null

Z pupilem do muzeum.. i nie tylko

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Niewielki czarny starszy piesek z czerwoną chustką na szyi patrzy w obiektyw. Na chustce napis Adoptuj mnie w schronisku i logo Schroniska Na Paluchu
Autor: S. Pulcyn

W Parku Moczydło odbędzie się jutro kolejna odsłona akcji Adoptuj Warszawiaka przygotowanej przez Schronisko na Paluchu. A mieszkańcy, którzy już posiadają czworonożnego przyjaciela, mogą z kolei razem z nim odwiedzić jedną z warszawskich instytucji kultury.

Czworonożni przyjaciele często traktowani są jak członkowie rodziny. Dlatego część warszawskich instytucji kultury zezwala na wpuszczanie ich do środka. Małe i duże psy są mile widziane m.in. we wszystkich oddziałach Muzeum Warszawy, gdzie jedynym obowiązkiem opiekuna jest trzymanie swojego pupila na smyczy oraz w Galerii Studio przy Teatrze Studio. Z psiakiem można się wybrać również do Fotoplastykonu Warszawskiego, czyli oddziału Muzeum Powstania Warszawskiego i do Domu Spotkań z Historią.

Oczywiście do wszystkich instytucji kultury mogą wejść także psy przewodnicy, które na co dzień pomagają osobom z niepełnosprawnościami.

Nie tylko placówki kulturalne

Swojego czworonoga warto zabrać nie tylko w znane, ale też w zupełnie nowe miejsce w plenerze – zwłaszcza jeśli będzie miał okazję zapoznać się z innymi pieskami. Jedna z takich okazji nadarzy się już jutro, w godzinach 12:30-15:30. W Parku Moczydło odbędzie się kolejna odsłona akcji Adoptuj Warszawiaka.

Podczas wydarzenia po raz kolejny będzie można poznać podopiecznych Schroniska na Paluchu im. Jana Lityńskiego i pomóc w poszukiwaniu dla nich domów, a także uzyskać informacje o adopcji i wolontariacie. Właściciele psów będą mogli je tego dnia za darmo zaczipować – trzeba pamiętać o zabraniu własnego dowodu osobistego i książeczki zdrowia psa.

Na miejscu standardowo znajdzie się też coś dla miłośników kotów. W tzw. kociej strefie będzie można m.in. wziąć udział w warsztatach robienia zabawek dla swoich mruczków.

Informacje o wydarzeniu można znaleźć na Facebooku Schroniska na Paluchu.