null

Zagłosuj na Nagrodę Mieszkańców w konkursie S3KTOR!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Spora grupka ludzi siedzących i stojących na scenie - pozują z nagrodami konkursu Sektor 2018
Fot. Tomasz Kaczor | Autor: Tomasz Kaczor

Kto otrzyma Nagrodę Mieszkańców konkursu S3KTOR? Już tylko do najbliższego piątku – 16 września – można zagłosować na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową.

Organizacje pozarządowe każdego dnia realizują projekty na rzecz Warszawy, jej mieszkanek i mieszkańców. Od 12 lat ratusz organizuje konkurs S3KTOR, aby podziękować NGO’som za ich działalność i zaangażowanie na rzecz warszawiaków.

Zmieniać na lepsze

Organizacje społeczne każdego dnia współtworzą Warszawę dla wszystkich. Starają się, by każdy z mieszkańców czuł się tutaj u siebie. Byśmy mogli rozwijać zainteresowania, realizować marzenia, podążać własnymi drogami – mówił Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy zachęcając do udziału w konkursie S3KTOR. – Sprawiają, że Warszawa jest miastem dobrym do życia, przyjaznym i otwartym.

W konkursie można zagłosować na różne organizacje. Takie, które pomagają seniorom w prowadzeniu aktywnego życia, dzieciom w rozwijaniu zainteresowań albo studentom w stawianiu ich pierwszych kroków w biznesie. Są na liście projekty kulturalne, edukacyjne, czy sportowe. Można wybrać działania na rzecz najsłabszych, chorych czy potrzebujących różnego rodzaju wsparcia.

Wszystkie zgłoszone inicjatywy pokazują, jak wiele zawdzięczamy organizacjom pozarządowym i jak bardzo zmieniają one nasze życie na lepsze - mówi Ewa Kolankiewicz, pełnomocniczka prezydenta m.st. Warszawy ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi. – Dlatego serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu na Nagrodę Mieszkańców konkursu S3KTOR. Jest to wyjątkowa okazja do poznania organizacji społecznych, a dzięki temu włączenia się w ich działania czy skorzystania z ich oferty w przyszłości. Dodatkowo to szansa na okazanie uznania oraz podziękowanie im za to, co robią.

Jak głosować?

Do 16 września można głosować online na Nagrodę Mieszkańców – na miejskiej stronie internetowej. Można się tam także zapoznać ze wszystkimi zgłoszonymi inicjatywami. Laureat Nagrody Mieszkańców otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. złotych oraz neon Konkursu S3KTOR.

W konkursie S3KTOR zostaną przyznane również trzy nagrody w kategorii podstawowej – dla najlepszej warszawskiej inicjatywy pozarządowej oraz nagroda za całokształt działalności Grand S3KTOR 2021.

Zwycięzców konkursu poznamy podczas gali ogłoszenia laureatów, która odbędzie się 27 października 2022 roku.

Ubiegłoroczni zwycięzcy

W ubiegłym roku odbyła się nietypowa, bo poświęcona walce z pandemią, edycja konkursu S3KTOR. Jurorzy nagradzali inicjatywy łagodzące skutki epidemii, by podziękować za nieoceniony wkład trzeciego sektora. Nagrodzona została zdalna pomoc psychologiczna, akcja szycia maseczek, wirtualny asystent nauczyciela i słuchowisko dla najmłodszych „Słonik w domu”. Ze względu na trudny czas nie było w ubiegłym roku głosowania mieszkańców.

Ostatnią Nagrodę Mieszkańców, dwa lata temu, otrzymała inicjatywa „Być na chodzie” realizowana przez Fundację „Kluboteka Dojrzałego Człowieka”. Aktywizowała ona seniorów 60+. Były to warsztaty malarskie, relaksacyjne, zajęcia językowe i plenerowe oraz klubowe spotkania integracyjne. Dzięki tej działalności, wiele osób nawiązało bliskie relacje, spotykało się rozwijając swoje pasje.

W kategorii podstawowej dwa lata temu zwyciężyły inicjatywy:

  • „Malarze podwórkowi – Stop bazgrołom” - realizowana przez Fundację Jeden Muranów – zamalowanie ponad 500 zabazgranych murów, jako sprzeciw mieszkańców wobec mowy nienawiści;
  • „Place Warszawy” – realizowana przez Fundację Puszka – budowanie tożsamości lokalnej wiążącej ludzi z miejscem przy okazji wspólnych spacerów varsavianistycznych, warsztatów czy wydarzeń współtworzonych z mieszkańcami;
  • „Wsparcie w starcie 3.0!” - realizowana przez Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci – wsparcie, które otrzymały młode osoby chcące uzupełnić swoją wiedzę i kompetencje w konkretnie wybranym obszarze, jak również szukające całościowej ścieżki rozwoju.

Partnerami konkursu są Tramwaje Warszawskie i portal warszawa.ngo.pl. Wszystkie szczegóły i informacje o Nagrodzie Mieszkańców znajdują się na stronie internetowej.