null

Wylicytuj kawałek historii

Drukuj link otwiera się w nowej karcie

Prezydent m.st. Warszawy od lat wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – tym razem na licytację przekazał głośnik z kultowej Sali Kongresowej w Pałacu Kultury i Nauki. Aukcja potrwa do 29 stycznia.

Zachęcam Państwa do licytacji zabytkowego głośnika. Proszę pamiętać, że to przede wszystkim świadek wielkich wydarzeń kulturalnych minionej epoki. Okruch historii, który ktoś z Państwa przechowa we własnym domu – zaprasza do udziału w licytacji prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski.

Świadek historii

Głośnika z Sali Kongresowej w Pałacu Kultury i Nauki przez lata używano podczas największych i najważniejszych wydarzeń kulturalnych. To nie tylko zabytek z remontowanej właśnie sali, ale prawdziwe dzieło sztuki inżynieryjnej, wyprodukowane przez renomowaną firmę audio Goodmans of England.

To dzięki takim głośnikom występujące w Kongresowej gwiazdy brzmiały tak, że wielu wspomina te koncerty do dziś. A na przestrzeni kilkudziesięciu lat wystąpili tam m.in. Marlena Ditrich, The Rolling Stones, Bob Dylan, Elton John czy Patti Smith.

Kto zwycięży?

Aukcja internetowa na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy potrwa do 29 stycznia 2024 r. Zwycięzca aukcji będzie miał możliwość odebrania głośnika osobiście od prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego w Pałacu Kultury i Nauki.