null

Zamknięcie linii średnicowej – duże zmiany w kursowaniu pociągów

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Tablica informacyjna o rozkładzie SKM - w tle Pałac Kultury i Nauki.
Tablica informacyjna ze zmianami w rozkładzie SKM. | Autor: ZTM Warszawa

Od niedzieli, 25 czerwca, aż do 2 września, z powodu prac wykonywanych przez PKP, podmiejska kolejowa linia średnicowa zostanie zamknięta dla ruchu pociągów. Zmienią się rozkłady jazdy Szybkiej Kolei Miejskiej linii S1 i S2 oraz Kolei Mazowieckich. Planując podróż warto sprawdzić dokładnie rozkład jazdy!

Zamknięcie linii średnicowej spowodowane jest kolejnym etapem prac przy przebudowie i modernizacji stacji Warszawa Zachodnia, realizowanych na zlecenie zarządcy infrastruktury, spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

Zmiany na liniach SKM S1 i S10

W niedzielę, 25 czerwca, pociągi SKM będą kursowały na dwóch trasach: S1 Warszawa Zachodnia – Pruszków oraz S10 Warszawa Wschodnia - Otwock. Z Warszawy do Pruszkowa tego dnia zostanie uruchomionych 13, a w odwrotnej relacji – 12 połączeń. Natomiast pomiędzy Warszawą a Otwockiem – 28 połączeń.

Od poniedziałku, 26 czerwca, pociągi SKM linii S1 pojadą na trasie Pruszków – Warszawa Zachodnia lub Pruszków – Otwock przez dalekobieżną linię średnicową i stację Warszawa Centralna, z pominięciem przystanków Warszawa Ochota, Śródmieście, Powiśle i Stadion. W pełnej relacji – do Otwocka - pojedzie 7, a do Pruszkowa 11 pociągów. Odcinek Warszawa Wschodnia – Otwock obsłuży 28 pociągów linii S10.

Uwaga, wszystkie pociągi linii S1 i S10 kursują z pominięciem przystanku Warszawa Olszynka Grochowska.

Linie S2 i S20

Kursowanie pociągów linii S2 od 25 czerwca zostanie zawieszone.

Pociągi SKM linii S20 będą jeździły na odcinku Warszawa Stadion – Sulejówek Miłosna. Na tej trasie będą 33 kursy w obu kierunkach, z częstotliwością dwa razy na godzinę. Wybrane, wczesno poranne, popołudniowe lub późno wieczorne kursy będą realizowane na krótszych trasach – do Warszawy Rembertów lub Warszawy Wschodniej.

Linia S3

Pociągi SKM linii S3 dojeżdżają do Lotniska Chopina – w dni powszednie do stołecznego portu lotniczego pojedzie 16 par pociągów. Część z nich, podobnie jak dotychczas, w przeciwnym kierunku dotrze do Radzymina, a pozostałe do Wieliszewa lub Legionowa Piasków.

W dni wolne od pracy pociągi SKM S3 kursują do i z Legionowa Piasków. Natomiast podobnie, jak w poprzednich latach, 6 par pociągów jeździ w wydłużonej relacji do i z Radzymina, zapewniając bezpośredni dojazd m.in. nad Jezioro Zegrzyńskie w Nieporęcie.

Linia S4 / S40

Pociągi SKM linii S4 kursują na docelowej trasie łączącej Piaseczno z Zegrzem Południowym, stacją położoną niemalże nad brzegiem Jeziora Zegrzyńskiego. W dni powszednie w pełnej relacji, z częstotliwością co około 60 minut, jeździ 18 par pociągów. W dni wolne od pracy z Zegrza do Piaseczna kursuje 11 pociągów, a w odwrotnej relacji – 10. Pozostałe pociągi kursują pomiędzy Piasecznem i Legionowem.

Pociągi linii S40, z powodu prac przy przebudowie i modernizacji stacji Warszawa Zachodnia, tak jak dotychczas – w dni powszednie jeżdżą w skróconej relacji do i z przystanku Warszawa Rakowiec, gdzie można przesiąść się do tramwajów w kierunku centrum Warszawy. Kursy są realizowane z częstotliwością co około 60 minut. Dzięki temu, na odcinku Piaseczno – Warszawa Rakowiec, pociągi SKM kursują z częstotliwością co około 30 minut.

Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.