null

Wyróżniono miejsca przyjazne seniorom

Drukuj otwiera się w nowej karcie
uczestnicy Gali Miejsce Przyjazne Seniorom stojący na scenie

Dom Kultury "Rembertów", Dom Pracy Twórczej przy Centrum Kultury Wilanów i Pływalnia "Pingwin" – te i inne warszawskie instytucje i firmy podczas uroczystej gali w Terminalu Kultury „Gocław” otrzymały certyfikaty Miejsca Przyjaznego Seniorom.

Przez kilka lat, od czasu uchwalenia przez Radę Warszawy tego konkursu, ponad 200 lokalizacji zostało uhonorowanych tytułem Miejsca Przyjaznego Seniorom. Są to miejsca ważne dla wszystkich pokoleń, gdzie osoby starsze mogą podzielić się doświadczeniem , uśmiechem, energią, czasami uwagami krytycznymi z osobami młodszymi. Ta współpraca i dialog międzypokoleniowy sprawiają, że stają się one miejscami dla wszystkich – powiedziała wiceprezydentka Aldona Machnowska-Góra.

Głównym celem konkursu jest wyróżnienie oraz promowanie miejsc na terenie m.st. Warszawy, które nie tylko zapewniają seniorom przyjazną i życzliwą atmosferę, ale także uwzględniają ich potrzeby i oczekiwania, dostosowują swoją infrastrukturę oraz oferują usługi i zniżki adresowane do tej grupy społecznej. Certyfikaty zostały przyznane w pięciu kategoriach: administracja publiczna, kultura, edukacja i oświata, sport i rekreacja oraz zdrowie i pomoc społeczna.

W kategorii administracji publicznej certyfikatami zostały odznaczone: Mokotowskie Centrum Integracji Mieszkańców przy Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Mokotów oraz Urząd Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy. Natomiast w kategorii kultura wyróżniono: Dom Kultury "Rembertów", Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 Centrum Informacji im. Jana Nowaka Jeziorańskiego, Dom Pracy Twórczej przy Centrum Kultury Wilanów, Centrum Kultury Wilanów.

Za udogodnienia dla seniorów w kategorii edukacja i oświata odznaczono: Centrum Kształcenia Podyplomowego, a w kategorii zdrowie i pomoc społeczna: Ośrodek Wsparcia dla Seniorów-Dzienny Dom dla Osób Starszych i Ośrodek Wsparcia dla Seniorów Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola. A w kategorii sport i rekreacja: bemowską Pływalnię "Pingwin".

Za działania na rzecz osób starszych w Dzielnicy Bemowo przyznano wyróżnienia indywidualne: Katarzynie Niedźwieckiej, Urszuli Kierzkowskiej, Magdalenie Wojciechowskiej oraz Iwonie Bieńkowskiej.

Konkurs „Miejsce Przyjazne Seniorom” jest działaniem realizującym cel Rozwój oferty integracyjnej, edukacyjnej i kulturalnej skierowanej do seniorów w ramach programu „Warszawa Przyjazna Seniorom na lata 2013-2020” uchwalonego przez Radę m.st. Warszawy 5 grudnia 2013 r.  W konkursie mogą wziąć udział wszystkie instytucje i podmioty gospodarcze zainteresowane uzyskaniem certyfikatu „Miejsce Przyjazne Seniorom”.

uczestnicy Gali Miejsce Przyjazne Seniorom stojący na scenie