null

Wystartowały Targi Książki Historycznej

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Od dziś do niedzieli w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie odbywają się Targi Książki Historycznej. Podczas uroczystego otwarcia wręczono Nagrody KLIO. Warszawa jest mecenasem nagrody w kategorii varsaviana.

Nagrody Klio to wyróżnienie wkładu w popularyzację historii i literatury historycznej. Miasto Stołeczne Warszawa jest mecenasem kategorii varsaviana – za wkład w popularyzowanie historii stolicy. W tym roku nagrody w tej kategorii otrzymują:

  • Nagrodę I stopnia w wysokości 7 000 zł  - Krzysztof Mordyński za książkę Sny o Warszawie. Wizje przebudowy miasta 1945-1952 (Prószyński Media Sp z o.o.)
  • Nagrodę II stopnia w wysokości 5000 zł - Agnieszka Cubała za książkę Warszawskie Dzieci ‘44 (Prószyński Media Sp z o.o.)
  • Nagrodę III stopnia w wysokości 3000  zł - Marek Teler za książkę Zagadka Iny Benity. AK-torzy kontra kolaboranci (Wydawnictwo Bellona)

Listę wszystkich laureatów i laureatek Nagrody KLIO można znaleźć na stronie Fundacji Historia i Kultura.

Targi Książki Historycznej odbywają się już po raz 29. Zeszłoroczne, z powodu pandemii, przeniesiono całkowicie do przestrzeni wirtualnej, w tym roku udało się zorganizować targi stacjonarnie, w Arkadach Kubickiego, gdzie swoją ofertę prezentuje blisko 120 wydawnictw.

Bogaty program czterodniowego wydarzenia obfituje w panele dyskusyjne, konferencje, spotkania autorskie, prezentacje gier strategicznych i planszowych. Od lat Targom Książki Historycznej towarzyszy Salon Książki Muzealnej prezentujący ofertę wydawniczą wielu polskich muzeów.