null

Zaczipuj psa w ten weekend

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie psa w serduszku. Na fioletowym tle napis: kocham, czipuję. W lewym górnym rogu logotyp Schroniska na Paluchu

Już jutro mieszkańcy stolicy posiadający psy będą mogli bezpłatnie je zaczipować. Tym razem akcja będzie organizowana w dzielnicy Targówek. Organizatorem wydarzenia jest warszawskie Schronisko na Paluchu.

Czipowanie odbędzie się w godzinach 11:00-15:00 w Parku Bródnowskim (wejście przy ul. Wyszogrodzkiej, przy głównej alei). Właściciele mogą przyprowadzić ze sobą pieski w każdym wieku. Należy jednak pamiętać o zabraniu ze sobą własnego dowodu osobistego oraz książeczki zdrowia zwierzęcia.

Dlaczego warto

Każdy z wszczepionych pieskom czipów zostanie bezpłatnie zarejestrowany w bazie Safe Animal. Dzięki temu w przypadku gdyby zwierzę się zgubiło, szanse na jego odnalezienie i bezpieczny powrót do domu będą większe. Należy jednak mieć na uwadze, że microchip nie działa jak GPS, a jedynie pomaga dotrzeć do opiekuna zaginionego zwierzęcia.

Czipy są małe i niewyczuwalne, a także obojętne dla organizmu zwierzęcia. Urządzenia do ich odczytu posiadają lecznice weterynaryjne, schroniska, Straż Miejska, fundacje pomagające zwierzętom i inne służby.

Zdjęcie psa w serduszku, na fioletowym tle szczegóły dotyczące akcji czipowania psów na Targówku (11 września; godz. 11:00-15:00; Park Bródnowski - wejście od ul. Wyszogrodzkiej, przy głównej alei)