null

Wymień elektrośmieci na rośliny

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Jesienne nasadzenia bylin i krzewów na Ursynowie

To już drugi weekend, w którym warszawiacy mogą wymienić zużyte elektrośmieci na rośliny. Wszystko w ramach akcji Ekopoukładani, która tym razem odbędzie się 20 maja na Pradze-Południe.

Wydarzenie organizowane jest w Urzędzie Dzielnicy przy ul. Grochowskiej 274. Niedziałający sprzęt elektroniczny można będzie przynieść w godzinach 9:00-15:00. W zamian mieszkańcy otrzymają sadzonki roślin, np. aksamitkę, bazylię, borówkę amerykańską, fuksję ogrodową, melisę, oregano czy tymianek.

Każdy przyniesiony elektrosprzęt przeliczany będzie na kupony, które można wymienić na sadzonki. Wszystko będzie odbywać się według przelicznika:

  • mały sprzęt (np. suszarka, mikser) lub 20 szt. baterii = 1 KUPON,
  • średni sprzęt (np. mikrofala, telewizor, odkurzacz, komputer) = 2 KUPONY,
  • duży sprzęt (np. lodówka, pralka) = 3 KUPONY.

Jeden kupon można wymienić na jedną sadzonkę, a każda osoba może otrzymać maksymalnie 7 kuponów. Co ważne, na kupony nie będzie można wymienić kabli.

Więcej szczegółów znajduje się w regulaminie dostępnym na stronie warszawa19115.pl.

Więcej możliwości na oddanie elektroodpadów

Pierwsza odsłona tegorocznej akcji Ekopoukładani odbyła się w ubiegły weekend na Woli. Zebrano wtedy ponad 3 tys. kg elektroodpadów i ponad 400 zużytych baterii.

Mieszkańcy, którym nie uda się dotrzeć w tę sobotę na Pragę-Południe będą mieli jeszcze jedną okazję, aby wymienić stary sprzęt na sadzonkę. Trzecia odsłona Ekopoukładanych odbędzie się 3 czerwca na Żoliborzu. Wystarczy pojawić się między godz. 9:00 a 15:00 na Targu Śniadaniowym na skwerze przy skrzyżowaniu ulic Śmiałej i al. Wojska Polskiego.

A jak pozbyć się elektroodpadów na co dzień? Warszawiacy mogą to zrobić bezpłatnie na kilka sposobów: