null

Zielona Chmielna

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wizualizacja. Chodnikiem idą ludzie. Po obydwu stronach chodnika są kamienice z przeszkolonymi witrynami. Przed witrynami stoją stoliki, przy których siedzą ludzie i rozmawiają, odpoczywają. Na chodniku, po jego obydwu stronach rosną drzewa.
Zielona Chmielna

Przywrócimy świetność śródmiejskiemu deptakowi. Zielona, bezpieczna i przyjazna dla mieszkańców - taka będzie przebudowana ul. Chmielna. Zasadzimy szpalery drzew, zmienimy nawierzchnię, stworzymy miejsca wypoczynku na odnowionych skwerach. Zielona Chmielna to część realizowanego programu Nowe Centrum Warszawy.

Z Chmielnej zniknie nawierzchnia z kostki betonowej z lat 90. XX wieku. Wyszczerbiony materiał zastąpią płyty granitowe. Po obu stronach ulicy, na odcinku od ul. Nowy Świat do pasażu Stanisława Wiecheckiego „Wiecha”, pojawią się rzędy nowych drzew. Zmienią się też skwery przy kinie Atlantic oraz przy centrum medycznym. W miejscu, gdzie obecnie odbywa się sprzedaż starych książek, powstanie skwer bukinistów, czyli ulicznych antykwariuszy. Pojawią się wygodne tarasy, siedziska, a całość zostanie efektownie doświetlona. Swój wygląd zmieni również ul. Bracka na odcinku od Alej Jerozolimskich do placu Pięciu Rogów. Zmieniamy centrum Warszawy na przestrzeń, w której będzie można oddychać lepszym powietrzem, schronić się przed słońcem w cieniu drzew, wygodnie poruszać pieszo, na rowerze czy transportem publicznym.

Status projektu:

 

 

Więcej informacji o przestrzeni miejskiej w Warszawie: architektura.um.warszawa.pl