzięki której stolica osiągnie neutralność klimatyczną najpóźniej w 2050 r. Mieszkańcy Warszawy mogą poznać strategię osiągnięcia neutralności klimatycznej dzięki nowoczesnej, wirtualnej platformie w pawilonie Zodiak.

We współpracy z miejskimi jednostkami, środowiskiem naukowym i mieszkańcami przeanalizowano różne obszary funkcjonowania miasta, co pozwoliło wypracować zestaw szytych na miarę działań dla stolicy. W sumie zaproponowano 27 inicjatyw w 6 sektorach, obejmujących:

  • infrastrukturę energetyczną,
  • budynki,
  • planowanie przestrzenne i błękitno-zieloną infrastrukturę,
  • transport,
  • odpady komunalne,
  • budowę kapitału społecznego i integrację.

Mieszkańcy mogą zapoznać się z Zieloną Wizją Warszawy na platformie informacyjnej, która w atrakcyjny sposób przybliża najważniejsze informacje na temat tego projektu. Platforma została zaaranżowana jako wirtualna, trójwymiarowa aula. Za jej model posłużyła sala wykładowa w warszawskim pawilonie Zodiak. Odwiedzający platformę mogą zapoznać się z kluczowymi dokumentami i informacjami o projekcie, a także przedstawić własną wizję rozwoju miasta w kierunku neutralności klimatycznej.

Status projektu:

Status projektu - zrealizowany

 

 

Więcej informacji o środowisku i ekologii w Warszawie: eko.um.warszawa.pl