null

Zgłoś swoją Warszawiankę Roku 2024

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Autor: UM Warszawa

Można już zgłaszać kandydatki do tytułu Warszawianki Roku 2024. Wyróżniona zostanie kobieta, która swoją działalnością społeczną lub zawodową w szczególny sposób przyczynia się do rozwoju i promowania Warszawy. W tym roku wyróżnienie otrzyma także Warszawianka Młodego Pokolenia.

Warszawa jest pełna niezwykłych kobiet, które swoją determinacją, siłą i odwagą inspirują innych każdego dnia. To one budują lepszy świat, stawiając czoła przeciwnościom losu i niosąc pomoc potrzebującym – mówi prezydent miasta Rafał Trzaskowski. – W tym roku przyznamy nagrodę w nowej kategorii – Warszawianka Młodego Pokolenia. Zachęcam warszawianki i warszawiaków do udziału w tym plebiscycie. Bądźmy dumni z naszych bohaterek! – dodaje prezydent.

Warszawianka Młodego Pokolenia

W tym roku po raz pierwszy zostanie przyznane specjalne wyróżnienie – Warszawianka Młodego Pokolenia. Mieszkańcy mają okazję docenić młode kobiety, które odważnie zmieniają rzeczywistość, angażują się w działania społeczne i dają wyraz swojej kreatywności. Ich inspirująca postawa zasługuje na uhonorowanie.

Jak zgłosić swoją kandydatkę?

Kandydatki do tytułów Warszawianka Roku 2024 i Warszawianka Młodego Pokolenia można zgłaszać poprzez stronę internetową warszawiankaroku.um.warszawa.pl oraz za pośrednictwem poczty tradycyjnej – wypełniony i wydrukowany formularz trzeba wysłać na adres Biura Marketingu Miasta Urzędu m.st. Warszawy (ul. Senatorska 36, 00-095 Warszawa, z dopiskiem „Warszawianka Roku”). Zgłoszenia przyjmowane będą do 17 lipca 2024 r., a wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone w listopadzie 2024 r.

W latach poprzednich laureatkami plebiscytu zostały: Irena Sendlerowa, Anna Ojer, Nicole Sochacki-Wójcicka, Krystyna Janda, Wanda Traczyk-Stawska, Małgorzata Szumowska i Katarzyna Kasia.