null

Zdobądź dotację na OZE

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Widziany z góry budynek żłobka, na dachu którego zamontowane są panele fotowoltaiczne. Widać także otoczenie obiektu - drzewa, plac zabaw dla dzieci oraz pobliskie budynki.

Kończy się nabór wniosków na dofinansowanie do instalacji odnawialnych źródeł energii. Warszawiacy, którzy chcą uzyskać wsparcie miasta na ten cel, mają jeszcze tydzień na złożenie wniosku. Dokumenty przyjmowane są do 30 kwietnia.

W tym roku na dotacje na OZE miasto zarezerwowało aż 19 mln zł – najwięcej od momentu uruchomienia programu. Aby w pełni wykorzystać te środki i zachęcić mieszkańców do skorzystania z dotacji, stolica uruchomiła drugi nabór, który kończy się w przyszły wtorek – 30 kwietnia. Każda z osób starających się o dofinansowanie może liczyć nawet na 40 tys. zł wsparcia.

Składanie wniosku – kwestie formalne

O dofinansowanie mogą ubiegać się m.in. osoby fizyczne, przedsiębiorcy, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe czy fundacje. Wsparcie może zostać przyznane na montaż pomp ciepła, kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych lub turbin wiatrowych. Maksymalna wysokość dotacji waha się od 15 do nawet 40 tys. zł i jest zależna od wyboru konkretnego rozwiązania.

Aby uzyskać dotację, wypełniony wniosek należy złożyć w Wydziale Obsługi Mieszkańców dowolnego Urzędu Dzielnicy lub przesłać pocztą do Biura Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej (Aleje Jerozolimskie 44; 00-024 Warszawa). Za datę złożenia uznaje się datę wpływu wniosku do Urzędu m.st. Warszawy.

Co ważne, nieruchomość dla której ma być przyznane dofinansowanie, nie może być ogrzewana paliwem stałym ani olejem opałowym. Trzeba też pamiętać, że rozpoczęcie inwestycji nie może nastąpić przed zawarciem umowy o udzielenie dotacji.