null

Zamknięcie ul. Myśliwieckiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wlot ul. Myśliwieckiej, z lewej budynek LO, z prawej południowy wiadukt Trasy Łazienkowskiej
Rozbiórka północnego wiaduktu dobiegła już końca

Budowa północnego wiaduktu Trasy Łazienkowskiej nabiera tempa. W kolejnym etapie prac, w poniedziałek, 25 kwietnia, drogowcy zamkną zachodni wlot ul. Myśliwieckiej na rondzie S. Sedlaczka. Auta osobowe i autobusy WTP pojadą objazdami.

Budowa północnego wiaduktu

Rozbiórka północnego wiaduktu dobiegła już końca. Kierowcy jadący Trasą Łazienkowską mogą nie zdawać sobie sprawy, że w miejscu wyburzonego obiektu powstają już pierwsze elementy nowej konstrukcji – mury oporowe, fundamenty i podpory przyszłego wiaduktu, a przy ul. Rozbrat przechodnie mogą już zaobserwować zarys pochylni dla rowerów.

Nowe wiadukty przy parku Agrykola - z obustronnymi ciągami pieszo-rowerowymi i pochylniami - będą bardziej wytrzymałe. Trasa Łazienkowska stanie się przyjazna dla osób z ograniczeniami ruchowymi.

Przebudowa potrwa do marca 2024 r. Koszt prac budowlanych to 87,5 mln zł.

Zamknięcie wlotu Myśliwieckiej

W kolejnym etapie prac wykonawca planuje wybudować pale, fundamenty i podpory w bezpośrednim sąsiedztwie ronda S. Sedlaczka oraz wylać płytę betonową wiaduktu na siedmiu podporach po zachodniej stronie ronda. Prace te wymuszą zamknięcie zachodniego wlotu ul. Myśliwieckiej na rondo S. Sedlaczka. Wprowadzenie nowej organizacji ruchu zaplanowano na poniedziałek, 25 kwietnia, około godz. 22:00. Ma funkcjonować do końca sierpnia.

 

 

Ulica będzie kończyła się ślepo na wysokości posesji przy ul. Myśliwieckiej 6B. Ruch ulicami Myśliwiecką (od strony ul. Szwoleżerów), Rozbrat i Łazienkowską będzie odbywał się na dotychczasowych zasadach. Jedyną zmianą będzie brak możliwości skrętu w ul. Myśliwiecką w stronę ul. Górnośląskiej. Utrudnienia będzie można ominąć ulicami: J. Hoene-Wrońskiego, Górnośląską i Rozbrat.
 

Piesi przejdą pod wiaduktem

Dla pieszych i rowerzystów będzie wyznaczone przejście pod wiaduktem po stronie ul. Łazienkowskiej. Nadal pozostają dla nich zamknięte: al. T. Hopfera pod wiaduktem, chodnik pod wiaduktem oraz schody prowadzące do Parku Ujazdowskiego.

 

 

Autobusy inaczej

Zmienią się trasy linii autobusowych 107 i 159. Zostaną skierowane na objazd ul. Solec, Trasą Łazienkowską, przez pl. Na Rozdrożu do Al. Ujazdowskich. Ponadto wybrane kursy linii 108 zostaną wydłużone przez Al. Ujazdowskie i Piękną do pl. Konstytucji.

Zbrojenie przyczółka wiaduktu, wysokie pręty, za nimi robotnicy w pomarańczowych kamizelkach
Zobacz galerię (5 zdjęć)
Zbrojenie fundamentu północnego wiaduktu przez dwóch robotników, za nimi widać zieloną koparkę
Stos metalowych zbrojeń pali
W trzech miejscach widać bite pale, w tle wiadukt południowy którym jedzie autobus komunikacji miejskiej i auta osobowe
Mur oporowy wiaduktu północnego