null

Zbadaj zdrowie na Ursynowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Gabinet lekarski gdzie lekarka wykonuje dojrzałej kobiecie pomiar ciśnienia tętniczego
Już w najbliższą sobotę przed Urzędem Dzielnicy Ursynów będzie można wykonać bezpłatne badania profilaktyczne, skorzystać z konsultacji lekarskich i wykładów.

Już w najbliższą sobotę przed Urzędem Dzielnicy Ursynów będzie można wykonać bezpłatne badania profilaktyczne, skorzystać z konsultacji lekarskich i wykładów. „Miasteczko zdrowia” organizuje SPZOZ Warszawa–Ursynów we współpracy z Urzędem Dzielnicy Ursynów.

Zapraszam na spotkanie z ekspertami z miejskiego Samodzielnego Zakładu Opieki Zdrowotnej Warszawa-Ursynów. To doskonała okazja do wykonania bezpłatnych badań oraz do skorzystania z porad naszych ekspertów, na co dzień pracujących w ursynowskich przychodniach. Medycyna blisko mieszkańca i dla mieszkańca – taki model opieki zdrowotnej promujemy w miejskich placówkach medycznych – podkreśla Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

 

W sobotę 10 września na parkingu przed ursynowskim urzędem dzielnicy w godz. 11:00 – 16:00 przy al. Komisji Edukacji Narodowej 61 mieszkańcy będą mogli bezpłatnie wykonać:

  • videodermatoskopię, czyli badanie w kierunku wykrycia czerniaka,
  • densytometrię dla kobiet po 55 r.ż. w kierunku osteoporozy,
  • badanie poziomu cukru,
  • pomiar ciśnienia, masy ciała i wzrostu.

oraz skorzystać z  bezpłatnych konsultacji psychologa, położnej, dietetyka, fizjoterapeuty i logopedy. Na miejscu będzie można zapisać się do placówek medycznych SPZOZ Warszawa-Ursynów.

Najmłodsi będą mogli zajrzeć do „Szpitala Pluszowego Aligatora” oraz wziąć udział w zawodach sportowych i konkursach plastycznych.

W „miasteczku zdrowia” otwarty będzie również punkt szczepień przeciwko COVID-19 dla dorosłych.

Odbędą się także m.in. pokazy udzielania pierwszej pomocy i ćwiczeń zapobiegających wadom postawy.